gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jubileumtoernooi Den Witten Haen

Voor de twintigste keer in tien jaar wordt het toernooi in Den Witten Haen georganiseerd. Dat gaat gebeuren op maandag 22 februari vanaf 10.00 uur.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor de twintigste keer in tien jaar wordt het schaaktoernooi Den Witten Haen georganiseerd. Dat gaat gebeuren op maandag 22 februari vanaf 10.00 uur.

Het toernooi vindt plaats in de Gijs van Aardenne-zaal, genoemd naar de laatste minister die uit Dordrecht kwam. Het toernooi wordt  georganiseerd door vier schaakverenigingen uit de regio.

Aanmelden kan via Kees van ’t Hoff per mail - c.d.vanthoff@kpnmail.nl - of telefoonnummer 078-6141418. Er is plaats voor 50 tot 60 borden.

Dordrecht heeft een lange traditie op schaakgebied. "Koffiehuisschaak" vond al plaats in 1847 in café Central (waar nu boekhandel Vos en Van der Leer zit) en schaakclub Dordrecht werd in 1888 opgericht. Alles bij elkaar een historie van meer dan 125 jaar.

Lees ook

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.