gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Katholieke parels Bonifatiuskerk na halve eeuw weer aan het licht door strippen van Bibelot

4320f8b56fba16b3e537fb12d2697f1b

De laatste decennia is goed verborgen gebleven dat de Dordtse Bonifatiuskerk prachtige katholieke elementen heeft. Het gebouw heeft namelijk sinds 1974 geen functie meer als kerk en kreeg een volledig ander aangezicht toen een poppodium erin werd gebouwd. Nu ook Bibelot is verdwenen en er huizen in het gebouw komen, is de kerk volledig gestript en is menigeen verrast met wat er boven water kwam.

Sander Verrips |  | Aangepast op
“Het zijn bijzondere vondsten,” plaatste wethouder Piet Sleeking op Twitter. Hij was niet de enige die verrast was. “Door het poppodium was alles weggetimmerd en het gebouw was dik geïsoleerd. Wij konden nu alles eerst leegtrekken en dan kom je mooie dingen tegen,” zegt Jasper Sluimer. Zijn bedrijf BIK Bouw gaat woningen in de kerk bouwen. “We zagen beschilderde ramen, tableaus en zelfs een kapelletje waarvan we niet wisten dat die er zat.”

De Bonifatiuskerk staat leeg sinds 2013 toen Bibelot naar het Energieplein vertrok. Lang duurde het tot een grote investeerder met een plan kwam er huizen in te bouwen. “Er komen zes kerkwoningen tussen de pilaren,” zegt Sluimer. “Hierdoor blijft het middenschip van de kerk openbaar. Daar komt een koffiehoek en de voordeuren zitten er. Achterin komt er één huis met een buitentuin en aan de zijkant bij de oude muziekschool komen appartementen met een eigen parkeerruimte.”

Waar de katholieke elementen voor de bouwers een verrassing bleken, was Leon Pennings minder verbaasd. Hij was tot 1974 kerkganger in dit gebouw en is kenner van de katholieke geschiedenis van Dordrecht. “Het doet nu weer een beetje aan een kerk denken. Het zag er destijds wat netter uit, maar ik herken de kerk direct. Alleen kan ik me het reliëf bovenin de hoeken niet goed meer herinneringen vanuit mijn jeugd.”

Pennings heeft er vrede mee dat er nu huizen komen in de kerk. “Ik vond Bibelot altijd heftig om te zien. Daar heb ik me destijds ook wel tegen verzet. Dan heb ik liever huizen. Er blijven dingen van de kerk herkenbaar.”

De vondsten hebben de bouwplannen in grote lijnen niet veranderd, maar het heeft de bouwers wel aan het denken gezet. “Met de gemeente kijken we of we de tableaus ergens anders kunnen plaatsen. En het kapelletje wordt een apart gebiedje in het gebouw.” Tijdens het volledig bouwproces wordt er overlegd met monumentenzorg.

Voordat er binnenkort echt begonnen wordt met bouwen, mag Pennings nog een rondje lopen door de kerk. Met enkele oude foto’s onder zijn arm vertelt hij wat volgens hem de drie grootste herontdekkingen zijn na het strippen van de kerk.

Kapelletje

“In 1944 is het Heilig Hart Kapel toegevoegd aan de kerk. De toenmalige priester zat er 40 jaar een heeft het als cadeau gekregen. Het is dus niet meteen tijdens de bouw van de kerk erin gezet. Ik vind het opmerkelijk dat het in die tijd is gebouwd, in hartje oorlog. Het is vrij kostbaar dus er zal veel geld opgehaald zijn. Er is toen ook een nieuwe vloer aangelegd.”

Veertien tableaus van kruisiging Jezus

“In de kerk hingen 14 tableaus van de kruisiging van Jezus Christus, van de veroordeling Pontius van Pilatus tot aan de graflegging. Nu zijn er nog 11 over waarvan er één bijna uit elkaar valt. Ze zijn in 1852 ingebracht dus ook niet meteen bij de bouw van de kerk. Ik heb sterk de indruk dat ze ingemetseld zijn.”

Glas-in-loodramen

“De kerk heeft tien glas in lood ramen. Twee zijn er rond 1890 gemaakt en beeldden de laatste avondmaal en de Bruiloft te Kana af. Alleen waren deze in 1920 zodanig vervallen dat ze zijn vervangen door meer eenvoudige exemplaren. De andere ramen zijn een jugendstil-achtig en zijn ook in de jaren 20 aangebracht.”

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

yv2026711NKS02275

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Excelsior (0-2)

Aan een warme Krommedijk leed FC Dordrecht zaterdag de tweede oefennederlaag van deze voorbereiding. Provinciegenoot Excelsior was na 120 minuten met 0-2 te sterk. Onze mediapartner Rijnmond maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”