Dordrecht, Netherlands

Kilo's kleding over toonbank Dordrechts Museum

Rekken vol kleding en tientallen geïnteresseerden: de Schoumanzaal van het Dordrechts Museum was zaterdag omgetoverd in een heuse kledingwinkel. Per kilo werd de vintage kleding afgerekend.
Petra Scheurwater | 27 januari 2020 13:41 | Aangepast op 27 januari 2020 13:41
De uitverkoop per kilo heeft al op verschillende locaties in het land plaatsgevonden, maar het was voor het eerst dat er vanuit een museum verkocht wordt. Dat gebeurde in het kader van de tentoonstelling Slow Fashion die op dit moment in het Dordrechts Museum en Huis van Gijn te zien is.

"Het is zeer succesvol, het is erg druk", Evelien Platteeuw van het Dordrechts Museum is tevreden over de actie. "Het is gewoon een leuke, vernieuwende manier van shoppen", vertelt Heidi Vergeer die de verkopen in het hele land organiseert. "We hebben geen prijskaartjes, maar er wordt echt per kilo afgerekend."

Zo probeert een mevrouw die een (nep)bontjas probeert te schatten hoeveel de jas weegt. "Een kilo redt hij niet. Het is een licht jasje." Maar dat bleek niet helemaal waar. De jas ging voor 21 euro mee naar huis en woog dus iets meer dan een kilo, waar 20 euro voor betaald moest worden.&t=604s

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...

Helft minder treinen op MerwedeLingelijn door verzakte dijk

Er reden woensdag urenlang minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Volgens vervoerder Qbuzz wa...