gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klimmen en klauteren op De Sterrekijker

9de1f72e3ece8dc162b3cc73d4019dea

Een klimrek en schommel zijn op de meeste scholen wel te vinden, maar basisschool De Sterrekijker in Sterrenburg heeft wel een hele uitdagende manier om kinderen in beweging te krijgen. In de hal van de school is een klimwand gemaakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Daarop mag niet alleen geklommen worden tijdens de gymlessen, ook in pauzes en onderweg naar hun klaslokaal wordt er volop geklommen en geklauterd. "Je kan rustig naar binnen lopen of je kan van links naar rechts naar binnen klimmen en dan je klas in", vertelt gymdocent Niels Breur. "Ik denk dat dit heel mooi is om elke dag te doen."

Het idee ervoor komt van gymdocent Niels Breur. Hij deelde een filmpje van een klimwand in een Deense school, de directie hoorde het en nam zijn plan serieus en daar zijn de leerlingen maar wat blij mee. "Het is leuk, want de meeste scholen hebben dit niet," vertelt een van hen. Een klasgenoot vult aan: "Je doet het niet zo vaak, maar hier kan je het altijd doen."

Sommige leerkrachten gebruiken de klimwand ook in hun lessen. Zij hangen bijvoorbeeld antwoorden van rekensommen op bij een klimgreep.

bd0e5aa1126fd8305923ec06a3f85c98

Lees ook

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

PSX_20261024_145756

Brand in keuken door pannetje op het vuur, bewoner nagekeken

In een huis aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is rond 14.10 uur brand uitgebroken in de keuken. Een pannetje dat op het vuur stond, zorgde voor rookontwikkeling.