gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kennismaken met elektrische rijden op het Achterom

b08ea83229e35d5b1209abe18f0eb977

Op het Achterom kon je woensdag kennis maken met de elektrische voertuigen en een proefritje maken. Er zijn al enige tijd dit soort auto’s maar toch moet er nog veel gebeuren voor iedereen er allemaal in rijden. Daarnaast zijn er nog veel vragen rondom de oplaadbare voertuigen.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Een van de meest gestelde vragen is of je met deze auto’s ook naar je vakantiebestemming kunt rijden. “Het eerlijke antwoord is dat je echt nog even moet puzzelen om snelladers te vinden in andere landen, maar het word snel beter,.” vertelt Arjan de Bakker organisator van de proefritten van de ANWB.


“De auto rijdt in ieder geval heel stil en het rijdt ook heel lekker,” vertelt wethouder Rik van der Linden tijdens zijn proefritje. “Het is niet helemaal nieuw voor me, ik heb al vaker elektrisch gereden maar het is natuurlijk wel heel anders rijden."

In een benzine- of dieselauto ga je af om te schakelen bijvoorbeeld op je geluid afen andere weggebruikers merken eerder dat je er bent. Bij een elektrisch voertuig hoor je geen motor draaien en ben je geruisloos.


De gemeente kan door laadpalen aan te bieden elektrische rijden aan te moedigen. Maar om het elektrisch rijden echt groot te maken, moeten er ook goedkopere elektrische auto's op de markt verschijnen voorspelt De Bakker.

Lees ook

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.