gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerken vieren Pasen online, Stiltekapel wel open

20850dc98011e8ab855eb0fa1285144c

Online meekijken of meeluisteren met een kerkdienst, dat was voor christenen de manier om Pasen toch zo veel mogelijk op vertrouwde manier te vieren. Tijdens de corona-uitbraak zijn ook bijeenkomsten in kerken ingeperkt. Maar in de Stiltekapel op de Voorstraat kunnen mensen, gelovig en niet-gelovig, wel terecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voor mensen die even langs willen komen voor een praatje, met vragen of die gewoon even ergens willen zijn. "Je kan op straat een praatje maken. Maar als je langs zo'n gebouw loopt en de deur staat open, kom dan binnen", zegt Joost de Vries, hij is op Tweede Paasdag de vrijwilliger van dienst die als gastheer optreedt.

"Mensen die hier langskomen zijn heel verschillend. Sommigen zijn blij dat we nog open zijn. Anderen komen langs en zeggen 'Ik heb geen idee.', en weer anderen komen langs met vragen 'Hoe moet dat nu nog?' of 'Kan je dat nog wel geloven in deze tijd?'."

Een vervanging van de diensten voor dat het coronavirus uitbrak is het niet. "Wij committeren ons natuurlijk gewoon aan de richtlijnen van het RIVM, en online kunnen wij de diensten prima meebeleven."

De kapel is ingericht in het voorportaal van de Augustijnenkerk en dagelijks van 14:00 uur tot 16:00 uur geopend.

Lees ook

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.