Dordrecht, Netherlands

Informatiemiddag chronische pijn

Het Pijnbehandelcentrum van het ziekenhuis organiseert woensdag 2 december een informatiemiddag over chronische pijn.
Peter Tromp | 18 november 2015 11:30 | Aangepast op 18 november 2015 11:30
Pijnspecialisten vertellen over de aandoening chronische pijn en over de verschillende therapieën om chronische pijn te bestrijden, in het bijzonder over de neurostimulator. “Het duurt vaak jaren voor een patiënt weet dat hij of zij aan chronische pijn lijdt”, vertelt verpleegkundig specialist Tanja Hamm van het Pijnbehandelcentrum. “Dat betekent dat een groot aantal mensen onnodig met pijn rondloopt en niet de juiste therapie krijgt. Tijdens deze infosessie in de Week van de Chronische Pijn hopen wij veel mensen een oplossing te bieden om hun pijn te verzachten.”

Chronische pijn is een aandoening waarbij pijnsymptomen langer dan drie maanden aanhouden, terwijl de oorzaak van de pijn verdwenen is. Dit soort pijn is vaak zowel fysiek als emotioneel afmattend en gaat in sommige gevallen zelfs nooit weg. De aandoening kan veroorzaakt worden door schade aan zenuwbanen als gevolg van letsel of een ingreep. Chronische pijn heeft veel impact op het normale leven en de dagelijkse activiteiten. Patiënten krijgen vaak pas na lange tijd de diagnose voor chronische pijn.

De informatiemiddag is voor iedereen toegankelijk en duurt van 15.00 tot 18.30 uur in het Van der Valk Hotel aan de Laan van Europa 1600.

Foto: de pijndokters (Frederike Roozen-Slieker)

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Meerdere woningen ontruimd na brand in kelderbox

In een kelderbox van een flat in Papendrecht heeft zondagochtend brand gewoed. Vanwege de rook die d...

Liefde en geluk boven alles: zo zag de Dordtse carnavalsoptocht eruit

“In Ooi- en Ramsgat draait het om liefde en geluk”, zo luidt het motto van de carnavalsoptocht in Do...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...