gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Inbrekers in Dordt voortaan ook door gemeente gestraft

35520cdecf0cf5394f15753db5393831.jpg

Inbrekers in Dordrecht die worden betrapt, krijgen voortaan naast een strafrechtelijke boete ook een dwangsom opgelegd van de gemeente. Dit gebeurt als zij worden betrapt met inbrekerswerktuigen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het college wil hiermee mogelijke inbrekers afschrikken en herhaling van inbraken voorkomen", meldt de gemeente Dordrecht. De regel gaat in per 1 februari.

De eerste keer dat personen door de politie met inbraakmateriaal worden betrapt - nog vóór een inbraak is gepleegd - krijgen ze een waarschuwing. Bij elke overtreding die daarop volgt loopt het bedrag van de dwangsom op. De maximale hoogte is 2.500 euro per overtreding.

"Woninginbraak behoort tot criminaliteit die grote negatieve emotionele gevolgen hebben", zegt burgemeester Wouter Kolff. "Naast financiële schade zorgt een woninginbraak vaak voor grote emotionele schade; het tast het veiligheidsgevoel aan. De gemeente treedt hier fel tegen op."

Lees ook

Schermafdruk op 2026-03-27 11-02-48.png

Brug over de Noord komende week vier nachten dicht

De Brug over de Noord en de nabijgelegen kruising N915 - Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht zijn komende week vier nachten afgesloten voor al het wegverkeer. Tijdens de sluiting wordt er gewerkt aan het vernieuwen van het asfalt.

shellspolitie.png

Wapens en 150 kilo illegaal vuurwerk in container: OM eist vier maanden cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een gevangenisstraf van vier maanden tegen D.A. (38) uit Hendrik-Ido-Ambacht. De man had 150 kilo illegaal vuurwerk én twee vuurwapens in een container gestopt.

IMG-20260329-WA0004.jpg

Het was even rustig, nu is het weer zover: een autobrand in Dordrecht

Na wekenlange 'rust' is in Dordrecht zaterdagnacht weer een auto uitgebrand. Het vuur woedde vooral aan de binnenkant van het voertuig, waar weinig van overbleef.

foto artikel fc straat.jpg

FC STRAAT sportief geopend: 'Het belangrijkste is om plezier te hebben'

Penalty’s, doelpunten en een hele boel gejuich. Zo klonk de opening van het sportinitiatief FC STRAAT in de Dordtse wijk Stadspolders. FC STRAAT is een online voetbalclub die gratis voetbaltoernooien en activiteiten voor kinderen organiseert. Stadspolders is de tweede wijk in Dordrecht waar het initiatief actief is.

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.