gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Johan de Witt-speld voor penningmeester VDM

6c53821fea5da6ccba49fb1933f35718.jpg

John Reijnders heeft vrijdagmiddag de Johan de Witt-speld gekregen. Hij kreeg deze speld voor zijn werkzaamheden als penningmeester van de Vereniging Dordrechts Museum (VDM) van 2006 - 2018.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In zijn zijn tijd als penningmeester heeft Reijnders de financiële positie van de VDM uit te breiden. Hij heeft veel Dordtse ondernemers bereid gevonden om zich als sponsor aan de VDM te binden, waardoor de museumcollectie met mooie, kwalitatieve kunstwerken uitgebreid kon worden.

Reijnders heeft een actieve rol gespeeld bij de publieksactie 'Geef Dordrecht zijn Gezicht terug', waardoor het bekende schilderij 'Gezicht op Dordrecht' van Jan van Goyen aangeschaft kon worden.

Naast zijn vrijwillige verdiensten voor de VDM is de heer Reijnders ook betrokken bij het Operakoor, DOOR en adviseert hij belangeloos startende ondernemers.

Voor een Johan de Wittspeld kunnen personen worden voorgedragen die zich gedurende een aantal jaar (minimaal 10 jaar) op bijzondere wijze en geheel belangeloos hebben ingezet voor de Dordtse samenleving. Toekenning geschiedt door het college van burgemeester en wethouders op voorstel van één van zijn leden.


Reijnders kreeg de speld uit handen van wethouder Piet Sleeking tijdens een bijeenkomst voor vrijwilligers van VDM in Teekengenootschap Pictura.

Lees ook

vos in zuidhoven.png

Vos laat zijn snuit zien in Dordtse woonwijk: 'Ik wist niet wat ik zag'

Als Jeffrey Erlings, bewoner van de wijk Zuidhoven in Dordrecht, op woensdagochtend zijn hond uitlaat, merkt hij al dat er iets rondsluipt. Later spot hij tot zijn grote verbazing een vos in zijn achtertuin, iets wat in Dordrecht steeds vaker gebeurt. "Gaaf joh!"

artikel foto danielle kanker.jpg

Buurtbewoners over kankeronderzoek: ‘We zagen het aankomen’

Uit onderzoek naar longkanker in de Dordtse wijken Wielwijk en Crabbehof blijkt dat het aantal nieuwe kankergevallen in de periode van 2011 tot en met 2022, 56 procent hoger lag dan gemiddeld. “Ik ben geschrokken, maar het is ook een bevestiging”, aldus Danielle den Haan, één van de initiatiefnemers van dat onderzoek waardoor deze informatie aan het licht kwam.

koe uit sloot zwi.jpg

Koe belandt in sloot, brandweer schiet te hulp

Er is donderdagmiddag een koe in een sloot terechtgekomen in Zwijndrecht. Het dier is door de brandweer uit het water geholpen. Eenmaal uit het water moest de koe even bijkomen van haar avontuur.

kind valt uit flat.jpg

Kind (2) met spoedtransport naar ziekenhuis na val van driehoog uit flat

In de Aalscholverstraat in Dordrecht is donderdagmiddag een 2-jarig kind van drie verdiepingen hoog naar beneden gevallen. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht.

Opbrengst paastoernooi ifc.jpg

Inzamelactie van Jurre (9) levert 7.225 euro op voor Prinses Máxima Centrum

Voetbalclub IFC uit Hendrik-Ido-Ambacht heeft met het Voetbal Paastoernooi 7.225 euro opgehaald voor het Prinses Máxima Centrum voor kinderoncologie, waar de 9-jarige voetballer Jurre werd behandeld toen hij ziek was. Jurre bedacht met zijn vriendengroepje uit het ziekenhuis een statiegeldactie, waar de voetbalclub uit zijn woonplaats graag aan bijdroeg.

Bas Kurvers Rijnmond.png

Oud-wethouder Rotterdam wordt formateur in Dordrecht

Bas Kurvers, oud-wethouder in Rotterdam en oud-Statenlid van Zuid-Holland, gaat het formatieproces in Dordrecht verder begeleiden. Uitelijk half juni moeten de VVD, VSP, ChristenUnie/SGP, CDA en D66 een akkoord hebben bereikt.