gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koningin bezoekt Dordts Babyhuis

Koningin Maxima heeft dinsdagochtend een bezoek gebracht aan het Babyhuis aan de Brouwersdijk. Ze bleek zeer geïnteresseerd in het wel en wee van de vrouwen en de manier waarop het Babyhuis werkt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het Babyhuis steunt vrouwen die tijdelijk niet voor hun kind kunnen zorgen. “Het gaat om vrouwen die net bevallen zijn of nog zwanger zijn,” vertelt Kitty Nusteling. “Ze komen hier vier maanden tot een half jaar wonen. We zorgen hier voor een veilige bevalling. Op deze manier worden veel uithuisplaatsingen voorkomen.

De moeders in het Babyhuis was niet verteld dat de koningin langs zou komen. “We hebben ze gezegd dat er een sponsor langs zou komen. Ze waren dan ook heel erg verrast.”

Maxima heeft tijdens het bezoek het hele huis bekeken en gesprekken gehad met de moeders. “Ze was heel erg geïnteresseerd, wilde weten hoe het is om met andere moeders in het Babyhuis te wonen, maar ook over het vervolgtraject wilde ze van alles weten.”

Het Babyhuis krijgt er dit en komend jaar nog twee vestigingen bij in Leiden En Rotterdam. “We zien dat we hier vol zitten en dat er meer kwetsbare vrouwen zijn die een baby krijgen en begeleiding nodig hebben. We hopen op deze manier nog veel meer uithuisplaatsingen te voorkomen.”&t=10s

Lees ook

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.