gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerken vieren Pasen online, Stiltekapel wel open

20850dc98011e8ab855eb0fa1285144c

Online meekijken of meeluisteren met een kerkdienst, dat was voor christenen de manier om Pasen toch zo veel mogelijk op vertrouwde manier te vieren. Tijdens de corona-uitbraak zijn ook bijeenkomsten in kerken ingeperkt. Maar in de Stiltekapel op de Voorstraat kunnen mensen, gelovig en niet-gelovig, wel terecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Voor mensen die even langs willen komen voor een praatje, met vragen of die gewoon even ergens willen zijn. "Je kan op straat een praatje maken. Maar als je langs zo'n gebouw loopt en de deur staat open, kom dan binnen", zegt Joost de Vries, hij is op Tweede Paasdag de vrijwilliger van dienst die als gastheer optreedt.

"Mensen die hier langskomen zijn heel verschillend. Sommigen zijn blij dat we nog open zijn. Anderen komen langs en zeggen 'Ik heb geen idee.', en weer anderen komen langs met vragen 'Hoe moet dat nu nog?' of 'Kan je dat nog wel geloven in deze tijd?'."

Een vervanging van de diensten voor dat het coronavirus uitbrak is het niet. "Wij committeren ons natuurlijk gewoon aan de richtlijnen van het RIVM, en online kunnen wij de diensten prima meebeleven."

De kapel is ingericht in het voorportaal van de Augustijnenkerk en dagelijks van 14:00 uur tot 16:00 uur geopend.

Lees ook

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.