gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jeugdzorg krijgt extra geld

Jeugdzorg in Zuid-Holland-Zuid heeft extra geld nodig. Het gaat om maximaal 1,6 miljoen euro. Dat moet worden betaald door de gemeenten in de regio. Hoe groot het tekort daadwerkelijk is, weet Jeugdzorg nog niet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Serviceorganisatie Jeugd ZHZ denkt met het extra geld de nu al ontstane knelpunten en nieuwe gedeeltelijk te kunnen oplossen. Zo hebben 16 jeugdhulpaanbieders een cliëntenstop ingevoerd, omdat hun budget al op is. En er zijn door een andere werkwijze wachtlijsten ontstaan. Ook moeten er nog zorgrekeningen van vorig jaar worden betaald.

Jeugdzorg heeft dit jaar minder geld te besteden dan vorig jaar. Dat komt onder meer door een korting van acht ton. Bovendien kreeg Jeugdzorg in 2016 ook een extra bijdrage van 1,6 miljoen euro.

Jeugdzorg weet nog niet hoeveel extra geld er nodig is. Dat hangt af van de te leveren zorg in de rest van het jaar. De dienst baseert zich daarvoor op de vraag gedurende de eerste vier maanden. De resultaten zijn over twee maanden bekend.

Lees ook

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.