gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerken vieren Pasen online, Stiltekapel wel open

20850dc98011e8ab855eb0fa1285144c

Online meekijken of meeluisteren met een kerkdienst, dat was voor christenen de manier om Pasen toch zo veel mogelijk op vertrouwde manier te vieren. Tijdens de corona-uitbraak zijn ook bijeenkomsten in kerken ingeperkt. Maar in de Stiltekapel op de Voorstraat kunnen mensen, gelovig en niet-gelovig, wel terecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voor mensen die even langs willen komen voor een praatje, met vragen of die gewoon even ergens willen zijn. "Je kan op straat een praatje maken. Maar als je langs zo'n gebouw loopt en de deur staat open, kom dan binnen", zegt Joost de Vries, hij is op Tweede Paasdag de vrijwilliger van dienst die als gastheer optreedt.

"Mensen die hier langskomen zijn heel verschillend. Sommigen zijn blij dat we nog open zijn. Anderen komen langs en zeggen 'Ik heb geen idee.', en weer anderen komen langs met vragen 'Hoe moet dat nu nog?' of 'Kan je dat nog wel geloven in deze tijd?'."

Een vervanging van de diensten voor dat het coronavirus uitbrak is het niet. "Wij committeren ons natuurlijk gewoon aan de richtlijnen van het RIVM, en online kunnen wij de diensten prima meebeleven."

De kapel is ingericht in het voorportaal van de Augustijnenkerk en dagelijks van 14:00 uur tot 16:00 uur geopend.

Lees ook

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.