Dordrecht, Netherlands

Inzamelingsactie Kyck over den Dyck aardig op weg

Al sinds november draaien de wieken van Molen Kyck over den Dyck niet. Het is niet meer veilig om ze te laten draaien, want er zitten scheuren in de roeden van de wieken. Door middel van crowdfunding hoopt de stichting genoeg geld op te halen voor de restauratie. Ze zitten al op bijna twintigduizend euro.
Isabel Pijnappels | 30 december 2020 17:20 | Aangepast op 30 december 2020 17:20
De molen is niet direct gevaarlijk, maar als de wieken zouden draaien kunnen ze breken. De schade kwam aan het licht omdat de wieken van dezelfde leverancier komen als de wieken die de afgelopen zomer zijn afgebroken bij drie molens in het land.

Ook een deel van het voegwerk moet vernieuwd worden. Samen met de restauratiekosten van de wieken, die geschat worden op ruim een ton, betekent dit dat de molen ongeveer anderhalve ton moet betalen om in bedrijf te blijven. Ongeveer 60% daarvan kan waarschijnlijk worden betaald met subsidiegeld voor restauraties. De resterende veertig- tot zestigduizend euro wordt ingezameld door middel van een inzamelingsactie. Dat gaat goed, maar er is nog meer nodig voor de bijzondere molen, vertelt Marianne Mulders van de Stichting Molen Kyck over den Dyck: "Het is de enige molen die nog in Dordrecht staat, van de 130 die er hebben gestaan. Daar moeten we zuinig op zijn."

De stichting hoopt, als het geld opgehaald is, de molen weer snel te kunnen gebruiken. "Als het eind van de zomer volgend jaar is, zijn we heel erg blij."

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...

Man die onder de jurk van een vrouw filmde, meldt zichzelf bij politie

De man die met zijn telefoon onder een jurk van een vrouw filmde, heeft zichzelf gemeld bij de polit...

PvdA/GroenLinks doet toch mee aan verkiezingen in Hardinxveld-Giessendam

Onverwachts links geluid in Hardinxveld-Giessendam: PvdA en GroenLinks doen in 2026 toch mee aan de ...

Lotte van Drunen krijgt belangrijkste Nederlandse motorsportprijs

Lotte van Drunen is sinds zaterdag de trotse eigenaar van de Hans de Beaufort-beker. Dat is de belan...

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...