gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Insula College maakt samen met Amerikanen een vlag voor Synode

a85ebbcdd4f8539abe4bba973351bbfb

In het onderwijsmuseum hangt sinds woensdag een bijzondere vlag gemaakt door een klas van het Insula College. Dat deden ze namelijk niet alleen, maar samen met leerlingen van een school in Amerika.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
De vlag is een onderdeel van een tentoonstelling van de school voor de Ode aan de Synode. Samen met leerlingen van deWest-and Christian High School in Iowa zijn de derdeklassers aan de slag gegaan. De synode is voor de Amerikaanse jongeren een belangrijke gebeurtenis, het wordt daar namelijk gezien als de grondlegger van het geloof. Ook is er vlakbij de school het Dordt College, vernoemd naar de Synode van Dordrecht in 1618/1619.

De samenwerking met de Amerikanen liep niet altijd even soepel, zeggen de Dordtse leerlingen. “Vooral de verschillende tijdzones was een probleem. Want dan waren wij net klaar met school en dan waren zij nog maar net wakker.”

De samenwerking is mogelijk gemaakt door organisatie Face to Face. Zij brengen Nederlandse studenten in contact met het buitenland voor kunstuitwisselingsprojecten.

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.