gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Infoavond over warmtenet in Krispijn

Oud-Krispijn Bewoners Zelforganisatie (OKBZ) organiseert 25 februari een informatieavond over het warmtenet. Afvalverwerker HVC geeft uitleg. In Krispijn worden momenteel buizen gelegd voor het stadsverwarmingsproject.

Peter Tromp |  | Aangepast op
HVC belicht op de avond de aspecten van het warmtenet. Van het gebruik van restwarmte tot de bijdrage aan de vermindering van CO₂-uitstoot. Ook gaat het over technische hoogstandjes die zouden zijn toegepast. De aanleg van de warmteleiding op de Krispijnseweg en de aansluitmogelijkheden op het warmtenet voor Dordtenaren komen aan de orde.

Afvalverwerker HVC levert de restwarmte die het warmtenet voedt. Op termijn kan het net warmte leveren die nodig is voor 10.000 woningen. Omdat de warmte niet opnieuw opgewekt hoeft te worden, zou de jaarlijkse CO2-uitstoot afnemen met 15 kiloton. Daarmee levert het een belangrijke bijdrage aan de opdracht van het rijk om 2050 energieneutraal te zijn.

De informatieavond vindt donderdag 25 januari van 19.30 – 21.30 uur plaats in Wijkcentrum Koloriet aan de Jacob Marisstraat 70.

De toegang is gratis.

Lees ook

delilah.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.