Dordrecht, Netherlands

Jansen en Bliek bezorgen FC Dordrecht eerste driepunter van het seizoen

FC Dordrecht heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd gewonnen in de Keuken Kampioen Divisie. Op eigen veld waren de Schapekoppen door doelpunten van Kevin Jansen en Julius Bliek met 2-0 te sterk voor Jong AZ.
Corrado Francke | 25 september 2020 20:47 | Aangepast op 25 september 2020 20:47
Op het natte veld aan de Krommedijk begonnen de Schapekoppen aanvallend en met vertrouwen, maar nog zonder grote kansen in het eerste kwartier. Jong AZ liet bij vlagen goede combinaties zien, maar telkens was doelman Anthony Swolfs het eindstation voor de bezoekers.

Jong AZ moest in de 35e minuut met tien man verder toen Fons Gemmel zijn tweede gele kaart ontving. FC Dordrecht zette hierna verder druk en zag in de laatste actie voor rust aanvoerder Kevin Jansen zijn ploeg via de binnenkant van de paal op voorsprong schieten.

In overtal lukte het de de thuisploeg nog niet om de voorsprong snel uit te breiden, maar Jong AZ kon hier slechts een aantal kansen tegenover zetten. Het meest opvallende moment van de wedstrijd was na 66 minuten, toen de stok van de grensrechter zijn vlag afbrak. Na drie minuten pauze werd de wedstrijd weer hervat.

In het resterende halfuur kon FC Dordrecht de wedstrijd beslissen, maar Robin Polley en Nikolas Agrafiotis zagen hun kansen worden gekeerd door de keeper. In de blessuretijd verdubbelde Julius Bliek de voorsprong waardoor een 2-0 overwinning een feit was.

Scoreverloop

45+2' Kevin Jansen (1-0)

90' Julius Bliek (2-0)

Opstelling FC Dordrecht

Swolfs, Hobbel, Sürmeli, Bliek, Bondswell, Musaba (Baggerman/75), Jansen, Vermeulen, Polley, Agrafiotis (Schalekamp/86), Amadin (Richardson/75)



Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...