gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klimmen en klauteren op De Sterrekijker

9de1f72e3ece8dc162b3cc73d4019dea

Een klimrek en schommel zijn op de meeste scholen wel te vinden, maar basisschool De Sterrekijker in Sterrenburg heeft wel een hele uitdagende manier om kinderen in beweging te krijgen. In de hal van de school is een klimwand gemaakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Daarop mag niet alleen geklommen worden tijdens de gymlessen, ook in pauzes en onderweg naar hun klaslokaal wordt er volop geklommen en geklauterd. "Je kan rustig naar binnen lopen of je kan van links naar rechts naar binnen klimmen en dan je klas in", vertelt gymdocent Niels Breur. "Ik denk dat dit heel mooi is om elke dag te doen."

Het idee ervoor komt van gymdocent Niels Breur. Hij deelde een filmpje van een klimwand in een Deense school, de directie hoorde het en nam zijn plan serieus en daar zijn de leerlingen maar wat blij mee. "Het is leuk, want de meeste scholen hebben dit niet," vertelt een van hen. Een klasgenoot vult aan: "Je doet het niet zo vaak, maar hier kan je het altijd doen."

Sommige leerkrachten gebruiken de klimwand ook in hun lessen. Zij hangen bijvoorbeeld antwoorden van rekensommen op bij een klimgreep.

bd0e5aa1126fd8305923ec06a3f85c98

Lees ook

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.