gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kampioen afval scheiden: deze school wint E-Waste Race 2024

4de4f7042f9ff1a3212ba9cac1881b25

Tien basisscholen in de Drechtsteden hebben vier weken lang elektronisch afval ingezameld voor de E-Waste Race 2024. IKC De Wijngaard uit Hendrik-Ido-Ambacht ging er dit jaar met de winst vandoor en zamelde meer dan tweeduizend apparaten in. Twee scholen in Papendrecht gingen naar huis met de tweede en derde prijs.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De Wijngaard deed met twee klassen mee aan de wedstrijd onder begeleiding van leraren Stefan den Uijl en Iris Biemans. “We hadden nooit verwacht te winnen, onze leerlingen waren zo fanatiek! We hebben meer dan tweeduizend apparaten opgehaald en we kregen zelfs nog een flatscreen tv binnen”, vertelt meester Stefan den Uijl lachend.

Doel van de E-Waste Race
De E-Waste Race is bedoeld om kinderen en hun omgeving te stimuleren beter om te gaan met elektronisch afval. De kinderen konden punten verdienen door het ophalen van elektronische apparaten tijdens de inzamelactie, om deze vervolgens te recyclen of te hergebruiken. Het doel is om kinderen bewuster te maken van elektronisch afval scheiden en dat is volgens meester Stefan ruimschoots gelukt.

“De kinderen zijn zoveel bewuster geworden, we waren met de klas in de speeltuin en in het zand vonden een aantal leerlingen een oude koptelefoon", vertelt de leerkracht. "Het eerste wat ze vroegen was of ze het mochten recyclen, dat is toch geweldig!”

Zilver en brons
Twee scholen in Papendrecht eindigden op de tweede en derde plek van de wedstrijd. Basisschool ’t Kofschip ging naar huis met zilver en basisschool De Knotwilg mocht brons in ontvangst nemen. Wethouder Arjan Kosten is uitermate trots op de leerlingen.

"Ik ben enorm trots op de leerlingen. De twee scholen hebben gezamenlijk ruim 2000 stuks elektronisch afval opgehaald. Ze hebben dan wel niet de E-Waste Race gewonnen, maar dankzij hun inzet hebben ze ervoor gezorgd dat die spullen ieder geval werden hergebruikt en gerecycled", aldus de wethouder.

De E-Waste Race Drechtsteden is een initiatief in samenwerking met WeeeNL, Stichting Open, HVC en de gemeenten Dordrecht, Zwijndrecht, Papendrecht en Hendrik-Ido-Ambacht.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.