Dordrecht, Netherlands

Kick Out Zwarte Piet demonstreert tijdens intocht

Dordrecht staat als enige stad in de regio op de lijst van actiegroep Kick Out Zwarte Piet om te demonstreren tegen zwarte piet, dat schrijft RTV Rijnmond op haar website. In Dordrecht lopen Zwarte Pieten mee bij de intocht van de goedheiligman. In Rotterdam zijn bij de grote intocht alleen roetveegpieten actief.
Jordy Nijenhuis | 14 november 2019 08:42 | Aangepast op 14 november 2019 08:42
Kick Out Zwarte Piet en actiegroep #Nederlandwordtbeter hadden de actie in Dordrecht al eind oktober aangekondigd. Mensen konden zich bij Kick Out Zwarte Piet aanmelden. In de weken erna is er een informatieavond geweest in Dordrecht, waarbij voorman Jeffrey Afriyie de aanwezigen toesprak.

Hoeveel mensen er komen demonstreren is nog niet duidelijk. "Door de agressiviteit van de pro-pieten voelt het niet voor iedereen veilig om te demonstreren", schrijft de organisatie. "Dat is begrijpelijk, maar juist ook precies wat de pro-pieten willen. Weet dat KOZP goed contact heeft met de lokale burgemeesters en politie en daarnaast voor eigen ordehandhavers zorgt." Of de organisatie ook in Dordrecht eigen ordehandhavers inzet is niet bekend.

De actiegroep moet zich tijdens de intocht aan strikte regels houden en ze mogen alleen demonstreren in een aangewezen vak op de hoek Lange Geldersekade en Grotekerksplein.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...