gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kennismaken met elektrische rijden op het Achterom

b08ea83229e35d5b1209abe18f0eb977

Op het Achterom kon je woensdag kennis maken met de elektrische voertuigen en een proefritje maken. Er zijn al enige tijd dit soort auto’s maar toch moet er nog veel gebeuren voor iedereen er allemaal in rijden. Daarnaast zijn er nog veel vragen rondom de oplaadbare voertuigen.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Een van de meest gestelde vragen is of je met deze auto’s ook naar je vakantiebestemming kunt rijden. “Het eerlijke antwoord is dat je echt nog even moet puzzelen om snelladers te vinden in andere landen, maar het word snel beter,.” vertelt Arjan de Bakker organisator van de proefritten van de ANWB.


“De auto rijdt in ieder geval heel stil en het rijdt ook heel lekker,” vertelt wethouder Rik van der Linden tijdens zijn proefritje. “Het is niet helemaal nieuw voor me, ik heb al vaker elektrisch gereden maar het is natuurlijk wel heel anders rijden."

In een benzine- of dieselauto ga je af om te schakelen bijvoorbeeld op je geluid afen andere weggebruikers merken eerder dat je er bent. Bij een elektrisch voertuig hoor je geen motor draaien en ben je geruisloos.


De gemeente kan door laadpalen aan te bieden elektrische rijden aan te moedigen. Maar om het elektrisch rijden echt groot te maken, moeten er ook goedkopere elektrische auto's op de markt verschijnen voorspelt De Bakker.

Lees ook

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

IMG_7637 (1)

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.