gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Johan de Witt-speld voor penningmeester VDM

6c53821fea5da6ccba49fb1933f35718

John Reijnders heeft vrijdagmiddag de Johan de Witt-speld gekregen. Hij kreeg deze speld voor zijn werkzaamheden als penningmeester van de Vereniging Dordrechts Museum (VDM) van 2006 - 2018.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In zijn zijn tijd als penningmeester heeft Reijnders de financiële positie van de VDM uit te breiden. Hij heeft veel Dordtse ondernemers bereid gevonden om zich als sponsor aan de VDM te binden, waardoor de museumcollectie met mooie, kwalitatieve kunstwerken uitgebreid kon worden.

Reijnders heeft een actieve rol gespeeld bij de publieksactie 'Geef Dordrecht zijn Gezicht terug', waardoor het bekende schilderij 'Gezicht op Dordrecht' van Jan van Goyen aangeschaft kon worden.

Naast zijn vrijwillige verdiensten voor de VDM is de heer Reijnders ook betrokken bij het Operakoor, DOOR en adviseert hij belangeloos startende ondernemers.

Voor een Johan de Wittspeld kunnen personen worden voorgedragen die zich gedurende een aantal jaar (minimaal 10 jaar) op bijzondere wijze en geheel belangeloos hebben ingezet voor de Dordtse samenleving. Toekenning geschiedt door het college van burgemeester en wethouders op voorstel van één van zijn leden.


Reijnders kreeg de speld uit handen van wethouder Piet Sleeking tijdens een bijeenkomst voor vrijwilligers van VDM in Teekengenootschap Pictura.

Lees ook

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.