gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jasper Ockeloen Sportman van 2016

Wielrenner Jasper Ockeloen is de Dordtse Sportman van 2016. Dat is net bekendgemaakt tijdens de Dordt Sport Verkiezing in het Stadhuis. Zwemster Kim Busch is uitgeroepen tot sportvrouw van 2016.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De wedstrijdploeg Lifesaving van de reddingsbrigade is uitgeroepen tot sportploeg. Kunstrijdster Isabella Smit kreeg de prijs voor sporttalent en hoofdtrainer van SV Oranje Wit, Pippy Pruymboom, is benoemd tot sportcoach van 2016.

De Sportprijs Stad Dordrecht is uitgereikt aan Anne Scheening. Zij is vrijwilliger bij DMHC en fluit wedstrijden, leidt trainers op en is betrokken bij de organisatie van allerhande activiteiten. De Sprtprijs Stad Dordrecht is een extra prijs voor iemand die zich op een bijzondere manier inzet voor de plaatselijke sport.

De jury van de Dordt Sport Verkiezing 2016 bestond uit een lid van het Sportbedrijf, drie leden uit de organisatie van de Sportverkiezing, een oud (top)coach, twee oud-topsporters en een journalist.

Sportverenigingen, ouders en journalisten konden sporters uit Dordrecht aandragen voor de verkiezing. Per categorie bleven drie sporters over. De jury koos de uiteindelijke winnaars.

Lees ook

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.