gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In het spoor van de griendwerkers

ca96886b76117b5832b1d9b5733c8fea.jpg

'Onze' Biesbosch is nationaal en internationaal bekend als bijzonder en beschermd natuurgebied. Maar wat veel mensen niet weten, is dat er jarenlang hard gewerkt werd in de grienden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In deze stukken die wisselend onder water staan en weer droogvallen door de getijden, werden wilgen verbouwd. Vanaf 1800 tot in de jaren 50 van de 20ste eeuw sneden mannen takken van de wilgen af die vervolgens gebruikt werden voor allerlei vlechtwerk.

Om meer over dit werk te weten te komen, volgen biologen Jan en Karin het Griendmuseumpad in de tweede aflevering van het nieuwe seizoen van het natuurprogramma 'De Biobak'. Onderweg zoeken ze naar sporen en bekijken ze planten en bloemen. Aan het einde van het pad ontdekken ze de griendkeet, een stenen huisje waar de griendwerkers verbleven.

Deze aflevering van de Biobak is te zien op TV Dordrecht vanaf zondag 18.00 uur en wordt ieder uur herhaald. Ook de komende weken zijn de avonturen van Jan en Karin te zien. Iedere zondag in september wordt er een nieuwe aflevering uitgezonden. Die staan dit seizoen allemaal in het teken van de Biesbosch.

Lees ook

Still website.png

Vriendschap, liefde en vrolijkheid: al vijftig jaar kleurt deze vereniging het leven

Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.

treinen Station Dordrecht

Meer treinreizigers van en naar Dordrecht en Zwijndrecht

Het aantal mensen dat gebruik maakt van de spoorlijn tussen Dordrecht en Leiden, is het afgelopen jaar gestegen. Op de stations langs dit traject steeg het aantal in- en uitstappers op werkdagen met gemiddeld zo’n acht procent; flink hoger dan de landelijke stijging van 1,8 procent.

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

IMG_4823.jpg

‘Mooie mix’ leidt de Dordtse coalitierace, GL-PvdA laakt 'gelegenheidsargument'

Stapje voor stapje sluipen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA richting het nieuwe Dordtse stadsbestuur. Het vijftal sprak woensdag in een debat de voorkeur voor elkaar uit en verwees het geplaagde GroenLinks-PvdA naar de reservebank. “We hebben fijn met ze samengewerkt, maar het is daar wel wat onrustig op dit moment.”

tankstationkortambachtlaan.png

Overval op tankstation, verdachte vlucht te voet

Een tankstation aan de Kort Ambachtlaan in Zwijndrecht is woensdagavond overvallen. De verdachte is te voet gevlucht, meldt de politie.