gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Johan de Witt-speld voor penningmeester VDM

6c53821fea5da6ccba49fb1933f35718

John Reijnders heeft vrijdagmiddag de Johan de Witt-speld gekregen. Hij kreeg deze speld voor zijn werkzaamheden als penningmeester van de Vereniging Dordrechts Museum (VDM) van 2006 - 2018.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In zijn zijn tijd als penningmeester heeft Reijnders de financiële positie van de VDM uit te breiden. Hij heeft veel Dordtse ondernemers bereid gevonden om zich als sponsor aan de VDM te binden, waardoor de museumcollectie met mooie, kwalitatieve kunstwerken uitgebreid kon worden.

Reijnders heeft een actieve rol gespeeld bij de publieksactie 'Geef Dordrecht zijn Gezicht terug', waardoor het bekende schilderij 'Gezicht op Dordrecht' van Jan van Goyen aangeschaft kon worden.

Naast zijn vrijwillige verdiensten voor de VDM is de heer Reijnders ook betrokken bij het Operakoor, DOOR en adviseert hij belangeloos startende ondernemers.

Voor een Johan de Wittspeld kunnen personen worden voorgedragen die zich gedurende een aantal jaar (minimaal 10 jaar) op bijzondere wijze en geheel belangeloos hebben ingezet voor de Dordtse samenleving. Toekenning geschiedt door het college van burgemeester en wethouders op voorstel van één van zijn leden.


Reijnders kreeg de speld uit handen van wethouder Piet Sleeking tijdens een bijeenkomst voor vrijwilligers van VDM in Teekengenootschap Pictura.

Lees ook

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.