gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klassieke muziek voor Kiem

d9119cb4b122c95e6d3d9a4ed2ab201e

Bij Kiem, school voor kinderen met meerdere beperkingen, rijdt donderdag 13 en vrijdag 14 februari een concertzaal voor. De Classic Express is een enorme vrachtwagen die kan worden uitgeschoven en waarin het Prinses Christina Concours klassieke concerten geeft.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die worden verzorgd door jonge prijswinnaars van het klassieke concours. De kinderen kunnen kennismaken met klassieke muziek door niet alleen te luisteren, maar ook door vragen te stellen en zelf muziekinstrumenten uit te proberen. De concerten duren ongeveer drie kwartier voor telkens zo’n 35 kinderen. In totaal zijn het er 10 over twee dagen.

Kiem aan de De Sitterstraat is een school voor kinderen met een verstandelijke, lichamelijke of meervoudige beperking en voor langdurig zieke kinderen.

Alles wordt mogelijk gemaakt door het Pan Fonds, een particulier fonds dat als doel heeft kinderen en jongeren met een beperking kennis te laten maken met klassieke muziek en te stimuileren om zelf een instrument te gaan bespelen.

Lees ook

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”