Dordrecht, Netherlands

Journalisten in spé maken eigen krant

De kinderen die op de Buitenschoolse opvang zitten bij SKD Kinderopvang zijn de afgelopen weken bezig geweest met het maken van een eigen krant. Dat deden zij tijdens het thema ‘Mega Media."
Robert van Loon | 23 juli 2019 17:18 | Aangepast op 23 juli 2019 17:18
De kinderen die op de Buitenschoolse opvang zitten bij SKD Kinderopvang zijn de afgelopen weken bezig geweest met het maken van een eigen krant. Dat deden zij in het kader van het thema ‘Mega Media'.


"Wij vonden het tof om het old school gevoel van de schoolkrant te creëren, maar dan in een nieuw jasje. De media is met de komst van de IPad nog al veranderd, een schoolkrant zie je daardoor bijna niet meer," vertelt initiatiefnemer Sanne Schelling.


Kinderen bedachten zelf de inhoud van de krant. Zij zijn bijvoorbeeld zelf naar speelparken geweest zoals in Tiengemeten. Doordat ze contact maakten met de mensen die daar werken lukte de kinderen het om kortingsbonnen in de krant te krijgen. Journalist in spé Hannah vertelt dat ze daar leuk kon spelen en dat ze het bijzonder vind deze krant te mogen maken.


Linda, ook deelnemer aan de krant, is voor een stuk over ouderen naar het Parkhuis gegaan. Daar heeft ze met de bewoners spelletjes gespeeld. Ze is te zien op een foto. Ze vindt het vooral bijzonder omdat niet elke BSO een krant maakt.


Naast de verhalen en het kruiswoordenspel staan er bijvoorbeeld ook recepten in de krant. Daarnaast kun je natuurlijk informatie over de opvang vinden.


De krant wordt voorlopig alleen verspreid onder de kinderen van de opvang. Dat zou volgend jaar zomaar anders kunnen zijn. Schelling: We willen dit thema graag terug laten komen, misschien pakken we het dan nog veel groter aan.

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...