gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koningin bezoekt Dordts Babyhuis

Koningin Maxima heeft dinsdagochtend een bezoek gebracht aan het Babyhuis aan de Brouwersdijk. Ze bleek zeer geïnteresseerd in het wel en wee van de vrouwen en de manier waarop het Babyhuis werkt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het Babyhuis steunt vrouwen die tijdelijk niet voor hun kind kunnen zorgen. “Het gaat om vrouwen die net bevallen zijn of nog zwanger zijn,” vertelt Kitty Nusteling. “Ze komen hier vier maanden tot een half jaar wonen. We zorgen hier voor een veilige bevalling. Op deze manier worden veel uithuisplaatsingen voorkomen.

De moeders in het Babyhuis was niet verteld dat de koningin langs zou komen. “We hebben ze gezegd dat er een sponsor langs zou komen. Ze waren dan ook heel erg verrast.”

Maxima heeft tijdens het bezoek het hele huis bekeken en gesprekken gehad met de moeders. “Ze was heel erg geïnteresseerd, wilde weten hoe het is om met andere moeders in het Babyhuis te wonen, maar ook over het vervolgtraject wilde ze van alles weten.”

Het Babyhuis krijgt er dit en komend jaar nog twee vestigingen bij in Leiden En Rotterdam. “We zien dat we hier vol zitten en dat er meer kwetsbare vrouwen zijn die een baby krijgen en begeleiding nodig hebben. We hopen op deze manier nog veel meer uithuisplaatsingen te voorkomen.”&t=10s

Lees ook

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.