Dordrecht, Netherlands

Jeugdzorg krijgt extra geld

Jeugdzorg in Zuid-Holland-Zuid heeft extra geld nodig. Het gaat om maximaal 1,6 miljoen euro. Dat moet worden betaald door de gemeenten in de regio. Hoe groot het tekort daadwerkelijk is, weet Jeugdzorg nog niet.
Peter Tromp | 16 mei 2017 14:29 | Aangepast op 16 mei 2017 14:29
Serviceorganisatie Jeugd ZHZ denkt met het extra geld de nu al ontstane knelpunten en nieuwe gedeeltelijk te kunnen oplossen. Zo hebben 16 jeugdhulpaanbieders een cliëntenstop ingevoerd, omdat hun budget al op is. En er zijn door een andere werkwijze wachtlijsten ontstaan. Ook moeten er nog zorgrekeningen van vorig jaar worden betaald.

Jeugdzorg heeft dit jaar minder geld te besteden dan vorig jaar. Dat komt onder meer door een korting van acht ton. Bovendien kreeg Jeugdzorg in 2016 ook een extra bijdrage van 1,6 miljoen euro.

Jeugdzorg weet nog niet hoeveel extra geld er nodig is. Dat hangt af van de te leveren zorg in de rest van het jaar. De dienst baseert zich daarvoor op de vraag gedurende de eerste vier maanden. De resultaten zijn over twee maanden bekend.

Lees ook

GroenLinks-kopstukken stappen op na verkiezingen: missen menselijkheid en eerlijkheid

De twee wethouders die namens GroenLinks in het Dordtse gemeentebestuur zitten keren na de verkiezin...

Celstraf voor Ridderkerker (33) voor het plegen van ernstige zedendelicten met minderjarigen

Een 33-jarige man uit Ridderkerk is veroordeeld tot een celstraf van 4 jaar, waarvan een half jaar v...

Het lijkt wel lente: record na record verbroken door hoge temperaturen

Het zal je vast opgevallen buiten: het voelt meer als lente dan december. Je kan je winterjas thuisl...

Explosief dat werd gevonden in Amstelwijck tot ontploffing gebracht

Het explosief uit de Tweede Wereldoorlog dat onlangs bij bodemonderzoek in de Dordtse Amstelwijck we...

‘Wall of Love’ groeit verder: al duizenden hartjes verzameld van mensen wereldwijd

Kom je ook een fotohartje toevoegen aan de ‘Growing Wall of Love’? Deze muur vol foto's, berichten e...

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...