Dordrecht, Netherlands

Klimmen naar de top

De beste klimmers uit Dordrecht en omgeving kwamen dit weekend bij elkaar voor een regionale wedstrijd. Die werd gehouden in de klimhal van Mountain Network op het Leerpark.
Marjolein Vos | 14 mei 2019 16:35 | Aangepast op 14 mei 2019 16:35
De beste klimmers uit Dordrecht en omgeving kwamen dit weekend bij elkaar voor een regionale wedstrijd.

Die werd gehouden in de klimhal van Mountain Network op het Leerpark.

"De wedstrijd is echt voor de breedtesport. Het is de bedoeling om de jeugd door middel van deze wedstrijden kennis te laten maken met de sport," vertelt Hans van Tol, het hoofd van de jury.Het plezier staat voorop, maar op deze manier wordt wel duidelijk waar op gelet wordt tijdens officiële wedstrijden. "Daar doen gemiddeld zo'n 50 mensen aan mee."

In principe kan iedereen leren klimmen, volgens Van Tol. "Ik denk dat ieder kind wel het klimmen in zich heeft." Maar niet iedereen behaalt dezelfde hoogte, letterlijk en figuurlijk. Daarom worden de wedstrijden op verschillende niveaus gehouden.

Bij de klimhal worden niet alleen wedstrijden gehouden.Er wordt door professionals getraind, maar ook recreanten kunnen kennis maken met de sport en een les boeken.

Lees ook

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...

Petitie voor behoud cultuurcentrum DOOR bijna 1000 keer ondertekend

Een petitie om cultuurcentrum DOOR in Dordrecht te behouden, is tot donderdagochtend meer dan duizen...

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...