gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff: 'Meer geld en aandacht nodig voor bestrijding kansenongelijkheid'

cbc43bdd768d14f2944d684ec47027ac

“Wij vinden dat iedere inwoner, waar ook in Nederland, op dezelfde manier moet worden behandeld als er sprake is van armoede of kansenongelijkheid”. Dat zegt burgemeester Wouter Kolff donderdag tegenover de website Binnenlands Bestuur.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hij is één van de 19 burgemeesters die daarvoor aandacht vragen in een motie die volgende week woensdag aan alle gemeenten wordt voorgelegd tijdens de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten.



Al eerder trokken de besturen van 15 andere steden aan de bel over de bestrijding van armoede en kansenongelijkheid. Ze willen dat de regering de komende 20 jaar 500 miljoen hiervoor uittrekt. De nieuwe motie die naar de informateur is gestuurd, is daar eigenlijk een aanvulling op. “We herkennen de door hen geschetste problematiek zeer, maar we vinden dat dit nationaal moet worden opgepakt en dat het nieuwe kabinet hier prioriteit aan moet geven,” benadrukt Kolff. Niet alleen grote steden hebben volgens hem te maken met deze vraagstukken; het is een landelijk probleem. “Dat geldt net zo zeer voor Delft, voor mijn eigen gemeente Dordrecht, voor oude wijken in Haarlem, maar ook voor ‘new towns’ als Zoetermeer en voor krimpgebieden als Delfzijl.”



Integrale aanpak

Volgens Kolff en zijn collega’s uit onder meer Hengelo, Zoetemeer, Venlo en Amersfoort is het juist nu de tijd om het probleem landelijk en integraal aan te pakken. De cirkel moet doorbroken worden. “Armoede gaat nu vaak over van generatie op generatie,” zo laat Kolff weten aan Binnenlandsbestuur.nl. Hoeveel geld ervoor nodig is, is niet bekend. In zijn eigen gemeente wordt er al veel aandacht besteed aan onder meer taalbevordering om kansengelijkheid in het onderwijs te bevorderen, zo staat te lezen op de website van de gemeente. Door samen te werken met lokale organisaties -zoals de bibliotheek- en ouders worden (digi-)taalachterstanden teruggedrongen . Zo krijgen kinderen (en hun ouders) dezelfde kansen en kunnen zij hun talenten optimaal benutten.

Lees ook

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.