gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

FOTO WEBSITE

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op

“Sinds dinsdag zit ik erin, dus gelijk vol aan de bak”, vertelt hij terwijl hij tussen verfspullen en rollen behang doorloopt. De woning oogt nog kaal en grijs van binnen, maar John ziet het eindresultaat al helemaal voor zich. “Hier komt straks de bank en natuurlijk een grote tv met een geluidsinstallatie waar de buren heel blij mee gaan zijn”, zegt hij grappend.

Van loting naar sleuteloverdracht
De belangstelling voor de woningen was enorm. Dat kwam vooral door de prijs: de huizen gingen voor ongeveer 260 duizend euro over de toonbank, terwijl de gemiddelde woningprijs in Hardinxveld-Giessendam minimaal dubbel zo hoog ligt. De gemeente kon de woningen goedkoper aanbieden, omdat zij de eigenaar van de grond is. Ook het bouw- en verkoopproces voerde de gemeente zelf uit. 

Voor John voelde de selectie als een lot uit de loterij. “Ik heb me ingeschreven en ik werd ingeloot. Dus ik was één van de tweehonderd gelukkigen. Het is een lucky shot.”

Daarmee ging voor hem een langgekoesterde wens in vervulling: in zijn eigen dorp blijven wonen. In eerdere gesprekken vertelde John al dat hij dicht bij familie en bekenden wilde blijven wonen. Dat het uiteindelijk lukte, had hij zelf nauwelijks verwacht.

Nog flink aan het werk
De sleutel heeft hij nu binnen. Toch moet er nog veel gebeuren, voordat John echt kan intrekken. “Heel veel behangen, vloeren, badkamer, keuken, noem maar op. We kunnen hier nog wel even vooruit.”

Veel doet hij zelf. “Meestal doe ik het alleen, maar mijn broer komt iedere avond helpen. Dan knallen we er samen even doorheen.”

Ondertussen druppelen ook de nieuwe buren binnen. Meerdere woningen worden deze week opgeleverd en dat zorgt direct voor contact in de straat. “Vandaag krijgen er weer een paar de sleutel, dus ik denk dat ik nog wel meer mensen ga zien.”

Jonge buurt groeit snel
Volgens John hangt er nu al een gezellige sfeer in de nieuwe wijk. “Mensen lopen gezellig even langs voor een praatje. Het zijn allemaal jonge gasten, dus dat is supergezellig.”

Een buurtbarbecue staat nog niet gepland, al lijkt dat volgens hem slechts een kwestie van tijd. “Eerst de huisjes maar eens klaar maken en daarna gaan we barbecueën.”

Als het aan John ligt, wordt het straks niet alleen een gezellige straat, maar ook een hechte buurt. “De derde helft van bijvoorbeeld het korfbal vieren we wat mij betreft straks gewoon met z’n allen hier.

Lees meer over:

Lees ook

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.