Dordrecht, Netherlands

Johan de Witt-speld voor penningmeester VDM

John Reijnders heeft vrijdagmiddag de Johan de Witt-speld gekregen. Hij kreeg deze speld voor zijn werkzaamheden als penningmeester van de Vereniging Dordrechts Museum (VDM) van 2006 - 2018.
Petra Scheurwater | 18 januari 2019 17:16 | Aangepast op 18 januari 2019 17:16
In zijn zijn tijd als penningmeester heeft Reijnders de financiële positie van de VDM uit te breiden. Hij heeft veel Dordtse ondernemers bereid gevonden om zich als sponsor aan de VDM te binden, waardoor de museumcollectie met mooie, kwalitatieve kunstwerken uitgebreid kon worden.

Reijnders heeft een actieve rol gespeeld bij de publieksactie 'Geef Dordrecht zijn Gezicht terug', waardoor het bekende schilderij 'Gezicht op Dordrecht' van Jan van Goyen aangeschaft kon worden.

Naast zijn vrijwillige verdiensten voor de VDM is de heer Reijnders ook betrokken bij het Operakoor, DOOR en adviseert hij belangeloos startende ondernemers.

Voor een Johan de Wittspeld kunnen personen worden voorgedragen die zich gedurende een aantal jaar (minimaal 10 jaar) op bijzondere wijze en geheel belangeloos hebben ingezet voor de Dordtse samenleving. Toekenning geschiedt door het college van burgemeester en wethouders op voorstel van één van zijn leden.


Reijnders kreeg de speld uit handen van wethouder Piet Sleeking tijdens een bijeenkomst voor vrijwilligers van VDM in Teekengenootschap Pictura.

Meest gelezen

Lees ook

FC Dordrecht maakt zich op voor Haagse heksenketel: ‘Zij moeten, wij mogen’

De weken van de waarheid zijn in aantocht voor FC Dordrecht. De huidige nummer vier van de eerste di...

Tim verkoopt geen pannen met PFAS meer: ‘Mensen willen geen pan met zooi’

Kookwinkel De Gruijter in Sliedrecht heeft ze in de ban gedaan: pannen waarin PFAS is verwerkt. “Wij...

Vrouw ontsnapt aan verkrachter; politie deelt beelden van 'kleurrijke' verdachte

Een vrouw is zondagavond aan een verkrachter ontsnapt in het centrum van Dordrecht. Nog niemand is o...

Lift station Sliedrecht Baanhoek blijft voorlopig buiten gebruik

De lift op station Sliedrecht Baanhoek moet volledig worden vervangen. Het apparaat is sinds begin d...

Vier naaldbomen worden verplaatst, ruimte maken voor nieuwbouw

De gemeente Dordrecht heeft woensdagmiddag een boom verplaatst vanaf het Admiraalsplein naar de Admi...

Bekritiseerd fitnesstraject op de schop: ‘Verplicht karakter een struikelblok’

De bekritiseerde fysioproef ‘Powerful Ageing’ binnen de Drechtsteden wordt flink aangepast. Om het o...