gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff: 'Meer geld en aandacht nodig voor bestrijding kansenongelijkheid'

cbc43bdd768d14f2944d684ec47027ac

“Wij vinden dat iedere inwoner, waar ook in Nederland, op dezelfde manier moet worden behandeld als er sprake is van armoede of kansenongelijkheid”. Dat zegt burgemeester Wouter Kolff donderdag tegenover de website Binnenlands Bestuur.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hij is één van de 19 burgemeesters die daarvoor aandacht vragen in een motie die volgende week woensdag aan alle gemeenten wordt voorgelegd tijdens de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten.



Al eerder trokken de besturen van 15 andere steden aan de bel over de bestrijding van armoede en kansenongelijkheid. Ze willen dat de regering de komende 20 jaar 500 miljoen hiervoor uittrekt. De nieuwe motie die naar de informateur is gestuurd, is daar eigenlijk een aanvulling op. “We herkennen de door hen geschetste problematiek zeer, maar we vinden dat dit nationaal moet worden opgepakt en dat het nieuwe kabinet hier prioriteit aan moet geven,” benadrukt Kolff. Niet alleen grote steden hebben volgens hem te maken met deze vraagstukken; het is een landelijk probleem. “Dat geldt net zo zeer voor Delft, voor mijn eigen gemeente Dordrecht, voor oude wijken in Haarlem, maar ook voor ‘new towns’ als Zoetermeer en voor krimpgebieden als Delfzijl.”



Integrale aanpak

Volgens Kolff en zijn collega’s uit onder meer Hengelo, Zoetemeer, Venlo en Amersfoort is het juist nu de tijd om het probleem landelijk en integraal aan te pakken. De cirkel moet doorbroken worden. “Armoede gaat nu vaak over van generatie op generatie,” zo laat Kolff weten aan Binnenlandsbestuur.nl. Hoeveel geld ervoor nodig is, is niet bekend. In zijn eigen gemeente wordt er al veel aandacht besteed aan onder meer taalbevordering om kansengelijkheid in het onderwijs te bevorderen, zo staat te lezen op de website van de gemeente. Door samen te werken met lokale organisaties -zoals de bibliotheek- en ouders worden (digi-)taalachterstanden teruggedrongen . Zo krijgen kinderen (en hun ouders) dezelfde kansen en kunnen zij hun talenten optimaal benutten.

Lees ook

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.