Dordrecht, Netherlands

Johan de Witt-speld voor Bert Bohlander

Dordtenaar Bert Bohlander is woensdagmiddag in het zonnetje gezet door wethouder Rik van der Linden. Die overhandigde hem in zijn eigen achtertuin de gemeentelijke onderscheiding.
Marjolein Vos | 18 maart 2020 17:46 | Aangepast op 18 maart 2020 17:46
Bohlander ontvangt de speld voor zijn jarenlange inzet als voorzitter van regionale afdeling van de Fietsersbond. De uitreiking kon niet plaatsvinden in het Stadhuis, waar dat normaal gesproken wordt georganiseerd, vanwege de maatregelen rondom het coronavirus.

De gedecoreerde Bert reageerde verrast toen de wethouder hem de speld overhandigde: "Ik heb er al zo eentje!". En dat klopt. Bohlander ontving jaren geleden ook al een onderscheiding voor zijn werk als vrijwilliger in de buurt van het Leerpark.

De Johan de Witt-speld is speciaal in het leven geroepen voor vrijwilligers, laat de gemeente weten. Omdat die vaak niet in aanmerking voor een Koninklijke onderscheiding. Het stadsbestuur van de gemeente Dordrecht wilde toch graag blijk geven voor hun onmisbare inzet. Voor dit doel is in 1993 de Johan de Witt-speld ingesteld. De Johan de Witt-speld wordt uitgereikt aan vrijwilligers die zich maatschappelijk actief inzetten. Voorwaarden hiervoor zijn dat de vrijwilliger tenminste 10 jaar gratis en vrijwillig inzet toont voor de Dordtse samenleving.

Meest gelezen

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

Gegil, bloed en duistere muziek: deze speeltuin is tijdens Halloween een griezelige plek

Van versierde pompoenen tot Trick or Treat: speeltuin Stadspolders was tijdens Halloween het toneel ...

Opening Dordtse Spuihavengarage opnieuw uitgesteld

De Spuihavengarage in Dordrecht gaat weken later open dan eerder de bedoeling was. Aanvankelijk zou ...

Rijkswaterstaat voert kentekenonderzoek uit op A16: waar komen bestuurders vandaan?

Rijkswaterstaat voert dinsdag een onderzoek uit naar weggebruik op de A16 tussen Ridderkerk en Hendr...

Dordts raadslid Ruby Pichel splitst van Forum voor Democratie: ‘Ik heb het lang en goed overwogen’

Ruby Pichel heeft besloten om af te splitsen van de partij Forum voor Democratie, die ze tot vorige...

DrechtStadLoop haalt 15 duizend euro op voor sportruimte kankerpatiënten

“Dat de DrechtStadLoop het goed doet, dat is duidelijk”, besluit bestuurslid Maurice Laparlière. Een...

De Plucheplakkers vieren 100e podcast met twee oude bekenden

De Plucheplakkers hebben de honderdste aflevering bereikt! Daarom vinden Arco Bomgaars (AD/De Dordte...