Dordrecht, Netherlands

Kantine GSC/ODS plots dicht

Het bestuur van voetbalvereniging GSC/ODS heeft de kantine sinds deze week gesloten. Aanleiding daarvoor zijn problemen met de drank- en terrasvergunninng van de club aan de Nieuw Noordpolderweg.
Fokko van der Straaten | 11 juli 2019 19:14 | Aangepast op 11 juli 2019 19:14
Dat betekent dat er op dit moment geen drankje gedronken of versnapering gegeten mag worden in de kantine of op het terras. De club wist dat er een nieuwe vergunning moest komen, maar niet dat de huidige was ingetrokken. Dat kwam naar voren tijdens een bezoek van twee Handhavers, vorige week donderdag.

Illegaal

"In mei zijn hier een aantal dames van de Omgevingsdienst geweest om de eisen die in de nieuwe vergunning gesteld zijn toe te lichten en te kijken wat er nog moest gebeuren", vertelt voorzitter Thom van Ewijk. "Het blijkt dat sinds mei de vergunning ook stopgezet is. Dus draaiden we in feite al een paar maanden illegaal, terwijl wij dat niet wisten. Daar waren wij niet van op de hoogte."

De problemen zijn volgens de club ontstaan, omdat de huidige vergunning op naam staat van een van de verenigingen die in het huidige GSC/ODS is gefuseerd: Merweboys. "Je moet als bestuurder kennelijk weten, dat iedere keer als je fuseer de vergunning opnieuw aangevraagd moet worden. Terwijl er hier inhoudelijk in de kantine niets veranderd is."

Geen vergunning

Volgens de Omgevingsdienst heeft de club helemaal geen vergunning gehad en is de aanvraag pas in februari van dit jaar ingediend. "Daarbij ontbraken belangrijke gegevens", legt Monique van der Harg van de Omgevingsdienst Zuid-Holland-Zuid uit.

"Zoals bijvoorbeeld een definitieve plattegrond en gegevens van mechanische ventilatie. Wij hebben ze daarover geïnformeerd wat er ontbrak en geïnformeerd wat de consequenties zijn als zij niet tijdig die informatie zouden inleveren."

Acht weken

Als er informatie ontbreekt kan een aanvraag buiten behandeling worden gesteld en moet de aanvraag in zijn geheel opnieuw worden ingediend.

Begin deze week heeft de voetbalvereniging een nieuwe aanvraag ingediend. Het is onbekend wanneer de kantine weer open kan en er weer geproost kan worden. De aanvraag van een vergunning duurt gemiddeld acht weken.

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...