gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Johan de Witt-speld voor Bert Bohlander

5f79112a45fa2b5750ea6dcdde1a5415

Dordtenaar Bert Bohlander is woensdagmiddag in het zonnetje gezet door wethouder Rik van der Linden. Die overhandigde hem in zijn eigen achtertuin de gemeentelijke onderscheiding.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Bohlander ontvangt de speld voor zijn jarenlange inzet als voorzitter van regionale afdeling van de Fietsersbond. De uitreiking kon niet plaatsvinden in het Stadhuis, waar dat normaal gesproken wordt georganiseerd, vanwege de maatregelen rondom het coronavirus.

De gedecoreerde Bert reageerde verrast toen de wethouder hem de speld overhandigde: "Ik heb er al zo eentje!". En dat klopt. Bohlander ontving jaren geleden ook al een onderscheiding voor zijn werk als vrijwilliger in de buurt van het Leerpark.

De Johan de Witt-speld is speciaal in het leven geroepen voor vrijwilligers, laat de gemeente weten. Omdat die vaak niet in aanmerking voor een Koninklijke onderscheiding. Het stadsbestuur van de gemeente Dordrecht wilde toch graag blijk geven voor hun onmisbare inzet. Voor dit doel is in 1993 de Johan de Witt-speld ingesteld. De Johan de Witt-speld wordt uitgereikt aan vrijwilligers die zich maatschappelijk actief inzetten. Voorwaarden hiervoor zijn dat de vrijwilliger tenminste 10 jaar gratis en vrijwillig inzet toont voor de Dordtse samenleving.
4ae337a0437a149a9f3d4f1e788bc669
e1fc3a4c703a9435d07f2aa089c3eeef
bdd83860ca0ef7aeda49cb3db20e70db

Lees ook

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.