gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff over kerst 'Kerst mag geen start zijn van een derde golf'

3233c0da93191743343987db435cc9ce

Burgemeester en veiligheidsregio voorzitter Wouter Kolff roept donderdagochtend in een persconferentie op om je zeker tijdens de kerst aan de coronamaatregelen te houden. “Ontvang niet meer dan drie personen tijdens de kerstdagen en wees creatief met het digitaal vieren van kerst. Doe ook de kerstinkopen zo veel mogelijk online en vermijd drukte.”

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Kerst is volgens Kolff een feestje voor het coronavirus, wat hem betreft moeten we dus echt goed opletten tijdens deze dagen. “Het mag niet de start zijn van een derde golf.” Toch geven veel mensen op social media aan veel op bezoek te gaan. Wat Kolff betreft is dat ‘oerdom’. De burgemeester moet er niet aan denken dat mensen kerst gaan vieren alsof er niks aan de hand is, en vervolgens vijf dagen later oud en nieuw vieren. "Dat is een perfecte incubatietijd voor het virus. Dan zitten we in januari met de gebakken peren."

2400 testen per dag

Het RIVM meldde donderdagochtend dat er 8793 nieuwe bevestigde coronabesmettingen zijn gemeld. Dat zijn er 2210 meer dan de dag ervoor. Wat het aantal coronabesmettingen in onze regio betreft, is het beeld redelijk stabiel. Waar onze regio een paar weken geleden in de top drie zat met de meeste aantal besmettingen, staat de regio nu op plek acht. De testcapaciteit is vandaag de dag groter dan het aantal testen dat wordt afgenomen. Regionaal zit het testaantal op zo’n 2400 testen per dag.

Wouter Kolff spreekt zich positief uit over de plannen van het kabinet om jongeren te voorzien van meerdere activiteiten. “Voor de jongeren komt er zo spoedig mogelijk een overzicht wat er te doen is voor ze. Denk aan een Super Hero Challenge en voor de jonge jeugd een Spiderman feest. Ook worden er online events georganiseerd.

Buiten de activiteiten hoopt Kolff juist in deze tijd dat mensen aan elkaar denken: “Stuur elkaar een kaartje, bel elkaar op. Bestel je kerstmaaltijd bij een lokaal restaurant. Kijk naar elkaar om. Maar hou je aan de maatregelen.”

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?