gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerken vieren Pasen online, Stiltekapel wel open

20850dc98011e8ab855eb0fa1285144c

Online meekijken of meeluisteren met een kerkdienst, dat was voor christenen de manier om Pasen toch zo veel mogelijk op vertrouwde manier te vieren. Tijdens de corona-uitbraak zijn ook bijeenkomsten in kerken ingeperkt. Maar in de Stiltekapel op de Voorstraat kunnen mensen, gelovig en niet-gelovig, wel terecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voor mensen die even langs willen komen voor een praatje, met vragen of die gewoon even ergens willen zijn. "Je kan op straat een praatje maken. Maar als je langs zo'n gebouw loopt en de deur staat open, kom dan binnen", zegt Joost de Vries, hij is op Tweede Paasdag de vrijwilliger van dienst die als gastheer optreedt.

"Mensen die hier langskomen zijn heel verschillend. Sommigen zijn blij dat we nog open zijn. Anderen komen langs en zeggen 'Ik heb geen idee.', en weer anderen komen langs met vragen 'Hoe moet dat nu nog?' of 'Kan je dat nog wel geloven in deze tijd?'."

Een vervanging van de diensten voor dat het coronavirus uitbrak is het niet. "Wij committeren ons natuurlijk gewoon aan de richtlijnen van het RIVM, en online kunnen wij de diensten prima meebeleven."

De kapel is ingericht in het voorportaal van de Augustijnenkerk en dagelijks van 14:00 uur tot 16:00 uur geopend.

Lees ook

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.