gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In het spoor van de griendwerkers

ca96886b76117b5832b1d9b5733c8fea

'Onze' Biesbosch is nationaal en internationaal bekend als bijzonder en beschermd natuurgebied. Maar wat veel mensen niet weten, is dat er jarenlang hard gewerkt werd in de grienden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In deze stukken die wisselend onder water staan en weer droogvallen door de getijden, werden wilgen verbouwd. Vanaf 1800 tot in de jaren 50 van de 20ste eeuw sneden mannen takken van de wilgen af die vervolgens gebruikt werden voor allerlei vlechtwerk.

Om meer over dit werk te weten te komen, volgen biologen Jan en Karin het Griendmuseumpad in de tweede aflevering van het nieuwe seizoen van het natuurprogramma 'De Biobak'. Onderweg zoeken ze naar sporen en bekijken ze planten en bloemen. Aan het einde van het pad ontdekken ze de griendkeet, een stenen huisje waar de griendwerkers verbleven.

Deze aflevering van de Biobak is te zien op TV Dordrecht vanaf zondag 18.00 uur en wordt ieder uur herhaald. Ook de komende weken zijn de avonturen van Jan en Karin te zien. Iedere zondag in september wordt er een nieuwe aflevering uitgezonden. Die staan dit seizoen allemaal in het teken van de Biesbosch.

Lees ook

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.