gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

iDordt ter ziele

De website idordt.nl is gestopt. Te weinig bloggers en tijdgebrek van de hoofdredacteur zijn de oorzaak. De website bestaat nog wel, maar er komen geen nieuwe berichten bij. iDordt gaat wel verder op Facebook.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Een aantal bloggers van iDordt is afgehaakt. Ze zijn de negatieve kritiek op de website zat. “Er werd zelfs op de man gespeeld”, zegt hoofdredacteur Alka Goos. Zelf heeft ze geen tijd om de website in haar eentje te onderhouden: “Ik heb het te druk met afstuderen.”


Eigenaar en oprichter Marco van Schaardenburg trok zich vorig jaar al terug als actieve blogger. “Het hoogtepunt van iDordt lag rond 2012”, zegt hij, “Het jaar na de overstap naar RTV Dordrecht en het jaar daaraan voorafgaand.”


Bij de vijfjaarlijkse gunning van de uitzendrechten voor de lokale omroep, besloot iDordt vier jaar geleden ook een aanvraag te doen. Gevolg was een samenwerking tussen iDordt en RTV Dordrecht, waarbij iDordt een deel van de omroepsubsidie kreeg voor het maken van een wekelijks televisieprogramma.


Sinds 1 januari zijn de twee weer uit elkaar. “Een gevolg van door de gemeente opgelegde bezuinigingen”, zei de toenmalige omroepvoorzitter, “en iDordt is niet het participatieplatform geworden waarop was gehoopt”. Van Schaardenburg gaf toe dat het onvoldoende was gelukt om kijkers en lezers actief bij de uitzendingen te betrekken: “We namen de lokale omroep van Amsterdam SALTO als voorbeeld, maar Dordtenaren zijn geen Amsterdammers.”


Van Schaardenburg weet nog niet wat hij gaat doen met idordt.nl: “Misschien maak ik er een statische site van met informatie voor toeristen.”

Lees ook

foto artikel de stemming in sliedrecht.jpg

De Stemming in Sliedrecht: ‘Heel wenselijk dat de nachtbus terugkomt’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners zelf? Op 18 maart zijn de stembussen geopend voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe duiken wij in de meningen van de inwoners: welke onderwerpen vinden zij het belangrijkst of juist helemaal niet? Vandaag: Sliedrecht.

Stadskantoor Dordrecht

Slotdebat verkiezingen: ‘Een laatste keer de strijd met elkaar aan’

Nog geen keuze gemaakt over welk vakje je rood maakt aanstaande gemeenteraadsverkiezingen? “Kom dan maandag 16 maart naar het slotdebat in het Stadskantoor”, roept gemeente Dordrecht de kiezers op. “Daar gaan de lijsttrekkers nog één keer met elkaar de strijd aan in het allerlaatste debat voor de verkiezingsdag.”

de buuf

Deelcafé de Buuf dreigt kopje onder te gaan: 'Het zal voor heel veel mensen tegenvallen'

Deelcafé De Buuf in Hendrik-Ido-Ambacht dreigt kopje onder te gaan. Eigenaren Jan-Anne en Evelyn betalen het café met hun eigen pensioengeld, maar dat gaat niet veel langer. Nu hebben ze de gemeente benaderd voor subsidie, én om te worden erkend als welzijnswerk.

fotopersburobusink.jpg

Wapens, helmen en legertenten: enorme voorraad materiaal van defensie gevonden in woning

Bij een inval aan de Bilderdijkstraat in Zwijndrecht is maandagochtend een grote hoeveelheid militaire spullen en geld gevonden. Het gaat onder meer om een voorraad aan wapens, helmen en legertenten. De politie denkt dat het grotendeels om gestolen spullen gaat. De bewoner van het adres, een medewerker van Defensie, is aangehouden.

conflictofcoalitie.jpg

Maandag op TV Dordrecht: ‘Conflict of Coalitie’

Deze maandag geen Rijnmond Lokaal: onze regionale samenwerkingspartner maakte in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van komende woensdag een serie speciale programma's onder de naam 'Conflict of Coalitie'. Op TV Dordrecht is deze maandag de uitzending over Dordrecht te zien.

sligoed.jpg

Flinke klus op komst: de plannen van deze partijen voor Sliedrecht-Noord

In Sliedrecht leven vergevorderde plannen voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Maar over de invulling ervan verschillen sommige politieke partijen van mening, blijkt uit hun verkiezingsprogramma's.