gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jasper Ockeloen Sportman van 2016

Wielrenner Jasper Ockeloen is de Dordtse Sportman van 2016. Dat is net bekendgemaakt tijdens de Dordt Sport Verkiezing in het Stadhuis. Zwemster Kim Busch is uitgeroepen tot sportvrouw van 2016.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De wedstrijdploeg Lifesaving van de reddingsbrigade is uitgeroepen tot sportploeg. Kunstrijdster Isabella Smit kreeg de prijs voor sporttalent en hoofdtrainer van SV Oranje Wit, Pippy Pruymboom, is benoemd tot sportcoach van 2016.

De Sportprijs Stad Dordrecht is uitgereikt aan Anne Scheening. Zij is vrijwilliger bij DMHC en fluit wedstrijden, leidt trainers op en is betrokken bij de organisatie van allerhande activiteiten. De Sprtprijs Stad Dordrecht is een extra prijs voor iemand die zich op een bijzondere manier inzet voor de plaatselijke sport.

De jury van de Dordt Sport Verkiezing 2016 bestond uit een lid van het Sportbedrijf, drie leden uit de organisatie van de Sportverkiezing, een oud (top)coach, twee oud-topsporters en een journalist.

Sportverenigingen, ouders en journalisten konden sporters uit Dordrecht aandragen voor de verkiezing. Per categorie bleven drie sporters over. De jury koos de uiteindelijke winnaars.

Lees ook

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.