Dordrecht, Netherlands

Kolff: Rijk moet ingrijpen bij financiering moskee

Burgemeester Kolff van Dordrecht wil dat het Rijk optreedt tegen buitenlandse financiering van moskeën. Het kabinet moet de geldstromen kunnen bevriezen of terugstorten, zei hij maandagavond in Nieuwsuur.
Marjolein Vos | 29 mei 2018 11:54 | Aangepast op 29 mei 2018 11:54
Eerder meldde het tv-programma dat de Al-Fath-Moskee geld ontvangen had uit Koeweit en Saudi-Arabië. Landen die bekend staan om radicaal Salafisme. De burgemeester wist niet dat er gastsprekers uitgenodigd werden die vrouwonvriendelijke preken gaven en opriepen tot geweld.


“De rillingen liepen over mijn rug van sommige uitspraken die ik te horen kreeg, sommigen over het aanmoedigen van de Jihad of het onderscheid tussen man en vrouw. Dat zijn voorbeelden die niet passen bij de vrije samenleving die wij zijn”, liet de Burgemeester gisteren in het programma Nieuwsuur weten. “Dordrecht is een stad waar vrijheid van geloof en geweten eigenlijk is uitgevonden. Daarom kunnen we dit soort teksten in onze stad niet tolereren.”


De burgemeester heeft als reactie een tweetal gesprekken gevoerd met het bestuur van de moskee. De bestuursleden hebben laten weten dat dit uitwassen zijn geweest die “wat ons betreft niet meer zullen voorkomen. Deze teksten staan wij niet achter en we zullen er voortaan op toezien dat we gastsprekers in onze moskee veel beter gaan screenen.”

Lees ook

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...