gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kennismaken met elektrische rijden op het Achterom

b08ea83229e35d5b1209abe18f0eb977

Op het Achterom kon je woensdag kennis maken met de elektrische voertuigen en een proefritje maken. Er zijn al enige tijd dit soort auto’s maar toch moet er nog veel gebeuren voor iedereen er allemaal in rijden. Daarnaast zijn er nog veel vragen rondom de oplaadbare voertuigen.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Een van de meest gestelde vragen is of je met deze auto’s ook naar je vakantiebestemming kunt rijden. “Het eerlijke antwoord is dat je echt nog even moet puzzelen om snelladers te vinden in andere landen, maar het word snel beter,.” vertelt Arjan de Bakker organisator van de proefritten van de ANWB.


“De auto rijdt in ieder geval heel stil en het rijdt ook heel lekker,” vertelt wethouder Rik van der Linden tijdens zijn proefritje. “Het is niet helemaal nieuw voor me, ik heb al vaker elektrisch gereden maar het is natuurlijk wel heel anders rijden."

In een benzine- of dieselauto ga je af om te schakelen bijvoorbeeld op je geluid afen andere weggebruikers merken eerder dat je er bent. Bij een elektrisch voertuig hoor je geen motor draaien en ben je geruisloos.


De gemeente kan door laadpalen aan te bieden elektrische rijden aan te moedigen. Maar om het elektrisch rijden echt groot te maken, moeten er ook goedkopere elektrische auto's op de markt verschijnen voorspelt De Bakker.

Lees ook

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.