gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Insula College maakt samen met Amerikanen een vlag voor Synode

a85ebbcdd4f8539abe4bba973351bbfb

In het onderwijsmuseum hangt sinds woensdag een bijzondere vlag gemaakt door een klas van het Insula College. Dat deden ze namelijk niet alleen, maar samen met leerlingen van een school in Amerika.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
De vlag is een onderdeel van een tentoonstelling van de school voor de Ode aan de Synode. Samen met leerlingen van deWest-and Christian High School in Iowa zijn de derdeklassers aan de slag gegaan. De synode is voor de Amerikaanse jongeren een belangrijke gebeurtenis, het wordt daar namelijk gezien als de grondlegger van het geloof. Ook is er vlakbij de school het Dordt College, vernoemd naar de Synode van Dordrecht in 1618/1619.

De samenwerking met de Amerikanen liep niet altijd even soepel, zeggen de Dordtse leerlingen. “Vooral de verschillende tijdzones was een probleem. Want dan waren wij net klaar met school en dan waren zij nog maar net wakker.”

De samenwerking is mogelijk gemaakt door organisatie Face to Face. Zij brengen Nederlandse studenten in contact met het buitenland voor kunstuitwisselingsprojecten.

Lees ook

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.