Dordrecht, Netherlands

Kolff: 'beleid rondom afsluiten natuurgebieden niet aanpassen'

Het was zo druk op sommige plekken in Dordt dat sommige wegen op slot gingen, zoals de weg naar natuurgebied de Merwelanden in Dordrecht. Toch is dat volgens Wouter Kolff geen reden om de werkwijze aan te passen, vertelt hij tegen mediapartner Rijnmond.
Corrado Francke | 22 mei 2020 17:34 | Aangepast op 22 mei 2020 17:34
"Het is begrijpelijk dat mensen die veel binnen hebben gezeten, bij mooi weer naar buiten willen. Maar het blijft belangrijk om drukte te vermijden en dat ging niet op alle plaatsen. Daarom hebben we die plekken afgesloten."

Preventief

Toch denkt Kolff er niet aan om bepaalde stukken preventief af te sluiten, zoals in de regio Rotterdam-Rijnmond wél gebeurt. "Nadeel van vooraf afsluiten is dat het dan op andere plekken nog drukker wordt", legt Kolff uit.

Ook met Pinksteren blijven de gebieden open, totdat het te druk wordt. "We zitten nu eenmaal in een overgangsperiode, van dat er niets mag naar dat er veel mag. Op een gegeven moment krijgen mensen echt wel door dat het écht geen zin heeft om op zaterdagmiddag om 15:00 uur naar de Merwelanden te gaan als het lekker weer is. Dan is het al te druk."

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

FIOD valt ook binnen in woning Arnout Damen en arresteert twee medewerkers scheepsbouwer

De inval van de FIOD in het huis van Kommer Damen in Noordeloos was niet de enige in het lopende ond...

Kluisjes scholieren gecontroleerd: pepperspray en vuurwerk gevonden

Bij een grootschalige controle bij vier middelbare scholen in Zwijndrecht zijn deze week verschillen...

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...