gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klimmen en klauteren op De Sterrekijker

9de1f72e3ece8dc162b3cc73d4019dea

Een klimrek en schommel zijn op de meeste scholen wel te vinden, maar basisschool De Sterrekijker in Sterrenburg heeft wel een hele uitdagende manier om kinderen in beweging te krijgen. In de hal van de school is een klimwand gemaakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Daarop mag niet alleen geklommen worden tijdens de gymlessen, ook in pauzes en onderweg naar hun klaslokaal wordt er volop geklommen en geklauterd. "Je kan rustig naar binnen lopen of je kan van links naar rechts naar binnen klimmen en dan je klas in", vertelt gymdocent Niels Breur. "Ik denk dat dit heel mooi is om elke dag te doen."

Het idee ervoor komt van gymdocent Niels Breur. Hij deelde een filmpje van een klimwand in een Deense school, de directie hoorde het en nam zijn plan serieus en daar zijn de leerlingen maar wat blij mee. "Het is leuk, want de meeste scholen hebben dit niet," vertelt een van hen. Een klasgenoot vult aan: "Je doet het niet zo vaak, maar hier kan je het altijd doen."

Sommige leerkrachten gebruiken de klimwand ook in hun lessen. Zij hangen bijvoorbeeld antwoorden van rekensommen op bij een klimgreep.

bd0e5aa1126fd8305923ec06a3f85c98

Lees ook

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

PSX_20261024_145756

Brand in keuken door pannetje op het vuur, bewoner nagekeken

In een huis aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is rond 14.10 uur brand uitgebroken in de keuken. Een pannetje dat op het vuur stond, zorgde voor rookontwikkeling.

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.