gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kolff: Rijk moet ingrijpen bij financiering moskee

Burgemeester Kolff van Dordrecht wil dat het Rijk optreedt tegen buitenlandse financiering van moskeën. Het kabinet moet de geldstromen kunnen bevriezen of terugstorten, zei hij maandagavond in Nieuwsuur.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Eerder meldde het tv-programma dat de Al-Fath-Moskee geld ontvangen had uit Koeweit en Saudi-Arabië. Landen die bekend staan om radicaal Salafisme. De burgemeester wist niet dat er gastsprekers uitgenodigd werden die vrouwonvriendelijke preken gaven en opriepen tot geweld.


“De rillingen liepen over mijn rug van sommige uitspraken die ik te horen kreeg, sommigen over het aanmoedigen van de Jihad of het onderscheid tussen man en vrouw. Dat zijn voorbeelden die niet passen bij de vrije samenleving die wij zijn”, liet de Burgemeester gisteren in het programma Nieuwsuur weten. “Dordrecht is een stad waar vrijheid van geloof en geweten eigenlijk is uitgevonden. Daarom kunnen we dit soort teksten in onze stad niet tolereren.”


De burgemeester heeft als reactie een tweetal gesprekken gevoerd met het bestuur van de moskee. De bestuursleden hebben laten weten dat dit uitwassen zijn geweest die “wat ons betreft niet meer zullen voorkomen. Deze teksten staan wij niet achter en we zullen er voortaan op toezien dat we gastsprekers in onze moskee veel beter gaan screenen.”

Lees ook

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.