gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jarige Amalia gefeliciteerd met Dordtse bloemen

cb6716a7fa358ee2ebbe335929709fdb

Kroonprinses Amalia viert dinsdag haar 18de verjaardag. Vanuit het hele land ontvangt ze gelukswensen. Zo ook uit Dordrecht.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Burgemeester Kolff staat stil bij deze bijzondere dag voor de oudste dochter van de koning. “Vandaag viert onze Kroonprinses Amalia haar 18e verjaardag. Van harte gelukgewenst met deze mijlpaal!,” schrijft hij op Facebook.


Ook het Centraal Comité Oranjedag Dordrecht wenst de prinses een fijne dag. Daarvoor werd maandag al een boeket van de Dordtse bloemisterij Het Kroontje afgegeven bij paleis Noordeinde. Bestuurslid van de Koninklijke Bond van Oranje Verenigingen Frank de Buck gaf de bloemen af. Hij is ook oud-penningmeester van de Dordtse Oranjebond.


Nu Amalia 18 jaar is geworden, kan ze haar vader officieel opvolgen, mocht hem iets overkomen. Daarnaast wordt ze dit jaar ook lid van de Raad van State, het adviesorgaan van de regering. Dat laatste is vooral een symbolische functie.


Amalia bezocht Dordrecht in 2015, tijdens de eerste Koningsdag nieuwe stijl. Bekijk hier een uitgebreid verslag terug dat RTV Dordrecht op die dag maakte.


Foto: Koninklijke Bond van Oranje Verenigingen / Peter van der Leer


Lees ook

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.