gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kampioen afval scheiden: deze school wint E-Waste Race 2024

4de4f7042f9ff1a3212ba9cac1881b25.jpg

Tien basisscholen in de Drechtsteden hebben vier weken lang elektronisch afval ingezameld voor de E-Waste Race 2024. IKC De Wijngaard uit Hendrik-Ido-Ambacht ging er dit jaar met de winst vandoor en zamelde meer dan tweeduizend apparaten in. Twee scholen in Papendrecht gingen naar huis met de tweede en derde prijs.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De Wijngaard deed met twee klassen mee aan de wedstrijd onder begeleiding van leraren Stefan den Uijl en Iris Biemans. “We hadden nooit verwacht te winnen, onze leerlingen waren zo fanatiek! We hebben meer dan tweeduizend apparaten opgehaald en we kregen zelfs nog een flatscreen tv binnen”, vertelt meester Stefan den Uijl lachend.

Doel van de E-Waste Race
De E-Waste Race is bedoeld om kinderen en hun omgeving te stimuleren beter om te gaan met elektronisch afval. De kinderen konden punten verdienen door het ophalen van elektronische apparaten tijdens de inzamelactie, om deze vervolgens te recyclen of te hergebruiken. Het doel is om kinderen bewuster te maken van elektronisch afval scheiden en dat is volgens meester Stefan ruimschoots gelukt.

“De kinderen zijn zoveel bewuster geworden, we waren met de klas in de speeltuin en in het zand vonden een aantal leerlingen een oude koptelefoon", vertelt de leerkracht. "Het eerste wat ze vroegen was of ze het mochten recyclen, dat is toch geweldig!”

Zilver en brons
Twee scholen in Papendrecht eindigden op de tweede en derde plek van de wedstrijd. Basisschool ’t Kofschip ging naar huis met zilver en basisschool De Knotwilg mocht brons in ontvangst nemen. Wethouder Arjan Kosten is uitermate trots op de leerlingen.

"Ik ben enorm trots op de leerlingen. De twee scholen hebben gezamenlijk ruim 2000 stuks elektronisch afval opgehaald. Ze hebben dan wel niet de E-Waste Race gewonnen, maar dankzij hun inzet hebben ze ervoor gezorgd dat die spullen ieder geval werden hergebruikt en gerecycled", aldus de wethouder.

De E-Waste Race Drechtsteden is een initiatief in samenwerking met WeeeNL, Stichting Open, HVC en de gemeenten Dordrecht, Zwijndrecht, Papendrecht en Hendrik-Ido-Ambacht.

Lees ook

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.