Dordrecht, Netherlands

Kinderbadje De Paddenstoel krijgt opknapbeurt

Veel Dordtenaren hebben er als peuter of kleuter geplonsd in het water: Kinderbadje De Paddenstoel is al jaren een begrip in Dordrecht. Het zwembadje is dan ook flink verouderd en is daarom toe aan een opknapbeurt, vindt de gemeente.
Vivian Rutte | 3 november 2020 16:24 | Aangepast op 3 november 2020 16:24
Het zwembadje in het Wantijpark moet onder meer een nieuw gebouw krijgen met toiletten. De welstandscommissie en architectenbureau Van Es willen hier een natuurlijk groen dak op, zodat het gebouwtje mooi in de omgeving blijft passen.

Ook wordt de waterzuiveringsinstallatie vernieuwd, zodat het water niet meer zo vaak vervangen hoeft te worden. Dat is een stuk duurzamer. Daarvoor wordt het hele zwembad verwijderd en weer teruggeplaatst, want er moet een nieuw waterreservoir komen. Ook de waterspuitende paddenstoel wordt gerenoveerd en weer teruggeplaatst in het midden van het zwembad. De renovatie van De Paddenstoel moet volgend jaar zomer klaar zijn.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...

Grote Kerk toont interactief kunstwerk over de Dordtse Synode

Je kunt er niet omheen als je de Grote Kerk in Dordrecht binnenstapt: zo’n dertig felblauwe mosselen...