gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Juno is de nieuwe stadsdichter

8bb3c05ff7ff6cae3c781c5d29bb4d91.jpg

De 33-jarige nachtburgemeester Juno Rissema mag zich vanaf woensdag ook officieel stadsdichter van Dordrecht noemen. De gemeente schreef vorig jaar de wedstrijd uit waarbij inwoners hun favoriete dichter konden voordragen. Uiteindelijk bleven er daar drie van over: Kees Klok, Peter M. van der Linden en Juno Rissema. Zij kregen de opdracht een gedicht te schrijven over het thema 800 jaar Dordrecht. De jury vond het gedicht van Juno het beste.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Eigenlijk zou de nieuwe stadsdichter aangewezen worden tijdens optreden met publiek, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. In plaats daarvan werd de winnaar thuis verrast door wethouder van cultuur Piet Sleeking.

En verrast was Juno zeker, toen hij hij de deur opende. “Ik was in de kelder bezig, ik had het niet verwacht. Ik vond de twee andere kandidaten uitermate goed”, reageert hij overrompeld.

De jury onder leiding van Ankie Kesseler roemde de stijl van Juno in het door hen opgestelde juryrapport. “Juno is een creatieve man, zijn gedichten in combinatie met muziek en beeld zijn vernieuwend', laat de jury weten. “Juno weet de Dordtenaren te verrassen, te prikkelen en een jongere doelgroep te bereiken”.

Juno is voor de komende twee jaar benoemd. Dordrecht kende jarenlang geen stadsdichter omdat de gemeente de subsidie had stopgezet. De laatste stadsdichter was Marieke van Leeuwen die in 2014 haar pen neerlegde. Aan Juno de beurt om het stadsdichterschap weer op de kaart te zetten. Het wordt van hem verwacht dat hij bij belangrijke gebeurtenissen in de stad gedichten schrijft. Daarnaast mag hij ook een budget beheren waarmee creatieve initiatieven worden ondersteund.

Juno zelf geeft aan vooral meer gedichten te willen laten horen in de stad, ook van onbekende dichters. En daar wil hij ook de twee verliezende kandidaten bij betrekken. Daarnaast heeft hij nog wel een wens voor zichzelf: “Ik heb altijd al een gedicht willen hebben op een muur in de stad”. Dat gaat er nu wel van komen. De eerste plannen daarvoor zin al in de maak.

Lees ook

image00001.jpeg

Stemmen vanuit de auto: het kan woensdag in Ridderkerk

Een drive-in stembureau, waar je je auto niet uit hoeft om te kunnen stemmen. Het klinkt misschien vreemd, maar in Ridderkerk was het vandaag werkelijkheid. “Ik vind het wel ideaal, mogen ze vaker doen”, aldus Tonia de Vries, een drive-in stemmer.

stemlokaal Sliedrecht.png

LIVE

In dit stemlokaal hebben mensen het vooral over het zwembad dat niet mag verdwijnen

Het stemmen voor een nieuwe gemeenteraad is begonnen. Vanaf 07.30 tot 21.00 uur zijn deze woensdag tientallen stemlokalen in de negen gemeenten in onze streek geopend: van treinstation en gymzaal, tot buurthuis en een plek waar je kunt stemmen vanuit de auto of op de fiets. Maar waar baseren onze inwoners zich op bij het bepalen van hun stem? Je leest het in dit live-blog.

Alblasserdam stemmen

Alblasserdam enige gemeente in onze streek zonder lokale partijen: ‘Landelijke partij trouw blijven’

Alblasserdam is de enige plaats in onze streek waar geen lokale partijen terug te vinden zijn. Bij stembureau De Blokweer loopt het af en aan met mensen die komen op te stemmen én te zwemmen. De vraag die dan rest: worden de lokale partijen gemist op het stemformulier?

IMG_6429.jpeg

Nieuwe aanwinst voor Weizigt: veulen Storm is geboren

Stadsboerderij Weizigt in Dordrecht heeft een nieuw paard om te bewonderen: het pasgeboren veulen Storm. Na een weekje rusten in de stal samen met zijn moeder, mogen bezoekers hem nu van dichtbij bekijken.

Kerk HAGI

Stemmen in de kerk in Hardinxveld-Giessendam: ‘Het dorp is extra betrokken’

In Hardinxveld-Giessendam stemt het echtpaar Roel en Emmy in de kerk vandaag. Ze waren al vastbesloten om op een christelijke partij te stemmen, maar welke dat precies zou gaan worden besloot Emmy pas in het stemhokje zelf.

Sliedrecht stemmen

Sliedrechters vestigen hoop op lokale partijen tegen verdwijning zwembad

Het thema dat in Sliedrecht de boventoon voert is de verdwijning van zwembad De Lockhorst. Voor inwoners verdwijnt een centrale ontmoetingsplek en een herinnering. Lokale partijen geven aan te willen strijden voor behoud van het zwembad. “Nu ga ik echt lokaal stemmen, want anders hebben we straks helemaal niets meer.”