gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kampioen afval scheiden: deze school wint E-Waste Race 2024

4de4f7042f9ff1a3212ba9cac1881b25

Tien basisscholen in de Drechtsteden hebben vier weken lang elektronisch afval ingezameld voor de E-Waste Race 2024. IKC De Wijngaard uit Hendrik-Ido-Ambacht ging er dit jaar met de winst vandoor en zamelde meer dan tweeduizend apparaten in. Twee scholen in Papendrecht gingen naar huis met de tweede en derde prijs.

Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De Wijngaard deed met twee klassen mee aan de wedstrijd onder begeleiding van leraren Stefan den Uijl en Iris Biemans. “We hadden nooit verwacht te winnen, onze leerlingen waren zo fanatiek! We hebben meer dan tweeduizend apparaten opgehaald en we kregen zelfs nog een flatscreen tv binnen”, vertelt meester Stefan den Uijl lachend.

Doel van de E-Waste Race
De E-Waste Race is bedoeld om kinderen en hun omgeving te stimuleren beter om te gaan met elektronisch afval. De kinderen konden punten verdienen door het ophalen van elektronische apparaten tijdens de inzamelactie, om deze vervolgens te recyclen of te hergebruiken. Het doel is om kinderen bewuster te maken van elektronisch afval scheiden en dat is volgens meester Stefan ruimschoots gelukt.

“De kinderen zijn zoveel bewuster geworden, we waren met de klas in de speeltuin en in het zand vonden een aantal leerlingen een oude koptelefoon", vertelt de leerkracht. "Het eerste wat ze vroegen was of ze het mochten recyclen, dat is toch geweldig!”

Zilver en brons
Twee scholen in Papendrecht eindigden op de tweede en derde plek van de wedstrijd. Basisschool ’t Kofschip ging naar huis met zilver en basisschool De Knotwilg mocht brons in ontvangst nemen. Wethouder Arjan Kosten is uitermate trots op de leerlingen.

"Ik ben enorm trots op de leerlingen. De twee scholen hebben gezamenlijk ruim 2000 stuks elektronisch afval opgehaald. Ze hebben dan wel niet de E-Waste Race gewonnen, maar dankzij hun inzet hebben ze ervoor gezorgd dat die spullen ieder geval werden hergebruikt en gerecycled", aldus de wethouder.

De E-Waste Race Drechtsteden is een initiatief in samenwerking met WeeeNL, Stichting Open, HVC en de gemeenten Dordrecht, Zwijndrecht, Papendrecht en Hendrik-Ido-Ambacht.

Lees ook

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.