gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Juno is de nieuwe stadsdichter

8bb3c05ff7ff6cae3c781c5d29bb4d91

De 33-jarige nachtburgemeester Juno Rissema mag zich vanaf woensdag ook officieel stadsdichter van Dordrecht noemen. De gemeente schreef vorig jaar de wedstrijd uit waarbij inwoners hun favoriete dichter konden voordragen. Uiteindelijk bleven er daar drie van over: Kees Klok, Peter M. van der Linden en Juno Rissema. Zij kregen de opdracht een gedicht te schrijven over het thema 800 jaar Dordrecht. De jury vond het gedicht van Juno het beste.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Eigenlijk zou de nieuwe stadsdichter aangewezen worden tijdens optreden met publiek, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. In plaats daarvan werd de winnaar thuis verrast door wethouder van cultuur Piet Sleeking.

En verrast was Juno zeker, toen hij hij de deur opende. “Ik was in de kelder bezig, ik had het niet verwacht. Ik vond de twee andere kandidaten uitermate goed”, reageert hij overrompeld.

De jury onder leiding van Ankie Kesseler roemde de stijl van Juno in het door hen opgestelde juryrapport. “Juno is een creatieve man, zijn gedichten in combinatie met muziek en beeld zijn vernieuwend', laat de jury weten. “Juno weet de Dordtenaren te verrassen, te prikkelen en een jongere doelgroep te bereiken”.

Juno is voor de komende twee jaar benoemd. Dordrecht kende jarenlang geen stadsdichter omdat de gemeente de subsidie had stopgezet. De laatste stadsdichter was Marieke van Leeuwen die in 2014 haar pen neerlegde. Aan Juno de beurt om het stadsdichterschap weer op de kaart te zetten. Het wordt van hem verwacht dat hij bij belangrijke gebeurtenissen in de stad gedichten schrijft. Daarnaast mag hij ook een budget beheren waarmee creatieve initiatieven worden ondersteund.

Juno zelf geeft aan vooral meer gedichten te willen laten horen in de stad, ook van onbekende dichters. En daar wil hij ook de twee verliezende kandidaten bij betrekken. Daarnaast heeft hij nog wel een wens voor zichzelf: “Ik heb altijd al een gedicht willen hebben op een muur in de stad”. Dat gaat er nu wel van komen. De eerste plannen daarvoor zin al in de maak.

Lees ook

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.