Dordrecht, Netherlands

Journalisten in spé maken eigen krant

De kinderen die op de Buitenschoolse opvang zitten bij SKD Kinderopvang zijn de afgelopen weken bezig geweest met het maken van een eigen krant. Dat deden zij tijdens het thema ‘Mega Media."
Robert van Loon | 23 juli 2019 17:18 | Aangepast op 23 juli 2019 17:18
De kinderen die op de Buitenschoolse opvang zitten bij SKD Kinderopvang zijn de afgelopen weken bezig geweest met het maken van een eigen krant. Dat deden zij in het kader van het thema ‘Mega Media'.


"Wij vonden het tof om het old school gevoel van de schoolkrant te creëren, maar dan in een nieuw jasje. De media is met de komst van de IPad nog al veranderd, een schoolkrant zie je daardoor bijna niet meer," vertelt initiatiefnemer Sanne Schelling.


Kinderen bedachten zelf de inhoud van de krant. Zij zijn bijvoorbeeld zelf naar speelparken geweest zoals in Tiengemeten. Doordat ze contact maakten met de mensen die daar werken lukte de kinderen het om kortingsbonnen in de krant te krijgen. Journalist in spé Hannah vertelt dat ze daar leuk kon spelen en dat ze het bijzonder vind deze krant te mogen maken.


Linda, ook deelnemer aan de krant, is voor een stuk over ouderen naar het Parkhuis gegaan. Daar heeft ze met de bewoners spelletjes gespeeld. Ze is te zien op een foto. Ze vindt het vooral bijzonder omdat niet elke BSO een krant maakt.


Naast de verhalen en het kruiswoordenspel staan er bijvoorbeeld ook recepten in de krant. Daarnaast kun je natuurlijk informatie over de opvang vinden.


De krant wordt voorlopig alleen verspreid onder de kinderen van de opvang. Dat zou volgend jaar zomaar anders kunnen zijn. Schelling: We willen dit thema graag terug laten komen, misschien pakken we het dan nog veel groter aan.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...