De wintertijd gaat in de nacht van zaterdag op zondag in. Het verzetten van de klok zorgt al langer voor discussies: het zou slecht voor de gezondheid zijn en voor meer verkeersdoden zorgen.
Redactie Streekomroep | 8 september 2026 14:00
Rijnmond | 7 september 2026 16:15
Redactie Streekomroep | 1 september 2026 23:26
De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.
handhaving
Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.
Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.
FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.
Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.
Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.