Dordrecht, Netherlands

Jonge kunstenaars gezocht voor ‘De Scheffer’

De Vereniging Dordrechts Museum en het Museum zijn op zoek naar jonge talenten met de competitie ‘De Scheffer’ die elke twee jaar wordt gehouden. De wedstrijd is ontstaan door schilder Ary Scheffer (1795-1858), hij wilde met zijn geld jonge kunstenaars stimuleren.
Robert van Loon | 27 april 2019 11:41 | Aangepast op 27 april 2019 11:41
Kunstenaars kunnen hun werk tot 16 juni inzenden. Van de winnaar van de wedstrijd wordt het werk gekocht voor 5000 euro, ook krijgt hij een tentoonstelling in het museum.


Om mee te doen zijn er een aantal voorwaarden. Deelnemers mogen maximaal dan 35 jaar oud zijn, artistiek actief zijn en werk van hoge kwaliteit maken.


De winnares van 2017 was RaQuel van Haver met haar schilderij ‘Hookers in Toilets’.




Op de foto staat Raquel van Haver.

Lees ook

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...