Dordrecht, Netherlands

Keet voor robotarm gearriveerd

Een bijzondere keet schittert sinds deze week op het Hof. In dit hok komt een robotarm die in 180 dagen de hele bijbel over schrijft.
Ricco Gramsma | 18 oktober 2018 12:53 | Aangepast op 18 oktober 2018 12:53
De robot is naar de stad gekomen in het kader van Ode aan de Synode, de viering van een belangrijke kerkvergadering van 400 jaar geleden. Tijdens die vergadering is besloten dat er een Nederlandse vertaling van de bijbel moest komen.


Die Statenvertaling verscheen in 1637 en wordt door de robot overgeschreven. Koning Willem-Alexander start de robotarm op 10 november. Daarna kalligrafeert de robot zo’n 3 miljoen letters op een rol papier van meer dan 1000 meter.


Deze installatie zal in het hokje zal tentoongesteld worden en is voor het eerst in Nederland te zien. De robotarm moet dag en nacht doorwerken om de bijbel op tijd af te krijgen en zal gedurende het hele schrijfproces te bewonderen zijn.


Foto: Fokko van der Straaten

Lees ook

Wie wordt de nieuwe Biai of Hahn? FC Dordrecht zoekt doelman voor de toekomst

Aan de Krommedijk was het woensdag een komen en gaan van talentvolle keepers. Tijdens de eerste edit...

De Sint komt eraan: hier in Dordrecht kun je hem vandaag zien

De spanning neemt toe, want Sinterklaas is in aantocht. Als alles goed gaat, meert de Goedheiligman ...

Fiona helpt mee in deze supermarkt met vlees inpakken: ‘Niet moeilijk’

De Jumbo Foodmarkt in winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht heeft er in één klap zes nieuwe collega...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met fotograaf Louis Meulstee

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met de Dordtse fotograaf Lo...

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...

Bus strandt in Sliedrecht: ‘Rook, iedereen eruit!’

De passagiers uit bus 388 hadden hun vrijdagochtend vast anders voorgesteld. Uit het niets wordt de ...