gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Klokken Grote Kerk luiden zondag voor bijeenkomst voor aardbevingsslachtoffers

050180ff2d9aaab55c4a68838092aef3

Turkije en Syrië werden op 6 februari getroffen door een zware aardbeving. Net na de verwoestende natuurramp besloten het Platform Turkse Dordtenaren, het Platform Dordtse Kerken en medewerkers van de Grote Kerk de handen ineen te slaan en een benefietbijeenkomst te organiseren. Aanstaande zondag is het zover. Voorafgaande aan de bijeekomst zal klokgelui klinken.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De organisatoren vinden het luiden van de klokken heel symbolisch en ook emoties rakend op weg naar het samenzijn van dat begint om 14.00 uur. Zij organiseren het programma in de kerk om enerzijds ruimte te geven aan verdriet en rouw en ook hoop.
Anderzijds is het de opzet om de aandacht te vestigen op het gironummer 555. Dat staat nog steeds open om geld bijeen te brengen voor (nood) hulp voor de getrokken slachtoffers in de twee landen.

Het Platform Turkse Dordtenaren liet al eerder weten dat er aandacht voor de getroffen mensen moet blijven, zeker na alle aandacht voor de noodzakelijke grote hulpacties. “De gevolgen zullen tientallen jaren en meerdere generaties merkbaar en voelbaar blijven. We mogen het niet vergeten. Het verhaal dat doorgaat hoort beslist ook bij onze gemeenschap Dordrecht. Hier wonen zevenduizend mensen met Turkse wortels. We hebben gemerkt en gevoeld, dat de harten van veel betrokken Dordtenaren nog huilen. Dat geldt ook voor het grote leed net over de grens van Turkije in Noord-Syrië.”

Meerdere religies
Opvallend aan de bijeekomst is dat vertegenwoordigers van verschillende godsdiensten het woord zullen nemen. “De veelkleurigheid van het programma blijft op zondagmiddag 19 maart uit de opbouw in twee delen”, vertelt Hans Berrevoets van het Platform Dordtse Kerken. “In de eerste helft zal vooral een inter religieus karakter voorop staan.” Voorganger van de Grote Kerk, ds. Paul Wansink, hoopt dat door de aandacht voor vier wereldreligies de solidariteitsbijeenkomst nog meer een teken mag zijn van verbondenheid in voor- en tegenspoed tussen Dordtenaren. Imam Ali Turk, rabbijn Albert Ringer, RK-pastor Sander Verschuur, Alevitisch voorganger, dede genoemd, Davut Sever en ds. Paul Wansink spreken een gebed uit.

Ds. Wansink: “We bidden elke week in onze Grote kerk voor vrede in de wereld en vrede in de eigen stad Dordrecht. Aan het einde van elke dienst spreken we uit, dat we daarvoor een opdracht in de wereld hebben. Daarom is het goed dat we ons extra bewust zijn dat er zevenduizend Dordtenaren zijn, die directe banden hebben met Turkije. Met het volk van Syrië zijn er ook emotionele banden. Op zondag 19 maart willen we in solidariteit delen in hun en ons verdriet en rouw en we blijven denken in hoop en ieder ook vanuit zijn of haar eigen innerlijke kracht en geloof."

Livestream
De Grote Kerk is niet verwarmd en daarom is het advies om warme kleding aan te treden. Voor wie het te kou blijft: de bijeenkomst is ook te zien via een livestream op het YouTube kanaal van de Grote Kerk.

Lees ook

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

xr landbouw protest

Protest met veekar moet mensen laten nadenken over vleesconsumptie

‘Stop met ons fokken!’ Dat is de boodschap van Extinction Rebellion (XR) Landbouw tijdens een protest bij de MediaMarkt vrijdagochtend en aan het begin van de middag. Tijdens de actie gingen demonstranten in gesprek met voorbijgangers over vleesconsumptie, dierenwelzijn en de gevolgen van de intensieve veehouderij voor het milieu.