gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jong Jubal viert feest met jeugdtaptoe

a6fca0bb22dc64b1d08a9afd6504d456

Geen voetbal, maar tromgeroffel en trompetgeschal zaterdagavond op het veld van voetbalclub Oranje Wit. Daar stond Jubal namelijk stil bij het 90-jarig bestaan van de jeugdafdeling van het bekende Dordtse Drum & Buglecorps. “We hebben met elkaar een leuk feestje gevierd,” zegt voorzitter Monique Wassink.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het feest werd niet alleen gevierd: voor het jubileum had Jong Jubal collega-korpsen uit het hele land uitgenodigd. Met elkaar hielden ze een zogenoemde taptoe, waar de clubs zich van hun beste kant lieten zien. “Allemaal hoogtepunten,” volgens Wassink, die maar wat trots is op ‘haar’ club. “Maar ik kan dit natuurlijk niet alleen doen.” En daarmee doelt ze op de tientalle vrijwilligers die de leden bijstaan, als ze thuis in Dordrecht oefenen of in Nederland of zelfs het buitenland optreden. Bijvoorbeeld door nieuwe kostuums voor ze te maken, die zaterdag voor het eerst getoond werden. “Sandra is een van de kartrekkers daarvan. Die heeft dag en nacht achter de naaimachine gezeten en meegeholpen met het ontwerpen. En dat heeft geresulteerd in zo’n fantastisch mooi uniform”, legt Wassink uit.

“En om alle instrumenten hierheen te krijgen, hebben we een materiaalploeg en daar heeft Daan heel veel werk voor verzet. Als straks iedereen naar huis gaat, moeten de instrumenten terug naar het clubhuis.” Om ze te bedanken voor hun inzet kregen Sandra en Daan dit weekend allebei een orkonde en een bloemetje overhandigd uit naam van het korps.

Jong Jubal had nog een bijzondere verrassing in petto voor de toeschouwers. Benieuwd wat dat was? Bekijk hier de reportage.

Lees meer over:

Lees ook

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.