gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kloostertuin gaat door

De picknick en het sprekerspodium in de Kloostertuin gaan vanavond gewoon door. De organisatie verwacht dat het slechte weer dan al is overgetrokken. Zo niet, dan is er geen schuilmogelijkheid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De organisatie baseert zich volledig op de beelden van Buienradar. “We krijgen vanmiddag eerst onweer. Het lijkt erop dat de bui is overgetrokken, voordat de viering in de Kloostertuin begint”, zegt Gert-Jan Schouten van de organisatie. In de Kloostertuin start om 17.00 uur een picknick met live-muziek en een barbecue. Ook is er voordrachtkunst. Iedereen is uitgenodigd om een kleedje mee te nemen en op het gras plaats te nemen. De viering duurt tot 21.00 uur.

Bijna gelijktijdig vindt er op het plein van Hof van Nederland een herdenking plaats met toespraken en een hagepreek. “We durven het nu toch aan om daar ook buiten te beginnen”, zegt Schouten, “als het slecht weer is, gaan we snel de Augustijnenkerk in”. Eerder was er sprake van om sowieso in de kerk van start te gaan. Dat is nu herzien. De herdenking op het plein begint om 19.00 uur.

Lees ook

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.