gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klassieke muziek voor Kiem

d9119cb4b122c95e6d3d9a4ed2ab201e

Bij Kiem, school voor kinderen met meerdere beperkingen, rijdt donderdag 13 en vrijdag 14 februari een concertzaal voor. De Classic Express is een enorme vrachtwagen die kan worden uitgeschoven en waarin het Prinses Christina Concours klassieke concerten geeft.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die worden verzorgd door jonge prijswinnaars van het klassieke concours. De kinderen kunnen kennismaken met klassieke muziek door niet alleen te luisteren, maar ook door vragen te stellen en zelf muziekinstrumenten uit te proberen. De concerten duren ongeveer drie kwartier voor telkens zo’n 35 kinderen. In totaal zijn het er 10 over twee dagen.

Kiem aan de De Sitterstraat is een school voor kinderen met een verstandelijke, lichamelijke of meervoudige beperking en voor langdurig zieke kinderen.

Alles wordt mogelijk gemaakt door het Pan Fonds, een particulier fonds dat als doel heeft kinderen en jongeren met een beperking kennis te laten maken met klassieke muziek en te stimuileren om zelf een instrument te gaan bespelen.

Lees ook

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.