Dordrecht, Netherlands

Insula College maakt samen met Amerikanen een vlag voor Synode

In het onderwijsmuseum hangt sinds woensdag een bijzondere vlag gemaakt door een klas van het Insula College. Dat deden ze namelijk niet alleen, maar samen met leerlingen van een school in Amerika.
Jerom Huijskens | 18 april 2019 15:27 | Aangepast op 18 april 2019 15:27
De vlag is een onderdeel van een tentoonstelling van de school voor de Ode aan de Synode. Samen met leerlingen van deWest-and Christian High School in Iowa zijn de derdeklassers aan de slag gegaan. De synode is voor de Amerikaanse jongeren een belangrijke gebeurtenis, het wordt daar namelijk gezien als de grondlegger van het geloof. Ook is er vlakbij de school het Dordt College, vernoemd naar de Synode van Dordrecht in 1618/1619.

De samenwerking met de Amerikanen liep niet altijd even soepel, zeggen de Dordtse leerlingen. “Vooral de verschillende tijdzones was een probleem. Want dan waren wij net klaar met school en dan waren zij nog maar net wakker.”

De samenwerking is mogelijk gemaakt door organisatie Face to Face. Zij brengen Nederlandse studenten in contact met het buitenland voor kunstuitwisselingsprojecten.

Lees ook

Verbouwing van dit pand kan beginnen: raad stemt in met miljoenenbedrag

De voorbereidingen voor een grondige verbouwing van een bedrijfspand aan de Havenstraat in Ridderker...

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Onbekenden hebben deze week eieren tegen de ramen van de asielopvang voor minderjarigen in Papendrec...

Abdalla valt in slaap en rijdt voetganger dood, rechter geeft hem celstraf

Dordtenaar Abdalla S. is veroordeeld tot één jaar cel en een rijontzegging van drie jaar. De 36-jari...

Drie minderjarigen gevonden na vermissing, één van hen uit Hardinxveld-Giessendam

De politie is sinds donderdagavond met spoed op zoek geweest naar een minderjarige jongen en twee mi...

'Ik verloor mijzelf volledig', maar nu zingt Serra (21) zich vrij van onzekerheid

De Dordtse singer-songwriter Serra Potters (21) heeft haar eerste solonummer uitgebracht, genaamd ‘W...

Kunst komt naar bewoners woonzorgcentrum: 'Altijd een rollator nodig, mooi dat het nu hier kan'

Voor bewoners van woon- en zorgcentrum De Merwelanden is er goed nieuws. In plaats van zelf naar het...