gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klimmen en klauteren op De Sterrekijker

9de1f72e3ece8dc162b3cc73d4019dea

Een klimrek en schommel zijn op de meeste scholen wel te vinden, maar basisschool De Sterrekijker in Sterrenburg heeft wel een hele uitdagende manier om kinderen in beweging te krijgen. In de hal van de school is een klimwand gemaakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Daarop mag niet alleen geklommen worden tijdens de gymlessen, ook in pauzes en onderweg naar hun klaslokaal wordt er volop geklommen en geklauterd. "Je kan rustig naar binnen lopen of je kan van links naar rechts naar binnen klimmen en dan je klas in", vertelt gymdocent Niels Breur. "Ik denk dat dit heel mooi is om elke dag te doen."

Het idee ervoor komt van gymdocent Niels Breur. Hij deelde een filmpje van een klimwand in een Deense school, de directie hoorde het en nam zijn plan serieus en daar zijn de leerlingen maar wat blij mee. "Het is leuk, want de meeste scholen hebben dit niet," vertelt een van hen. Een klasgenoot vult aan: "Je doet het niet zo vaak, maar hier kan je het altijd doen."

Sommige leerkrachten gebruiken de klimwand ook in hun lessen. Zij hangen bijvoorbeeld antwoorden van rekensommen op bij een klimgreep.

bd0e5aa1126fd8305923ec06a3f85c98

Lees ook

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.