gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Johan de Witt-speld voor Bert Bohlander

5f79112a45fa2b5750ea6dcdde1a5415

Dordtenaar Bert Bohlander is woensdagmiddag in het zonnetje gezet door wethouder Rik van der Linden. Die overhandigde hem in zijn eigen achtertuin de gemeentelijke onderscheiding.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Bohlander ontvangt de speld voor zijn jarenlange inzet als voorzitter van regionale afdeling van de Fietsersbond. De uitreiking kon niet plaatsvinden in het Stadhuis, waar dat normaal gesproken wordt georganiseerd, vanwege de maatregelen rondom het coronavirus.

De gedecoreerde Bert reageerde verrast toen de wethouder hem de speld overhandigde: "Ik heb er al zo eentje!". En dat klopt. Bohlander ontving jaren geleden ook al een onderscheiding voor zijn werk als vrijwilliger in de buurt van het Leerpark.

De Johan de Witt-speld is speciaal in het leven geroepen voor vrijwilligers, laat de gemeente weten. Omdat die vaak niet in aanmerking voor een Koninklijke onderscheiding. Het stadsbestuur van de gemeente Dordrecht wilde toch graag blijk geven voor hun onmisbare inzet. Voor dit doel is in 1993 de Johan de Witt-speld ingesteld. De Johan de Witt-speld wordt uitgereikt aan vrijwilligers die zich maatschappelijk actief inzetten. Voorwaarden hiervoor zijn dat de vrijwilliger tenminste 10 jaar gratis en vrijwillig inzet toont voor de Dordtse samenleving.
4ae337a0437a149a9f3d4f1e788bc669
e1fc3a4c703a9435d07f2aa089c3eeef
bdd83860ca0ef7aeda49cb3db20e70db

Lees ook

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.