gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kloostertuin gaat door

De picknick en het sprekerspodium in de Kloostertuin gaan vanavond gewoon door. De organisatie verwacht dat het slechte weer dan al is overgetrokken. Zo niet, dan is er geen schuilmogelijkheid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De organisatie baseert zich volledig op de beelden van Buienradar. “We krijgen vanmiddag eerst onweer. Het lijkt erop dat de bui is overgetrokken, voordat de viering in de Kloostertuin begint”, zegt Gert-Jan Schouten van de organisatie. In de Kloostertuin start om 17.00 uur een picknick met live-muziek en een barbecue. Ook is er voordrachtkunst. Iedereen is uitgenodigd om een kleedje mee te nemen en op het gras plaats te nemen. De viering duurt tot 21.00 uur.

Bijna gelijktijdig vindt er op het plein van Hof van Nederland een herdenking plaats met toespraken en een hagepreek. “We durven het nu toch aan om daar ook buiten te beginnen”, zegt Schouten, “als het slecht weer is, gaan we snel de Augustijnenkerk in”. Eerder was er sprake van om sowieso in de kerk van start te gaan. Dat is nu herzien. De herdenking op het plein begint om 19.00 uur.

Lees ook

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.