Dordrecht, Netherlands

Kinderen ruimen afval op in Nieuw-Krispijn

Met vuilniszakken en afvalgrijpers gingen leerlingen van MKC Mozaïek de straat op om het zwerfafval in de buurt van de school op te ruimen.
Jerom Huijskens | 27 maart 2019 10:17 | Aangepast op 27 maart 2019 10:17
Dit was onderdeel van een grote opschoonactie die als doel had om de kinderen meer bij te brengen over het schoonhouden van de buurt. De school was aangemeld door de stichting Supporters Voor Schoon.


De school is al langer bezig met kinderen meer te leren over de gevolgen van afval voor de natuur, zegt docente Kirsten Okhuijzen. ”De kinderen krijgen les over hoe lang afval op straat kan blijven liggen en we zingen er met de leerlingen liedjes over. De kinderen vinden vooral de dieren heel erg belangrijk.”


Veel kinderen kwamen terug met verschillend afval. Een aantal van hen zei dat het heel onbeschoft is dat mensen zoveel afval laten slingeren. Britt is leerlinge op het MKC en zei dat ze de vele sigaretten peuken die zij vond het ergste afval vind.

Lees ook

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...