gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Juno is de nieuwe stadsdichter

8bb3c05ff7ff6cae3c781c5d29bb4d91

De 33-jarige nachtburgemeester Juno Rissema mag zich vanaf woensdag ook officieel stadsdichter van Dordrecht noemen. De gemeente schreef vorig jaar de wedstrijd uit waarbij inwoners hun favoriete dichter konden voordragen. Uiteindelijk bleven er daar drie van over: Kees Klok, Peter M. van der Linden en Juno Rissema. Zij kregen de opdracht een gedicht te schrijven over het thema 800 jaar Dordrecht. De jury vond het gedicht van Juno het beste.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Eigenlijk zou de nieuwe stadsdichter aangewezen worden tijdens optreden met publiek, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. In plaats daarvan werd de winnaar thuis verrast door wethouder van cultuur Piet Sleeking.

En verrast was Juno zeker, toen hij hij de deur opende. “Ik was in de kelder bezig, ik had het niet verwacht. Ik vond de twee andere kandidaten uitermate goed”, reageert hij overrompeld.

De jury onder leiding van Ankie Kesseler roemde de stijl van Juno in het door hen opgestelde juryrapport. “Juno is een creatieve man, zijn gedichten in combinatie met muziek en beeld zijn vernieuwend', laat de jury weten. “Juno weet de Dordtenaren te verrassen, te prikkelen en een jongere doelgroep te bereiken”.

Juno is voor de komende twee jaar benoemd. Dordrecht kende jarenlang geen stadsdichter omdat de gemeente de subsidie had stopgezet. De laatste stadsdichter was Marieke van Leeuwen die in 2014 haar pen neerlegde. Aan Juno de beurt om het stadsdichterschap weer op de kaart te zetten. Het wordt van hem verwacht dat hij bij belangrijke gebeurtenissen in de stad gedichten schrijft. Daarnaast mag hij ook een budget beheren waarmee creatieve initiatieven worden ondersteund.

Juno zelf geeft aan vooral meer gedichten te willen laten horen in de stad, ook van onbekende dichters. En daar wil hij ook de twee verliezende kandidaten bij betrekken. Daarnaast heeft hij nog wel een wens voor zichzelf: “Ik heb altijd al een gedicht willen hebben op een muur in de stad”. Dat gaat er nu wel van komen. De eerste plannen daarvoor zin al in de maak.

Lees ook

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.