Dordrecht, Netherlands

Klokgelui en kaarsen voor hoop en solidariteit

Klokslag 20:00 uur luidden zaterdagavond vijf minuten lang de klokken van twaalf kerken in Dordrecht. Ook werd er een kaarslantaarn aangestoken. Hiermee is de actie Licht voor Dordt ingeluid, waarmee de organisatie hoop en solidariteit uit te stralen tijdens de coronacrises.
Petra Scheurwater | 21 maart 2020 21:02 | Aangepast op 21 maart 2020 21:02
Onder meer de 10.000 kilo zware Jan Noorland-klok in de Grote Kerk werd geluid. Ook de kerkklokken van de Wilhelminakerk, Petruskapel, Augustijnenkerk, Antoniuskerk, Verrezen Christus, Zuidhovenkerk, Andreaskerk, De Wijnstok waren te horen.

De actie werd om 20:00 uur gestart met het aansteken van een kaarslantaarn. Daarmee wordt volgens de uitnodiging onderstreept om overal in de stad een kaars voor het raam te zetten of een kaarsen-lantaarn buiten.

Licht voor Dordt

Het initiatief Licht voor Dordt wil mensen praktische hulp bieden via hun website

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...