gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klassieke muziek voor Kiem

d9119cb4b122c95e6d3d9a4ed2ab201e

Bij Kiem, school voor kinderen met meerdere beperkingen, rijdt donderdag 13 en vrijdag 14 februari een concertzaal voor. De Classic Express is een enorme vrachtwagen die kan worden uitgeschoven en waarin het Prinses Christina Concours klassieke concerten geeft.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Die worden verzorgd door jonge prijswinnaars van het klassieke concours. De kinderen kunnen kennismaken met klassieke muziek door niet alleen te luisteren, maar ook door vragen te stellen en zelf muziekinstrumenten uit te proberen. De concerten duren ongeveer drie kwartier voor telkens zo’n 35 kinderen. In totaal zijn het er 10 over twee dagen.

Kiem aan de De Sitterstraat is een school voor kinderen met een verstandelijke, lichamelijke of meervoudige beperking en voor langdurig zieke kinderen.

Alles wordt mogelijk gemaakt door het Pan Fonds, een particulier fonds dat als doel heeft kinderen en jongeren met een beperking kennis te laten maken met klassieke muziek en te stimuileren om zelf een instrument te gaan bespelen.

Lees ook

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

PSX_20260529_191757

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.