gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff: 'Meer geld en aandacht nodig voor bestrijding kansenongelijkheid'

cbc43bdd768d14f2944d684ec47027ac.jpg

“Wij vinden dat iedere inwoner, waar ook in Nederland, op dezelfde manier moet worden behandeld als er sprake is van armoede of kansenongelijkheid”. Dat zegt burgemeester Wouter Kolff donderdag tegenover de website Binnenlands Bestuur.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Hij is één van de 19 burgemeesters die daarvoor aandacht vragen in een motie die volgende week woensdag aan alle gemeenten wordt voorgelegd tijdens de Algemene Ledenvergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten.



Al eerder trokken de besturen van 15 andere steden aan de bel over de bestrijding van armoede en kansenongelijkheid. Ze willen dat de regering de komende 20 jaar 500 miljoen hiervoor uittrekt. De nieuwe motie die naar de informateur is gestuurd, is daar eigenlijk een aanvulling op. “We herkennen de door hen geschetste problematiek zeer, maar we vinden dat dit nationaal moet worden opgepakt en dat het nieuwe kabinet hier prioriteit aan moet geven,” benadrukt Kolff. Niet alleen grote steden hebben volgens hem te maken met deze vraagstukken; het is een landelijk probleem. “Dat geldt net zo zeer voor Delft, voor mijn eigen gemeente Dordrecht, voor oude wijken in Haarlem, maar ook voor ‘new towns’ als Zoetermeer en voor krimpgebieden als Delfzijl.”



Integrale aanpak

Volgens Kolff en zijn collega’s uit onder meer Hengelo, Zoetemeer, Venlo en Amersfoort is het juist nu de tijd om het probleem landelijk en integraal aan te pakken. De cirkel moet doorbroken worden. “Armoede gaat nu vaak over van generatie op generatie,” zo laat Kolff weten aan Binnenlandsbestuur.nl. Hoeveel geld ervoor nodig is, is niet bekend. In zijn eigen gemeente wordt er al veel aandacht besteed aan onder meer taalbevordering om kansengelijkheid in het onderwijs te bevorderen, zo staat te lezen op de website van de gemeente. Door samen te werken met lokale organisaties -zoals de bibliotheek- en ouders worden (digi-)taalachterstanden teruggedrongen . Zo krijgen kinderen (en hun ouders) dezelfde kansen en kunnen zij hun talenten optimaal benutten.

Lees ook

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

moestuininbraak.png

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3.jpg

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.