Dordrecht, Netherlands

Informatiemiddag chronische pijn

Het Pijnbehandelcentrum van het ziekenhuis organiseert woensdag 2 december een informatiemiddag over chronische pijn.
Peter Tromp | 18 november 2015 11:30 | Aangepast op 18 november 2015 11:30
Pijnspecialisten vertellen over de aandoening chronische pijn en over de verschillende therapieën om chronische pijn te bestrijden, in het bijzonder over de neurostimulator. “Het duurt vaak jaren voor een patiënt weet dat hij of zij aan chronische pijn lijdt”, vertelt verpleegkundig specialist Tanja Hamm van het Pijnbehandelcentrum. “Dat betekent dat een groot aantal mensen onnodig met pijn rondloopt en niet de juiste therapie krijgt. Tijdens deze infosessie in de Week van de Chronische Pijn hopen wij veel mensen een oplossing te bieden om hun pijn te verzachten.”

Chronische pijn is een aandoening waarbij pijnsymptomen langer dan drie maanden aanhouden, terwijl de oorzaak van de pijn verdwenen is. Dit soort pijn is vaak zowel fysiek als emotioneel afmattend en gaat in sommige gevallen zelfs nooit weg. De aandoening kan veroorzaakt worden door schade aan zenuwbanen als gevolg van letsel of een ingreep. Chronische pijn heeft veel impact op het normale leven en de dagelijkse activiteiten. Patiënten krijgen vaak pas na lange tijd de diagnose voor chronische pijn.

De informatiemiddag is voor iedereen toegankelijk en duurt van 15.00 tot 18.30 uur in het Van der Valk Hotel aan de Laan van Europa 1600.

Foto: de pijndokters (Frederike Roozen-Slieker)

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Lees ook

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...