gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klassieke muziek voor Kiem

d9119cb4b122c95e6d3d9a4ed2ab201e

Bij Kiem, school voor kinderen met meerdere beperkingen, rijdt donderdag 13 en vrijdag 14 februari een concertzaal voor. De Classic Express is een enorme vrachtwagen die kan worden uitgeschoven en waarin het Prinses Christina Concours klassieke concerten geeft.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die worden verzorgd door jonge prijswinnaars van het klassieke concours. De kinderen kunnen kennismaken met klassieke muziek door niet alleen te luisteren, maar ook door vragen te stellen en zelf muziekinstrumenten uit te proberen. De concerten duren ongeveer drie kwartier voor telkens zo’n 35 kinderen. In totaal zijn het er 10 over twee dagen.

Kiem aan de De Sitterstraat is een school voor kinderen met een verstandelijke, lichamelijke of meervoudige beperking en voor langdurig zieke kinderen.

Alles wordt mogelijk gemaakt door het Pan Fonds, een particulier fonds dat als doel heeft kinderen en jongeren met een beperking kennis te laten maken met klassieke muziek en te stimuileren om zelf een instrument te gaan bespelen.

Lees ook

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.