Dordrecht, Netherlands

Kades lopen onder, gemeente zet toch zandzakken in

Een aantal kades in de binnenstad staan maandagmiddag onder water. Tegen de verwachtingen in staat het water toch tot aan huizen op de kade. Op onder meer de Taankade en de Turfsteiger is de gemeente daarom in de weer met zandzakken.
Petra Scheurwater | 10 februari 2020 17:00 | Aangepast op 10 februari 2020 17:00
De hoogste waterstand wordt maandag tussen 17.00 uur en 17.40 uur bereikt. De verwachting was dat het water dan tot ongeveer 2,20 meter boven NAP zou stijgen. Dat is tien centimeter lager dan de kritieke grens waarboven het water ook huizen binnen kan lopen.

De gemeente spreekt van kans op beperkte overlast, maar deelde eerder vandaag geen zandzakken uit. Daar komen ze tijdens het hoge water op terug.

Als er standen boven 2.30 meter worden verwacht gaat de gemeente eerder maatregelen nemen. Er worden dan zandzakken gevuld en uitgereikt, er worden meer gebieden afgezet en meer auto's moeten uit die gebieden worden weggehaald.

Het water staat maandag en dinsdag hoger dan gebruikelijk, vanwege een combinatie van springtij, hoge rivierafvoer en een sterke westenwind.

De wijkagent van het Centrum waarschuwt mensen om hun auto niet langs de kade te parkeren. Onder meer de Taankade loopt onder. Burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht zegt dat de gemeente op verschillende plekken in de stad zandzakken gaat inzetten.

Lees ook

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...

Scooterrijder (17) zwaargewond na botsing, automobilist rijdt door

Een 17-jarige scooterrijder is donderdagavond zwaargewond geraakt bij een ongeluk in Sliedrecht. Een...