gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Komende maand unieke 'Opwaarts'-concerten op TV Dordrecht

7f4044dba55bcaa2bf5fb21b5f0137d1

De hele maand april staat de zaterdagavond op TV Dordrecht in het teken van Opwaarts. Unieke concerten uit 2021 en 2022, op bijzondere locaties uit de koker van Bibelot. Met deze zaterdag al deel 1 van 'Opwaarts' uit oktober 2021 in de Trinitatiskapel, waarin de Dordtse producer en componist Jaap Mol en visual artist Stijn Goossens hun kunsten vertonen.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Producer Jaap Mol, bekend van onder meer de Dordtse formaties JUNCKER en Bottles of Love, doet niks volgens het muzikale boekje. Van punk tot indiepop, van kerkmuziek tot electro. Gewapend met zijn analoge synths en piano stapt hij het podium op voor een set vol meeslepende ambient elektronische muziek met strakke beats, zwevende gitaren en zachte strijkers.

Muzikale en visuele mix
Voor het bijzondere eenmalige concert in de Trinitatiskapel was Jaap Mol niet alleen, samen met een stel muzikanten en visual artist Stijn Goossens maakte hij er een waar schouwspel van. Stijn maakte speciaal voor de muziek van Jaap 3D-animaties, die op het plafond van de oude kapel werden afgespeeld tijdens het concert. Het publiek keek dan ook niet naar Jaap, maar lag op de kerkvloer op matrassen om de animaties en de muziek optimaal te ervaren.

Volgende week zaterdag zenden we het tweede deel uit van dit 'belevings-concert´ in de Trinitatiskapel en de weken erna Opwaarts 3 uit februari 2022 in de Wilhelminakerk. Maar deze zaterdag 30 maart is dus eerst deel 1 te zien van de editie uit 2021, vanaf 18.00 uur direct na het Weekoverzicht Nieuws op TV Dordrecht.

RTV Dordrecht maakte in 2021 deze reportage over 'Opwaarts':

Lees ook

vorstpixabay

Kans op eerste vorst: november brengt koude nachten maar ook volop zon

We zijn in november beland en dat gaan we de komende dagen ook echt merken. Niet dat we meteen de winter induiken, maar de temperatuur gaat wel stapje voor stapje omlaag. Maar we krijgen er gelukkig iets moois voor terug, want later in de week laat de zon zich volop zien.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: van wethouder naar predikant

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Ton Spek. Acht jaar lang was hij een vertrouwd gezicht als wethouder in Sliedrecht, maar nu maakt hij een carrièreswitch: hij wordt predikant.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.