gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kloostertuin gaat door

De picknick en het sprekerspodium in de Kloostertuin gaan vanavond gewoon door. De organisatie verwacht dat het slechte weer dan al is overgetrokken. Zo niet, dan is er geen schuilmogelijkheid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De organisatie baseert zich volledig op de beelden van Buienradar. “We krijgen vanmiddag eerst onweer. Het lijkt erop dat de bui is overgetrokken, voordat de viering in de Kloostertuin begint”, zegt Gert-Jan Schouten van de organisatie. In de Kloostertuin start om 17.00 uur een picknick met live-muziek en een barbecue. Ook is er voordrachtkunst. Iedereen is uitgenodigd om een kleedje mee te nemen en op het gras plaats te nemen. De viering duurt tot 21.00 uur.

Bijna gelijktijdig vindt er op het plein van Hof van Nederland een herdenking plaats met toespraken en een hagepreek. “We durven het nu toch aan om daar ook buiten te beginnen”, zegt Schouten, “als het slecht weer is, gaan we snel de Augustijnenkerk in”. Eerder was er sprake van om sowieso in de kerk van start te gaan. Dat is nu herzien. De herdenking op het plein begint om 19.00 uur.

Lees ook

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.