gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jeugdzorg krijgt extra geld

Jeugdzorg in Zuid-Holland-Zuid heeft extra geld nodig. Het gaat om maximaal 1,6 miljoen euro. Dat moet worden betaald door de gemeenten in de regio. Hoe groot het tekort daadwerkelijk is, weet Jeugdzorg nog niet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Serviceorganisatie Jeugd ZHZ denkt met het extra geld de nu al ontstane knelpunten en nieuwe gedeeltelijk te kunnen oplossen. Zo hebben 16 jeugdhulpaanbieders een cliëntenstop ingevoerd, omdat hun budget al op is. En er zijn door een andere werkwijze wachtlijsten ontstaan. Ook moeten er nog zorgrekeningen van vorig jaar worden betaald.

Jeugdzorg heeft dit jaar minder geld te besteden dan vorig jaar. Dat komt onder meer door een korting van acht ton. Bovendien kreeg Jeugdzorg in 2016 ook een extra bijdrage van 1,6 miljoen euro.

Jeugdzorg weet nog niet hoeveel extra geld er nodig is. Dat hangt af van de te leveren zorg in de rest van het jaar. De dienst baseert zich daarvoor op de vraag gedurende de eerste vier maanden. De resultaten zijn over twee maanden bekend.

Lees ook

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.