gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Informatiemiddag chronische pijn

Het Pijnbehandelcentrum van het ziekenhuis organiseert woensdag 2 december een informatiemiddag over chronische pijn.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Pijnspecialisten vertellen over de aandoening chronische pijn en over de verschillende therapieën om chronische pijn te bestrijden, in het bijzonder over de neurostimulator. “Het duurt vaak jaren voor een patiënt weet dat hij of zij aan chronische pijn lijdt”, vertelt verpleegkundig specialist Tanja Hamm van het Pijnbehandelcentrum. “Dat betekent dat een groot aantal mensen onnodig met pijn rondloopt en niet de juiste therapie krijgt. Tijdens deze infosessie in de Week van de Chronische Pijn hopen wij veel mensen een oplossing te bieden om hun pijn te verzachten.”

Chronische pijn is een aandoening waarbij pijnsymptomen langer dan drie maanden aanhouden, terwijl de oorzaak van de pijn verdwenen is. Dit soort pijn is vaak zowel fysiek als emotioneel afmattend en gaat in sommige gevallen zelfs nooit weg. De aandoening kan veroorzaakt worden door schade aan zenuwbanen als gevolg van letsel of een ingreep. Chronische pijn heeft veel impact op het normale leven en de dagelijkse activiteiten. Patiënten krijgen vaak pas na lange tijd de diagnose voor chronische pijn.

De informatiemiddag is voor iedereen toegankelijk en duurt van 15.00 tot 18.30 uur in het Van der Valk Hotel aan de Laan van Europa 1600.

Foto: de pijndokters (Frederike Roozen-Slieker)

Lees ook

foto bever rijnmond 2jpg

Andy moet hard remmen voor overstekende bever: 'Ik dacht: wat is dit nou voor rare kat'

Andy Westhoff beleefde maandagavond een opmerkelijk moment toen hij naar huis reed. Bij een rotonde in Dordrecht moest hij plotseling hard op de rem trappen voor een dier op de weg. Wat hij in eerste instantie aanzag voor een vreemde kat, bleek een heel ander dier te zijn.

onderwijsmuseum.png

Onderwijsmuseum gered: bezuiniging door Tweede Kamer teruggedraaid

Goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht. De Tweede Kamer heeft dinsdag een bezuiniging teruggedraaid en ingestemd met een voorstel om juist meer geld in het museum te steken. In plaats van jaarlijks 590.000 euro, gaat het museum elk jaar meer dan 945.000 euro incasseren. Hiermee is sluiting van het museum van de baan.

fotovoorzwi.png

Brand in garagebox was opzettelijk volgens OM: halfjaar cel geëist

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een halfjaar cel tegen D.T. (43). De aanklager houdt hem verantwoordelijk voor brandstichting in een Zwijndrechtse garagebox in 2024.

Tunnel HAGI_artikel foto.png

Zijn huizen en kerk nog te redden van sloop? 'Kan goedkoper en effectiever'

Veertien woningen en een kerk dreigen te verdwijnen aan de Stationsweg in Hardinxveld-Giessendam. Dit vanwege een tunnel die de gemeente aan wil leggen naar de nieuwe wijk ‘Het Oog’. Als het aan architect Arie van der Meijden ligt, kan dat ook anders. Hij bedacht een alternatief plan waarvoor er maximaal twee huizen gesloopt worden.

IMG-20260324-WA0011.jpg

Verpauperd Teerlinkpand afgezet met hekken: ‘Komen stukken los van de gevel’

Het beruchte Teerlinkpand in Dordrecht is uit voorzorg afgezet met hekken. Uit een controle van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) blijkt dat de constructie van het pand onvoldoende stabiel is.

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.