Dordrecht, Netherlands

Kabinet verlengt avondklok tot en met 2 maart

Het kabinet heeft besloten dat de avondklok, de maatregel die inging op 23 januari, wordt verlengd tot en met 2 maart. Dat betekend dat nog drie weken niemand na 21.00 uur op straat mag zonder goede reden.
Dennis Koorevaar | 8 februari 2021 16:07 | Aangepast op 8 februari 2021 16:07
De maatregel loopt daarmee gelijk aan de rest van de beperkingen in de huidige lockdown, zoals de sluiting van de horeca en niet-essentiële winkels. Ook die gelden tot en met 2 maart. Als de besmettingscijfers daar aanleiding toe geven, kan de avondklok, net als andere maatregelen, wel eerder weer afgeschaft worden.

Het demissionaire kabinet zal de verlenging van de avondklok aan het eind van de middag bekendmaken, na een overleg van de meest betrokken ministers. Dan zal er ook iets gezegd worden over de toenemende wens om schaatswedstrijden op natuurijs te houden.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...