gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kinderbadje De Paddenstoel krijgt opknapbeurt

1782b24aa2f11c593b0fb9efddd2ddce

Veel Dordtenaren hebben er als peuter of kleuter geplonsd in het water: Kinderbadje De Paddenstoel is al jaren een begrip in Dordrecht. Het zwembadje is dan ook flink verouderd en is daarom toe aan een opknapbeurt, vindt de gemeente.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het zwembadje in het Wantijpark moet onder meer een nieuw gebouw krijgen met toiletten. De welstandscommissie en architectenbureau Van Es willen hier een natuurlijk groen dak op, zodat het gebouwtje mooi in de omgeving blijft passen.

Ook wordt de waterzuiveringsinstallatie vernieuwd, zodat het water niet meer zo vaak vervangen hoeft te worden. Dat is een stuk duurzamer. Daarvoor wordt het hele zwembad verwijderd en weer teruggeplaatst, want er moet een nieuw waterreservoir komen. Ook de waterspuitende paddenstoel wordt gerenoveerd en weer teruggeplaatst in het midden van het zwembad. De renovatie van De Paddenstoel moet volgend jaar zomer klaar zijn.
5507c75ef09a17bf2e9e258a7710e67b

Lees ook

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.

PSX_20261106_213951

Fietser geschept door busje, bestuurder aangehouden

Bij een aanrijding op de Pontonniersweg in Papendrecht is vrijdagavond een fietser gewond geraakt. Het slachtoffer werd geschept door een bestelbus. De bestuurder is aangehouden op verdenking van rijden onder invloed.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.