gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Juno is de nieuwe stadsdichter

8bb3c05ff7ff6cae3c781c5d29bb4d91

De 33-jarige nachtburgemeester Juno Rissema mag zich vanaf woensdag ook officieel stadsdichter van Dordrecht noemen. De gemeente schreef vorig jaar de wedstrijd uit waarbij inwoners hun favoriete dichter konden voordragen. Uiteindelijk bleven er daar drie van over: Kees Klok, Peter M. van der Linden en Juno Rissema. Zij kregen de opdracht een gedicht te schrijven over het thema 800 jaar Dordrecht. De jury vond het gedicht van Juno het beste.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Eigenlijk zou de nieuwe stadsdichter aangewezen worden tijdens optreden met publiek, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. In plaats daarvan werd de winnaar thuis verrast door wethouder van cultuur Piet Sleeking.

En verrast was Juno zeker, toen hij hij de deur opende. “Ik was in de kelder bezig, ik had het niet verwacht. Ik vond de twee andere kandidaten uitermate goed”, reageert hij overrompeld.

De jury onder leiding van Ankie Kesseler roemde de stijl van Juno in het door hen opgestelde juryrapport. “Juno is een creatieve man, zijn gedichten in combinatie met muziek en beeld zijn vernieuwend', laat de jury weten. “Juno weet de Dordtenaren te verrassen, te prikkelen en een jongere doelgroep te bereiken”.

Juno is voor de komende twee jaar benoemd. Dordrecht kende jarenlang geen stadsdichter omdat de gemeente de subsidie had stopgezet. De laatste stadsdichter was Marieke van Leeuwen die in 2014 haar pen neerlegde. Aan Juno de beurt om het stadsdichterschap weer op de kaart te zetten. Het wordt van hem verwacht dat hij bij belangrijke gebeurtenissen in de stad gedichten schrijft. Daarnaast mag hij ook een budget beheren waarmee creatieve initiatieven worden ondersteund.

Juno zelf geeft aan vooral meer gedichten te willen laten horen in de stad, ook van onbekende dichters. En daar wil hij ook de twee verliezende kandidaten bij betrekken. Daarnaast heeft hij nog wel een wens voor zichzelf: “Ik heb altijd al een gedicht willen hebben op een muur in de stad”. Dat gaat er nu wel van komen. De eerste plannen daarvoor zin al in de maak.

Lees ook

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.