gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff: Rijk moet ingrijpen bij financiering moskee

Burgemeester Kolff van Dordrecht wil dat het Rijk optreedt tegen buitenlandse financiering van moskeën. Het kabinet moet de geldstromen kunnen bevriezen of terugstorten, zei hij maandagavond in Nieuwsuur.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Eerder meldde het tv-programma dat de Al-Fath-Moskee geld ontvangen had uit Koeweit en Saudi-Arabië. Landen die bekend staan om radicaal Salafisme. De burgemeester wist niet dat er gastsprekers uitgenodigd werden die vrouwonvriendelijke preken gaven en opriepen tot geweld.


“De rillingen liepen over mijn rug van sommige uitspraken die ik te horen kreeg, sommigen over het aanmoedigen van de Jihad of het onderscheid tussen man en vrouw. Dat zijn voorbeelden die niet passen bij de vrije samenleving die wij zijn”, liet de Burgemeester gisteren in het programma Nieuwsuur weten. “Dordrecht is een stad waar vrijheid van geloof en geweten eigenlijk is uitgevonden. Daarom kunnen we dit soort teksten in onze stad niet tolereren.”


De burgemeester heeft als reactie een tweetal gesprekken gevoerd met het bestuur van de moskee. De bestuursleden hebben laten weten dat dit uitwassen zijn geweest die “wat ons betreft niet meer zullen voorkomen. Deze teksten staan wij niet achter en we zullen er voortaan op toezien dat we gastsprekers in onze moskee veel beter gaan screenen.”

Lees ook

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.