Dordrecht, Netherlands

In het spoor van de griendwerkers

'Onze' Biesbosch is nationaal en internationaal bekend als bijzonder en beschermd natuurgebied. Maar wat veel mensen niet weten, is dat er jarenlang hard gewerkt werd in de grienden.
Marjolein Vos | 15 september 2019 18:00 | Aangepast op 15 september 2019 18:00
In deze stukken die wisselend onder water staan en weer droogvallen door de getijden, werden wilgen verbouwd. Vanaf 1800 tot in de jaren 50 van de 20ste eeuw sneden mannen takken van de wilgen af die vervolgens gebruikt werden voor allerlei vlechtwerk.

Om meer over dit werk te weten te komen, volgen biologen Jan en Karin het Griendmuseumpad in de tweede aflevering van het nieuwe seizoen van het natuurprogramma 'De Biobak'. Onderweg zoeken ze naar sporen en bekijken ze planten en bloemen. Aan het einde van het pad ontdekken ze de griendkeet, een stenen huisje waar de griendwerkers verbleven.

Deze aflevering van de Biobak is te zien op TV Dordrecht vanaf zondag 18.00 uur en wordt ieder uur herhaald. Ook de komende weken zijn de avonturen van Jan en Karin te zien. Iedere zondag in september wordt er een nieuwe aflevering uitgezonden. Die staan dit seizoen allemaal in het teken van de Biesbosch.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...

Winter3Daagse haalt recordaantal producten op voor Voedselbank

De eindstand van de inzamelactie Winter3Daagse is zondagavond bekendgemaakt. In totaal zijn er 74.82...

FC Dordrecht neemt afscheid van keeperstrainer en verwelkomt nieuwe middenvelder

FC Dordrecht neemt na nog geen half jaar afscheid van keeperstrainer Raymond Mulder. Hij tekende afg...

Geslaagde eerste editie van scootmobiellichtjestocht: ‘Gezelligheid moet je zelf maken’

Scootmobiel versieren, verkeersregelaars regelen en muziek uitzoeken. De 79-jarige Bart is er al maa...

Eerste stap gezet voor nieuwe woonwijk Maasterras: 'Van essentieel belang voor onze stad'

De komst van de nieuwe Dordtse woonwijk Maasterras is een stap dichterbij. De gemeente en BPD Bouwfo...

Auto brandt uit op Ridderkerkse parkeerplaats

Een geparkeerde auto in Ridderkerk is in de nacht van zondag op maandag in vlammen opgegaan. Dat geb...