Dordrecht, Netherlands

Johan de Witt-speld voor Bert Bohlander

Dordtenaar Bert Bohlander is woensdagmiddag in het zonnetje gezet door wethouder Rik van der Linden. Die overhandigde hem in zijn eigen achtertuin de gemeentelijke onderscheiding.
Marjolein Vos | 18 maart 2020 17:46 | Aangepast op 18 maart 2020 17:46
Bohlander ontvangt de speld voor zijn jarenlange inzet als voorzitter van regionale afdeling van de Fietsersbond. De uitreiking kon niet plaatsvinden in het Stadhuis, waar dat normaal gesproken wordt georganiseerd, vanwege de maatregelen rondom het coronavirus.

De gedecoreerde Bert reageerde verrast toen de wethouder hem de speld overhandigde: "Ik heb er al zo eentje!". En dat klopt. Bohlander ontving jaren geleden ook al een onderscheiding voor zijn werk als vrijwilliger in de buurt van het Leerpark.

De Johan de Witt-speld is speciaal in het leven geroepen voor vrijwilligers, laat de gemeente weten. Omdat die vaak niet in aanmerking voor een Koninklijke onderscheiding. Het stadsbestuur van de gemeente Dordrecht wilde toch graag blijk geven voor hun onmisbare inzet. Voor dit doel is in 1993 de Johan de Witt-speld ingesteld. De Johan de Witt-speld wordt uitgereikt aan vrijwilligers die zich maatschappelijk actief inzetten. Voorwaarden hiervoor zijn dat de vrijwilliger tenminste 10 jaar gratis en vrijwillig inzet toont voor de Dordtse samenleving.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Opnieuw minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag rijden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem, meldt Qbuzz. Dat heeft opnieuw...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...