gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerken vieren Pasen online, Stiltekapel wel open

20850dc98011e8ab855eb0fa1285144c.jpg

Online meekijken of meeluisteren met een kerkdienst, dat was voor christenen de manier om Pasen toch zo veel mogelijk op vertrouwde manier te vieren. Tijdens de corona-uitbraak zijn ook bijeenkomsten in kerken ingeperkt. Maar in de Stiltekapel op de Voorstraat kunnen mensen, gelovig en niet-gelovig, wel terecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voor mensen die even langs willen komen voor een praatje, met vragen of die gewoon even ergens willen zijn. "Je kan op straat een praatje maken. Maar als je langs zo'n gebouw loopt en de deur staat open, kom dan binnen", zegt Joost de Vries, hij is op Tweede Paasdag de vrijwilliger van dienst die als gastheer optreedt.

"Mensen die hier langskomen zijn heel verschillend. Sommigen zijn blij dat we nog open zijn. Anderen komen langs en zeggen 'Ik heb geen idee.', en weer anderen komen langs met vragen 'Hoe moet dat nu nog?' of 'Kan je dat nog wel geloven in deze tijd?'."

Een vervanging van de diensten voor dat het coronavirus uitbrak is het niet. "Wij committeren ons natuurlijk gewoon aan de richtlijnen van het RIVM, en online kunnen wij de diensten prima meebeleven."

De kapel is ingericht in het voorportaal van de Augustijnenkerk en dagelijks van 14:00 uur tot 16:00 uur geopend.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37.jpeg

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

archieffotopolitie.png

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.

soeteman foto.png

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

fatbike1.png

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

auto in sloot Rid.jpg

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.