gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klassieke muziek voor Kiem

d9119cb4b122c95e6d3d9a4ed2ab201e.jpg

Bij Kiem, school voor kinderen met meerdere beperkingen, rijdt donderdag 13 en vrijdag 14 februari een concertzaal voor. De Classic Express is een enorme vrachtwagen die kan worden uitgeschoven en waarin het Prinses Christina Concours klassieke concerten geeft.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die worden verzorgd door jonge prijswinnaars van het klassieke concours. De kinderen kunnen kennismaken met klassieke muziek door niet alleen te luisteren, maar ook door vragen te stellen en zelf muziekinstrumenten uit te proberen. De concerten duren ongeveer drie kwartier voor telkens zo’n 35 kinderen. In totaal zijn het er 10 over twee dagen.

Kiem aan de De Sitterstraat is een school voor kinderen met een verstandelijke, lichamelijke of meervoudige beperking en voor langdurig zieke kinderen.

Alles wordt mogelijk gemaakt door het Pan Fonds, een particulier fonds dat als doel heeft kinderen en jongeren met een beperking kennis te laten maken met klassieke muziek en te stimuileren om zelf een instrument te gaan bespelen.

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.