Dordrecht, Netherlands

Iedereen wil op de foto met de nieuwe burgemeester: 'Echt heel mooi!'

Op de foto met de nieuwe burgemeester Streekomroep 56
Nanning Mol is tijdens zijn eerste 24 uur als kersverse burgemeester van Dordrecht met zijn neus in de boter gevallen. Met de ambtsketting nog maar net om, mocht hij bij het stadhuis de ruim 3200 deelnemers van de avondvierdaagse aanmoedigen. En hij had bijna voor iedereen tijd voor een praatje.
Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 10 juni 2025 17:10 | Aangepast op 10 juni 2025 17:10
Het is nog stil in de hal van het stadhuis, als om 19.00 uur de ambtsketting tevoorschijn wordt gehaald. Burgemeester Mol maakt zich klaar voor zijn vuurdoop. “Ik verwacht heel veel kinderen en gewoon heel veel enthousiaste mensen”, blikt hij kort vooruit. “Wat ontzettend leuk is aan de avondvierdaagse, is dat je het gevoel krijgt dat je er echt bij hoort.”

En dat is geen overdrijving. Want de aandacht die hij krijgt van enthousiaste ouders, begeleiders en de honderden kinderen op zijn eerste dag is enorm. Er wordt gezwaaid, er worden foto’s gemaakt en de twee duimen van de burgemeester schieten bij elk kiekje vrolijk omhoog.

Hij moet zich een ware filmster voelen, met zoveel aandacht. “Ja maar dat komt omdat ik naast Jurre (de kinderburgemeester red.) sta”, blijft Mol nuchter. “Die is al zo bekend hier en iedereen weet dat hij vandaag jarig is.” Toch gaat de aandacht vooral uit naar de nieuwe burgemeester.

“Een chocolade medaille?”, reageert hij als een klein meisje vanuit de rij het bordes opstapt met een presentje. “Mag ik die houden? Nou dankjewel!” Met even veel enthousiasme feliciteert hij ook nog even een kersvers bruidspaar en hun ouders, voor wie het ook een heugelijke dag is. “Wat ziet ze er prachtig uit”, deelt Mol complimentjes aan de bruid uit.

Nog geen uur later is de stoet alweer voorbijgetrokken en de rust teruggekeerd op het stadhuis. De ambtsketting hangt wat scheef, maar Nanning Mol oogt nog fris en vol energie. “Iedereen zag er mooi uit, feestelijk en verkleed”, blikt hij terug. “Het was mooi om iedereen te mogen ontvangen op het stadhuis. De avond kan niet meer stuk!”

Bekijk ook de reportage op ons YouTube-kanaal.

Meest gelezen

Fietser overleden na botsing met auto in Zwijndrecht

Redactie Streek 56 | 5 sep 2025 17:30

Dordrecht stopt met opvang derdelanders, tientallen moeten binnen maand weg

Redactie Streek 56 | Shaloom Pedro | 4 sep 2025 16:02

Deze fietsenstalling is straks niet meer te gebruiken

Redactie Streek 56 | 3 sep 2025 11:58

Lees ook

Drukke avondspits op A15, mede door ongeluk

Tussen Gorinchem en Sliedrecht staat dinsdagmiddag een enorme file. Een aanrijding tussen een bestel...

Tentoonstelling van landschapsontwerper Piet Oudolf nu in Dordrecht te zien

In de Kunstkerk Dordrecht is sinds kort een bijzondere tentoonstelling te zien: Dreamscapes, gewijd ...

Hoe FC Dordrecht ineens spelers voor een miljoen verkoopt

FC Dordrecht stond nooit bekend als de club die spelers voor hoge bedragen verkocht, maar sinds ande...

Gaza-demonstratie bij Fokker beëindigd, ME haalt actievoerders van het dak

Het Gaza-protest op en rond het terrein van Fokker Aerospace is beëindigd door de ME. Een handjevol ...

Met dit boek leer je koken in een noodsituatie: 'Zelfs als je fornuis uitvalt'

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid, Rotterdam-Rijnmond, Haaglanden en Utrecht hebben een kookbo...

Uroloog Dordts ziekenhuis genomineerd voor Zorgvernieuwer van het Jaar

Uroloog Helene Kemmer, werkzaam bij het Albert Schweitzer ziekenhuis, is dit jaar genomineerd voor ...