gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Inbrekers in Dordt voortaan ook door gemeente gestraft

35520cdecf0cf5394f15753db5393831

Inbrekers in Dordrecht die worden betrapt, krijgen voortaan naast een strafrechtelijke boete ook een dwangsom opgelegd van de gemeente. Dit gebeurt als zij worden betrapt met inbrekerswerktuigen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het college wil hiermee mogelijke inbrekers afschrikken en herhaling van inbraken voorkomen", meldt de gemeente Dordrecht. De regel gaat in per 1 februari.

De eerste keer dat personen door de politie met inbraakmateriaal worden betrapt - nog vóór een inbraak is gepleegd - krijgen ze een waarschuwing. Bij elke overtreding die daarop volgt loopt het bedrag van de dwangsom op. De maximale hoogte is 2.500 euro per overtreding.

"Woninginbraak behoort tot criminaliteit die grote negatieve emotionele gevolgen hebben", zegt burgemeester Wouter Kolff. "Naast financiële schade zorgt een woninginbraak vaak voor grote emotionele schade; het tast het veiligheidsgevoel aan. De gemeente treedt hier fel tegen op."

Lees ook

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.