gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jeugdzorg krijgt extra geld

Jeugdzorg in Zuid-Holland-Zuid heeft extra geld nodig. Het gaat om maximaal 1,6 miljoen euro. Dat moet worden betaald door de gemeenten in de regio. Hoe groot het tekort daadwerkelijk is, weet Jeugdzorg nog niet.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Serviceorganisatie Jeugd ZHZ denkt met het extra geld de nu al ontstane knelpunten en nieuwe gedeeltelijk te kunnen oplossen. Zo hebben 16 jeugdhulpaanbieders een cliëntenstop ingevoerd, omdat hun budget al op is. En er zijn door een andere werkwijze wachtlijsten ontstaan. Ook moeten er nog zorgrekeningen van vorig jaar worden betaald.

Jeugdzorg heeft dit jaar minder geld te besteden dan vorig jaar. Dat komt onder meer door een korting van acht ton. Bovendien kreeg Jeugdzorg in 2016 ook een extra bijdrage van 1,6 miljoen euro.

Jeugdzorg weet nog niet hoeveel extra geld er nodig is. Dat hangt af van de te leveren zorg in de rest van het jaar. De dienst baseert zich daarvoor op de vraag gedurende de eerste vier maanden. De resultaten zijn over twee maanden bekend.

Lees ook

Molen Achtkante artikeltumb

3D-spel ‘Waar is de molenaar’ valt in de prijzen bij Molenprijs 2026

De Molenstichting SIMAV heeft 4.051 euro gewonnen met de VriendenLoterij Molenprijs 2026. Met hun 3D-spel ‘Waar is de Molenaar’ hoopt de stichting kinderen enthousiast te maken voor het ambacht van molenaar. Met het geldbedrag willen zij het spel op meerdere plekken uitzetten.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.