gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Wantijbad 02

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op

“Bij de laatste controle zijn nog verfresten rond het bad aangetroffen”, laat een gemeentewoordvoerder weten. “Die worden nu goed onderzocht en grondig gereinigd, zodat het bad zo spoedig mogelijk weer schoon en verantwoord open kan.”

Waar er bij diverse andere buitenbaden de afgelopen weken al flink gezwommen is tijdens verschillende warme periodes, is het contrast groot bij het Wantijbad. Weken stond er een grote tent over het gehele bad. Dat was nodig, omdat er gewerkt werd aan de zwembadcoating.

LEES OOK: Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Die coating moet zorgen voor een waterdichte, naadloze en duurzame beschermlaag, waardoor het zwembad mooi en hygiënisch kan blijven. Maar door koude en natte weersomstandigheden in eind april en begin mei liep dat werk vertraging op. Er werd toen gegokt op een opening half juni, maar dat is dus niet gehaald.

'Teleurstellend'
De tent is inmiddels weg, maar met de tropische temperaturen die dit weekend en de dagen erna worden verwacht, zit er een duik in het Wantijbad er nog niet in. “De gemeente Dordrecht en Stichting Wantijbad begrijpen dat de latere opening teleurstellend is”, aldus de woordvoerder. “Er wordt daarom hard gewerkt om de laatste voorbereidingen zo snel mogelijk af te ronden.”

De latere opening heeft financiële gevolgen voor Stichting Wantijbad. De gemeente Dordrecht biedt de stichting daarom financiële steun ter compensatie van misgelopen omzet. Via de website van het zwembad wordt informatie gedeeld over de nieuwe abonnementen en wat de latere opening betekent voor abonnementhouders en andere gebruikers.

“We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen. De inzet is om het Wantijbad zo snel mogelijk verantwoord te openen, zodra de laatste werkzaamheden en controles zijn afgerond”, besluit de woordvoerder.

Lees meer over:

Lees ook

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.