gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Keet voor robotarm gearriveerd

b7f41e9a9a740db732a35a9f06bf1ed4

Een bijzondere keet schittert sinds deze week op het Hof. In dit hok komt een robotarm die in 180 dagen de hele bijbel over schrijft.

Ricco Gramsma |  | Aangepast op
De robot is naar de stad gekomen in het kader van Ode aan de Synode, de viering van een belangrijke kerkvergadering van 400 jaar geleden. Tijdens die vergadering is besloten dat er een Nederlandse vertaling van de bijbel moest komen.


Die Statenvertaling verscheen in 1637 en wordt door de robot overgeschreven. Koning Willem-Alexander start de robotarm op 10 november. Daarna kalligrafeert de robot zo’n 3 miljoen letters op een rol papier van meer dan 1000 meter.


Deze installatie zal in het hokje zal tentoongesteld worden en is voor het eerst in Nederland te zien. De robotarm moet dag en nacht doorwerken om de bijbel op tijd af te krijgen en zal gedurende het hele schrijfproces te bewonderen zijn.


Foto: Fokko van der Straaten

Lees ook

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.