gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In het spoor van de griendwerkers

ca96886b76117b5832b1d9b5733c8fea

'Onze' Biesbosch is nationaal en internationaal bekend als bijzonder en beschermd natuurgebied. Maar wat veel mensen niet weten, is dat er jarenlang hard gewerkt werd in de grienden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In deze stukken die wisselend onder water staan en weer droogvallen door de getijden, werden wilgen verbouwd. Vanaf 1800 tot in de jaren 50 van de 20ste eeuw sneden mannen takken van de wilgen af die vervolgens gebruikt werden voor allerlei vlechtwerk.

Om meer over dit werk te weten te komen, volgen biologen Jan en Karin het Griendmuseumpad in de tweede aflevering van het nieuwe seizoen van het natuurprogramma 'De Biobak'. Onderweg zoeken ze naar sporen en bekijken ze planten en bloemen. Aan het einde van het pad ontdekken ze de griendkeet, een stenen huisje waar de griendwerkers verbleven.

Deze aflevering van de Biobak is te zien op TV Dordrecht vanaf zondag 18.00 uur en wordt ieder uur herhaald. Ook de komende weken zijn de avonturen van Jan en Karin te zien. Iedere zondag in september wordt er een nieuwe aflevering uitgezonden. Die staan dit seizoen allemaal in het teken van de Biesbosch.

Lees ook

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.