gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Keet voor robotarm gearriveerd

b7f41e9a9a740db732a35a9f06bf1ed4.jpg

Een bijzondere keet schittert sinds deze week op het Hof. In dit hok komt een robotarm die in 180 dagen de hele bijbel over schrijft.

Ricco Gramsma |  | Aangepast op
De robot is naar de stad gekomen in het kader van Ode aan de Synode, de viering van een belangrijke kerkvergadering van 400 jaar geleden. Tijdens die vergadering is besloten dat er een Nederlandse vertaling van de bijbel moest komen.


Die Statenvertaling verscheen in 1637 en wordt door de robot overgeschreven. Koning Willem-Alexander start de robotarm op 10 november. Daarna kalligrafeert de robot zo’n 3 miljoen letters op een rol papier van meer dan 1000 meter.


Deze installatie zal in het hokje zal tentoongesteld worden en is voor het eerst in Nederland te zien. De robotarm moet dag en nacht doorwerken om de bijbel op tijd af te krijgen en zal gedurende het hele schrijfproces te bewonderen zijn.


Foto: Fokko van der Straaten

Lees ook

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.