gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Is de visarend verjaagd? Gans legt twee eieren in nest visarend

26eea76fed5f219e614336d216dcd79f

Het was vorig jaar al een ware soap: het liefdesleven van de visarend in de Biesbosch die we konden volgen via de webcams van de Vogelbescherming op Beleefdelente.nl. Het kwam toen niet tot jongen. Boswachter Blom had goede hoop dat het dit jaar anders zou gaan, maar donkere wolken pakken zich boven het nest samen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Op de camera zie je een Canadese gans, die al een legkom van de takken heeft gemaakt”, zei boswachter Harm Blom anderhalve week geleden nog. “Ze heeft ook legnood, dus als die op het nest land, kan er zomaar een ei uitfloepen. Het wordt dus echt weer een battle met de ganzen.” En daar kreeg hij gelijk in. Dit weekend legde de vrouwtjesgans inderdaad twee eieren op de plek van de visarend. Zij en haar man verdedigen het nest sindsdien luid snaterend tegen indringers, zoals Egyptische Nijlganzen en reigers. Maar het mannetje visarend 7TG houdt zich opvallend genoeg gedeisd. En dat is geen goed nieuws.

Op 23 maart, precies op dezelfde dag als vorig jaar, liet 7TG zich voor het eerst weer zien in de Biesbosch. Hoewel hij na zijn eerste touchdown niet vaak op het nest te vinden was, kon het nog goed komen. “Dat is wel een beetje normaal”, legde Blom eerder uit. “Ik sta nu op de parkeerplaats en ik zie hem wel zitten. Hij zit in een boom naast het nest, buiten het zicht van de camera, rustig een vis te eten.” Maar van een vrouwtje was nog geen spoor. Wil zij interesse tonen, moet het nest wel vrij zijn. Daarom is het afwachten of het mannetje visarend nog een poging doet de broedplek terug te kapen.
5b276a145e194825c2d8b89995bf2fd8

Lees ook

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.