gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komende maand unieke 'Opwaarts'-concerten op TV Dordrecht

7f4044dba55bcaa2bf5fb21b5f0137d1.jpg

De hele maand april staat de zaterdagavond op TV Dordrecht in het teken van Opwaarts. Unieke concerten uit 2021 en 2022, op bijzondere locaties uit de koker van Bibelot. Met deze zaterdag al deel 1 van 'Opwaarts' uit oktober 2021 in de Trinitatiskapel, waarin de Dordtse producer en componist Jaap Mol en visual artist Stijn Goossens hun kunsten vertonen.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Producer Jaap Mol, bekend van onder meer de Dordtse formaties JUNCKER en Bottles of Love, doet niks volgens het muzikale boekje. Van punk tot indiepop, van kerkmuziek tot electro. Gewapend met zijn analoge synths en piano stapt hij het podium op voor een set vol meeslepende ambient elektronische muziek met strakke beats, zwevende gitaren en zachte strijkers.

Muzikale en visuele mix
Voor het bijzondere eenmalige concert in de Trinitatiskapel was Jaap Mol niet alleen, samen met een stel muzikanten en visual artist Stijn Goossens maakte hij er een waar schouwspel van. Stijn maakte speciaal voor de muziek van Jaap 3D-animaties, die op het plafond van de oude kapel werden afgespeeld tijdens het concert. Het publiek keek dan ook niet naar Jaap, maar lag op de kerkvloer op matrassen om de animaties en de muziek optimaal te ervaren.

Volgende week zaterdag zenden we het tweede deel uit van dit 'belevings-concert´ in de Trinitatiskapel en de weken erna Opwaarts 3 uit februari 2022 in de Wilhelminakerk. Maar deze zaterdag 30 maart is dus eerst deel 1 te zien van de editie uit 2021, vanaf 18.00 uur direct na het Weekoverzicht Nieuws op TV Dordrecht.

RTV Dordrecht maakte in 2021 deze reportage over 'Opwaarts':

Lees ook

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.

vspd662.png

VERKIEZINGEN

Ondanks verschillen willen D66 en VSP de coalitie in: ‘Vertrouwen dat we eruit komen’

“Op het oog lijken dit niet de meest natuurlijke partners”, geeft D66-fractievoorzitter Emre Hoogduijn toe. Toch wil de partij, die zijn herintrede maakte in de Dordtse raad, meer dan graag de coalitie in. “De mate van ‘elkaar ruimte gunnen’ en vertrouwen dat we eruit kunnen komen ondanks de verschillen, geeft ons vertrouwen.”

112 excuses.png

Jongetje belt onnodig 112, maar zegt met briefje 'Sorry'

Het moet een bijna vertederend tafereel zijn geweest, dinsdag op het politiebureau van Ridderkerk. Een jongen kwamen samen met zijn moeder binnen wandelen met een briefje in zijn hand. Hij kwam langs om zijn excuses te maken.