gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In het spoor van de griendwerkers

ca96886b76117b5832b1d9b5733c8fea

'Onze' Biesbosch is nationaal en internationaal bekend als bijzonder en beschermd natuurgebied. Maar wat veel mensen niet weten, is dat er jarenlang hard gewerkt werd in de grienden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In deze stukken die wisselend onder water staan en weer droogvallen door de getijden, werden wilgen verbouwd. Vanaf 1800 tot in de jaren 50 van de 20ste eeuw sneden mannen takken van de wilgen af die vervolgens gebruikt werden voor allerlei vlechtwerk.

Om meer over dit werk te weten te komen, volgen biologen Jan en Karin het Griendmuseumpad in de tweede aflevering van het nieuwe seizoen van het natuurprogramma 'De Biobak'. Onderweg zoeken ze naar sporen en bekijken ze planten en bloemen. Aan het einde van het pad ontdekken ze de griendkeet, een stenen huisje waar de griendwerkers verbleven.

Deze aflevering van de Biobak is te zien op TV Dordrecht vanaf zondag 18.00 uur en wordt ieder uur herhaald. Ook de komende weken zijn de avonturen van Jan en Karin te zien. Iedere zondag in september wordt er een nieuwe aflevering uitgezonden. Die staan dit seizoen allemaal in het teken van de Biesbosch.

Lees ook

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.