gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Johan de Witt-speld voor Bert Bohlander

5f79112a45fa2b5750ea6dcdde1a5415.jpg

Dordtenaar Bert Bohlander is woensdagmiddag in het zonnetje gezet door wethouder Rik van der Linden. Die overhandigde hem in zijn eigen achtertuin de gemeentelijke onderscheiding.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Bohlander ontvangt de speld voor zijn jarenlange inzet als voorzitter van regionale afdeling van de Fietsersbond. De uitreiking kon niet plaatsvinden in het Stadhuis, waar dat normaal gesproken wordt georganiseerd, vanwege de maatregelen rondom het coronavirus.

De gedecoreerde Bert reageerde verrast toen de wethouder hem de speld overhandigde: "Ik heb er al zo eentje!". En dat klopt. Bohlander ontving jaren geleden ook al een onderscheiding voor zijn werk als vrijwilliger in de buurt van het Leerpark.

De Johan de Witt-speld is speciaal in het leven geroepen voor vrijwilligers, laat de gemeente weten. Omdat die vaak niet in aanmerking voor een Koninklijke onderscheiding. Het stadsbestuur van de gemeente Dordrecht wilde toch graag blijk geven voor hun onmisbare inzet. Voor dit doel is in 1993 de Johan de Witt-speld ingesteld. De Johan de Witt-speld wordt uitgereikt aan vrijwilligers die zich maatschappelijk actief inzetten. Voorwaarden hiervoor zijn dat de vrijwilliger tenminste 10 jaar gratis en vrijwillig inzet toont voor de Dordtse samenleving.
4ae337a0437a149a9f3d4f1e788bc669.jpg
e1fc3a4c703a9435d07f2aa089c3eeef.jpg
bdd83860ca0ef7aeda49cb3db20e70db.jpg

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

PSX_20260527_233207.jpg

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.