gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff over kerst 'Kerst mag geen start zijn van een derde golf'

3233c0da93191743343987db435cc9ce.jpg

Burgemeester en veiligheidsregio voorzitter Wouter Kolff roept donderdagochtend in een persconferentie op om je zeker tijdens de kerst aan de coronamaatregelen te houden. “Ontvang niet meer dan drie personen tijdens de kerstdagen en wees creatief met het digitaal vieren van kerst. Doe ook de kerstinkopen zo veel mogelijk online en vermijd drukte.”

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Kerst is volgens Kolff een feestje voor het coronavirus, wat hem betreft moeten we dus echt goed opletten tijdens deze dagen. “Het mag niet de start zijn van een derde golf.” Toch geven veel mensen op social media aan veel op bezoek te gaan. Wat Kolff betreft is dat ‘oerdom’. De burgemeester moet er niet aan denken dat mensen kerst gaan vieren alsof er niks aan de hand is, en vervolgens vijf dagen later oud en nieuw vieren. "Dat is een perfecte incubatietijd voor het virus. Dan zitten we in januari met de gebakken peren."

2400 testen per dag

Het RIVM meldde donderdagochtend dat er 8793 nieuwe bevestigde coronabesmettingen zijn gemeld. Dat zijn er 2210 meer dan de dag ervoor. Wat het aantal coronabesmettingen in onze regio betreft, is het beeld redelijk stabiel. Waar onze regio een paar weken geleden in de top drie zat met de meeste aantal besmettingen, staat de regio nu op plek acht. De testcapaciteit is vandaag de dag groter dan het aantal testen dat wordt afgenomen. Regionaal zit het testaantal op zo’n 2400 testen per dag.

Wouter Kolff spreekt zich positief uit over de plannen van het kabinet om jongeren te voorzien van meerdere activiteiten. “Voor de jongeren komt er zo spoedig mogelijk een overzicht wat er te doen is voor ze. Denk aan een Super Hero Challenge en voor de jonge jeugd een Spiderman feest. Ook worden er online events georganiseerd.

Buiten de activiteiten hoopt Kolff juist in deze tijd dat mensen aan elkaar denken: “Stuur elkaar een kaartje, bel elkaar op. Bestel je kerstmaaltijd bij een lokaal restaurant. Kijk naar elkaar om. Maar hou je aan de maatregelen.”

Lees ook

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.

fotopersburobusinkdordt.jpg

Zwaargewonde bij bedrijfsongeluk in Dordrecht

Bij een bedrijfsongeval op industrieterrein Dordtse Kil III in Dordrecht is donderdagochtend iemand zwaargewond geraakt. Volgens een woordvoerder van de politie zou er iets op zijn voet zijn gevallen.

plucheplakkers

Welgemeend advies van de Plucheplakkers voor deze FC Dordrecht-middenvelders

FC Dordrecht is uitgespeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Na het 4-1 verlies bij Almere City kan de ploeg van trainer Dirk Kuijt alleen nog tiende, elfde of twaalfde worden. De Plucheplakkers maken na de nederlaag in Flevoland de balans op.