gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff: 'Meer geld en aandacht nodig voor bestrijding kansenongelijkheid'

cbc43bdd768d14f2944d684ec47027ac

“Wij vinden dat iedere inwoner, waar ook in Nederland, op dezelfde manier moet worden behandeld als er sprake is van armoede of kansenongelijkheid”. Dat zegt burgemeester Wouter Kolff donderdag tegenover de website Binnenlands Bestuur.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hij is één van de 19 burgemeesters die daarvoor aandacht vragen in een motie die volgende week woensdag aan alle gemeenten wordt voorgelegd tijdens de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten.



Al eerder trokken de besturen van 15 andere steden aan de bel over de bestrijding van armoede en kansenongelijkheid. Ze willen dat de regering de komende 20 jaar 500 miljoen hiervoor uittrekt. De nieuwe motie die naar de informateur is gestuurd, is daar eigenlijk een aanvulling op. “We herkennen de door hen geschetste problematiek zeer, maar we vinden dat dit nationaal moet worden opgepakt en dat het nieuwe kabinet hier prioriteit aan moet geven,” benadrukt Kolff. Niet alleen grote steden hebben volgens hem te maken met deze vraagstukken; het is een landelijk probleem. “Dat geldt net zo zeer voor Delft, voor mijn eigen gemeente Dordrecht, voor oude wijken in Haarlem, maar ook voor ‘new towns’ als Zoetermeer en voor krimpgebieden als Delfzijl.”



Integrale aanpak

Volgens Kolff en zijn collega’s uit onder meer Hengelo, Zoetemeer, Venlo en Amersfoort is het juist nu de tijd om het probleem landelijk en integraal aan te pakken. De cirkel moet doorbroken worden. “Armoede gaat nu vaak over van generatie op generatie,” zo laat Kolff weten aan Binnenlandsbestuur.nl. Hoeveel geld ervoor nodig is, is niet bekend. In zijn eigen gemeente wordt er al veel aandacht besteed aan onder meer taalbevordering om kansengelijkheid in het onderwijs te bevorderen, zo staat te lezen op de website van de gemeente. Door samen te werken met lokale organisaties -zoals de bibliotheek- en ouders worden (digi-)taalachterstanden teruggedrongen . Zo krijgen kinderen (en hun ouders) dezelfde kansen en kunnen zij hun talenten optimaal benutten.

Lees ook

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.