gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff: maximaal tien sekshuizen nog controleerbaar

bd0896ddaa85bf7e48bad8b7b8b3b1aa.jpg

Burgemeester Kolff is geen voorstander van het uitbreiden van het aantal 'huizen van plezier. In het nieuwe prostitutiebeleid van de gemeente, dat vorige week in de commissievergadering werd besproken, staat dan ook dat maximaal tien sekshuizen de richtlijn blijft.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het bestaande Dordtse beleid krijgt een update, legde de burgemeester dit weekend uit in het radioprogramma Studio De Witt. Zo wordt de minimum leeftijd van een prostituee verhoogd van 18 naar 21 jaar. Er komt ook landelijk nieuwe wetgeving en daar wil de gemeente bij aansluiten. Op dit moment zijn er in Dordrecht vijf officiële seksbedrijven. “Een aantal tussen vijf en tien past goed bij een stad van deze omvang,” zegt Kolff. Een zesde moet ook gewoon kunnen, volgens hem. “Als nu een zesde bedrijf zich meldt en je zegt dat er maar plek is voor vijf, dan kan dat ervoor zorgen dat dat bedrijf het illegale circuit ingaat. Met het risico dat we er geen of veel minder goed toezicht op kunnen houden”.



Voor- en tegenstanders

De ChristenUnie/SGP is de enige partij uit de gemeenteraad die het hier niet mee eens is. Raadslid Joost Veldman laat weten de vijf bedrijven die er nu zijn, voldoende te vinden. Hij vergelijkt het beleid met dat van coffeeshops en gokhallen; daarvan mogen er ook niet meer in de stad komen.


De PvdA staat helemaal aan de andere kant van het spectrum wat betreft het standpunt ten opzichte van prostitutie. Volgens de partij moeten seksbedrijven gezien worden als ieder ander commercieël bedrijf. Kolff is het daar niet mee eens: “Het is natuurlijk geen gewoon commercieël bedrijf. Het is natuurlijk wel een bedrijf dat in bijzondere aandacht staat. En waar in den lande toch de nodige mistanden zijn. Dus we willen daar goed toezicht op kunnen houden en daarom is het ook verstandig dat we enige vorm van schaarstebeleid hanteren om het ook controleerbaar te houden.”


Het merendeel van de commissieleden is het eens met het nieuwe beleid. En daar is de burgemeester blij mee. Zelfs CU/SGP laat weten dat ze wel blij te zijn met de controle die nu kan uitgevoerd worden op de omstandigheden, zodat misstanden gesignaleerd kunnen worden.





Lees ook

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

LIVE

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

mishandelingstadspolders.png

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

dronekrommedijk.jpg

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized.jpg

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.