gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Juno is de nieuwe stadsdichter

8bb3c05ff7ff6cae3c781c5d29bb4d91.jpg

De 33-jarige nachtburgemeester Juno Rissema mag zich vanaf woensdag ook officieel stadsdichter van Dordrecht noemen. De gemeente schreef vorig jaar de wedstrijd uit waarbij inwoners hun favoriete dichter konden voordragen. Uiteindelijk bleven er daar drie van over: Kees Klok, Peter M. van der Linden en Juno Rissema. Zij kregen de opdracht een gedicht te schrijven over het thema 800 jaar Dordrecht. De jury vond het gedicht van Juno het beste.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Eigenlijk zou de nieuwe stadsdichter aangewezen worden tijdens optreden met publiek, maar dat kon door de coronacrisis niet doorgaan. In plaats daarvan werd de winnaar thuis verrast door wethouder van cultuur Piet Sleeking.

En verrast was Juno zeker, toen hij hij de deur opende. “Ik was in de kelder bezig, ik had het niet verwacht. Ik vond de twee andere kandidaten uitermate goed”, reageert hij overrompeld.

De jury onder leiding van Ankie Kesseler roemde de stijl van Juno in het door hen opgestelde juryrapport. “Juno is een creatieve man, zijn gedichten in combinatie met muziek en beeld zijn vernieuwend', laat de jury weten. “Juno weet de Dordtenaren te verrassen, te prikkelen en een jongere doelgroep te bereiken”.

Juno is voor de komende twee jaar benoemd. Dordrecht kende jarenlang geen stadsdichter omdat de gemeente de subsidie had stopgezet. De laatste stadsdichter was Marieke van Leeuwen die in 2014 haar pen neerlegde. Aan Juno de beurt om het stadsdichterschap weer op de kaart te zetten. Het wordt van hem verwacht dat hij bij belangrijke gebeurtenissen in de stad gedichten schrijft. Daarnaast mag hij ook een budget beheren waarmee creatieve initiatieven worden ondersteund.

Juno zelf geeft aan vooral meer gedichten te willen laten horen in de stad, ook van onbekende dichters. En daar wil hij ook de twee verliezende kandidaten bij betrekken. Daarnaast heeft hij nog wel een wens voor zichzelf: “Ik heb altijd al een gedicht willen hebben op een muur in de stad”. Dat gaat er nu wel van komen. De eerste plannen daarvoor zin al in de maak.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

Spanningsmast1.png

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

merwedelingelijn kleiner.png

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

foto artikel leny.jpg

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

fotooverval.png

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

lijnzaadstraatrotterdampolitie.png

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.