Dordrecht, Netherlands

Jan Bonjer officieel beëdigd als dijkgraaf

Waterschap de Hollandse Delta heeft een nieuwe dijkgraaf. Woensdagavond werd Jan Bonjer officieel beëdigd door Commissaris van de Koning Jaap Smit. Voormalig dijkgraaf Gerard Doornbos nam afscheid van zijn positie.
Isabel Pijnappels | 3 december 2020 13:34 | Aangepast op 3 december 2020 13:34
Een dijkgraaf is de voorzitter van een waterschap en zijn functie is vergelijkbaar met die van een burgemeester van een gemeente.

Bonjer is al vanaf het voorjaar aan het werk in de Hollandse Delta, maar vanwege de coronacrisis is hij pas op 2 december beëdigd.

Op 15 januari werd Jan Bonjer voorgedragen als dijkgraaf. Op 1 mei, begon Bonjer aan zijn periode van zes jaar. Na zeven maanden ziet Bonjer waar er hij mee aan de slag kan in zijn waterschap. "We zijn een organisatie van professionals die moet veranderen in een professionele organisatie. Veel praten en veel plannen, te weinig durven en doen. Waar is ons urgentiegevoel?"

Tot 1 april was Jan Bonjer hoofdredacteur van het Financieel Dagblad. Daarvoor was hij hoofdredacteur van het Algemeen Dagblad. Zijn netwerk en ervaring in de mediawereld komen volgens hem van pas in zjin nieuwe werk.

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...