gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kennismaken met elektrische rijden op het Achterom

b08ea83229e35d5b1209abe18f0eb977

Op het Achterom kon je woensdag kennis maken met de elektrische voertuigen en een proefritje maken. Er zijn al enige tijd dit soort auto’s maar toch moet er nog veel gebeuren voor iedereen er allemaal in rijden. Daarnaast zijn er nog veel vragen rondom de oplaadbare voertuigen.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Een van de meest gestelde vragen is of je met deze auto’s ook naar je vakantiebestemming kunt rijden. “Het eerlijke antwoord is dat je echt nog even moet puzzelen om snelladers te vinden in andere landen, maar het word snel beter,.” vertelt Arjan de Bakker organisator van de proefritten van de ANWB.


“De auto rijdt in ieder geval heel stil en het rijdt ook heel lekker,” vertelt wethouder Rik van der Linden tijdens zijn proefritje. “Het is niet helemaal nieuw voor me, ik heb al vaker elektrisch gereden maar het is natuurlijk wel heel anders rijden."

In een benzine- of dieselauto ga je af om te schakelen bijvoorbeeld op je geluid afen andere weggebruikers merken eerder dat je er bent. Bij een elektrisch voertuig hoor je geen motor draaien en ben je geruisloos.


De gemeente kan door laadpalen aan te bieden elektrische rijden aan te moedigen. Maar om het elektrisch rijden echt groot te maken, moeten er ook goedkopere elektrische auto's op de markt verschijnen voorspelt De Bakker.

Lees ook

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.