Dordrecht, Netherlands

Kano slaat om, man valt in ijskoud Wantij

Een kanoër op het Wantij beleefde zondag enkele benauwde minuten. Zijn kano sloeg om ter hoogte van Camping ‘t Loze Vissertje aan de Loswalweg en het lukte de kanovaarder niet om zelf op het droge te komen. Omstanders zagen het gebeuren en hielpen de man naar de kant te komen.
Petra Scheurwater | 30 november 2020 10:53 | Aangepast op 30 november 2020 10:53
Een van de helpende handen kwam van een schipper, die op het moment van het ongeluk zijn boot op de kant aan het hijsen was. “Er was een man aan het kanoën en die klapte om”, vertelt hij over het ongeluk.

“Omdat het zo hard stroomde kon hij zichzelf niet redden. Toen hebben wij onze boot weer in het water gelaten en hebben we hem opgepikt en de kano naar de kant gesleept.”

Warme arm

Daar waren inmiddels de hulpdiensten ter plaatse. “De man had het heel koud, dus wij hebben hem verzorgd”, vertelt een woordvoerder van Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. Maar onderkoeld was de drenkeling volgens haar niet.

“Meer dan een isolatiedeken en een warme arm om hem heen was niet nodig.” De man hoefde dan ook niet mee naar het ziekenhuis, maar kon na onderzoek van ambulancepersoneel naar huis.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...