gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jasper Ockeloen Sportman van 2016

Wielrenner Jasper Ockeloen is de Dordtse Sportman van 2016. Dat is net bekendgemaakt tijdens de Dordt Sport Verkiezing in het Stadhuis. Zwemster Kim Busch is uitgeroepen tot sportvrouw van 2016.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De wedstrijdploeg Lifesaving van de reddingsbrigade is uitgeroepen tot sportploeg. Kunstrijdster Isabella Smit kreeg de prijs voor sporttalent en hoofdtrainer van SV Oranje Wit, Pippy Pruymboom, is benoemd tot sportcoach van 2016.

De Sportprijs Stad Dordrecht is uitgereikt aan Anne Scheening. Zij is vrijwilliger bij DMHC en fluit wedstrijden, leidt trainers op en is betrokken bij de organisatie van allerhande activiteiten. De Sprtprijs Stad Dordrecht is een extra prijs voor iemand die zich op een bijzondere manier inzet voor de plaatselijke sport.

De jury van de Dordt Sport Verkiezing 2016 bestond uit een lid van het Sportbedrijf, drie leden uit de organisatie van de Sportverkiezing, een oud (top)coach, twee oud-topsporters en een journalist.

Sportverenigingen, ouders en journalisten konden sporters uit Dordrecht aandragen voor de verkiezing. Per categorie bleven drie sporters over. De jury koos de uiteindelijke winnaars.

Lees ook

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.