gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jeugdzorg krijgt extra geld

Jeugdzorg in Zuid-Holland-Zuid heeft extra geld nodig. Het gaat om maximaal 1,6 miljoen euro. Dat moet worden betaald door de gemeenten in de regio. Hoe groot het tekort daadwerkelijk is, weet Jeugdzorg nog niet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Serviceorganisatie Jeugd ZHZ denkt met het extra geld de nu al ontstane knelpunten en nieuwe gedeeltelijk te kunnen oplossen. Zo hebben 16 jeugdhulpaanbieders een cliëntenstop ingevoerd, omdat hun budget al op is. En er zijn door een andere werkwijze wachtlijsten ontstaan. Ook moeten er nog zorgrekeningen van vorig jaar worden betaald.

Jeugdzorg heeft dit jaar minder geld te besteden dan vorig jaar. Dat komt onder meer door een korting van acht ton. Bovendien kreeg Jeugdzorg in 2016 ook een extra bijdrage van 1,6 miljoen euro.

Jeugdzorg weet nog niet hoeveel extra geld er nodig is. Dat hangt af van de te leveren zorg in de rest van het jaar. De dienst baseert zich daarvoor op de vraag gedurende de eerste vier maanden. De resultaten zijn over twee maanden bekend.

Lees ook

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.