Dordrecht, Netherlands

Klokgelui en kaarsen voor hoop en solidariteit

Klokslag 20:00 uur luidden zaterdagavond vijf minuten lang de klokken van twaalf kerken in Dordrecht. Ook werd er een kaarslantaarn aangestoken. Hiermee is de actie Licht voor Dordt ingeluid, waarmee de organisatie hoop en solidariteit uit te stralen tijdens de coronacrises.
Petra Scheurwater | 21 maart 2020 21:02 | Aangepast op 21 maart 2020 21:02
Onder meer de 10.000 kilo zware Jan Noorland-klok in de Grote Kerk werd geluid. Ook de kerkklokken van de Wilhelminakerk, Petruskapel, Augustijnenkerk, Antoniuskerk, Verrezen Christus, Zuidhovenkerk, Andreaskerk, De Wijnstok waren te horen.

De actie werd om 20:00 uur gestart met het aansteken van een kaarslantaarn. Daarmee wordt volgens de uitnodiging onderstreept om overal in de stad een kaars voor het raam te zetten of een kaarsen-lantaarn buiten.

Licht voor Dordt

Het initiatief Licht voor Dordt wil mensen praktische hulp bieden via hun website

Lees ook

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...