gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff: 'Meer geld en aandacht nodig voor bestrijding kansenongelijkheid'

cbc43bdd768d14f2944d684ec47027ac

“Wij vinden dat iedere inwoner, waar ook in Nederland, op dezelfde manier moet worden behandeld als er sprake is van armoede of kansenongelijkheid”. Dat zegt burgemeester Wouter Kolff donderdag tegenover de website Binnenlands Bestuur.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hij is één van de 19 burgemeesters die daarvoor aandacht vragen in een motie die volgende week woensdag aan alle gemeenten wordt voorgelegd tijdens de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten.



Al eerder trokken de besturen van 15 andere steden aan de bel over de bestrijding van armoede en kansenongelijkheid. Ze willen dat de regering de komende 20 jaar 500 miljoen hiervoor uittrekt. De nieuwe motie die naar de informateur is gestuurd, is daar eigenlijk een aanvulling op. “We herkennen de door hen geschetste problematiek zeer, maar we vinden dat dit nationaal moet worden opgepakt en dat het nieuwe kabinet hier prioriteit aan moet geven,” benadrukt Kolff. Niet alleen grote steden hebben volgens hem te maken met deze vraagstukken; het is een landelijk probleem. “Dat geldt net zo zeer voor Delft, voor mijn eigen gemeente Dordrecht, voor oude wijken in Haarlem, maar ook voor ‘new towns’ als Zoetermeer en voor krimpgebieden als Delfzijl.”



Integrale aanpak

Volgens Kolff en zijn collega’s uit onder meer Hengelo, Zoetemeer, Venlo en Amersfoort is het juist nu de tijd om het probleem landelijk en integraal aan te pakken. De cirkel moet doorbroken worden. “Armoede gaat nu vaak over van generatie op generatie,” zo laat Kolff weten aan Binnenlandsbestuur.nl. Hoeveel geld ervoor nodig is, is niet bekend. In zijn eigen gemeente wordt er al veel aandacht besteed aan onder meer taalbevordering om kansengelijkheid in het onderwijs te bevorderen, zo staat te lezen op de website van de gemeente. Door samen te werken met lokale organisaties -zoals de bibliotheek- en ouders worden (digi-)taalachterstanden teruggedrongen . Zo krijgen kinderen (en hun ouders) dezelfde kansen en kunnen zij hun talenten optimaal benutten.

Lees ook

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.