gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koningin bezoekt Dordts Babyhuis

Koningin Maxima heeft dinsdagochtend een bezoek gebracht aan het Babyhuis aan de Brouwersdijk. Ze bleek zeer geïnteresseerd in het wel en wee van de vrouwen en de manier waarop het Babyhuis werkt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het Babyhuis steunt vrouwen die tijdelijk niet voor hun kind kunnen zorgen. “Het gaat om vrouwen die net bevallen zijn of nog zwanger zijn,” vertelt Kitty Nusteling. “Ze komen hier vier maanden tot een half jaar wonen. We zorgen hier voor een veilige bevalling. Op deze manier worden veel uithuisplaatsingen voorkomen.

De moeders in het Babyhuis was niet verteld dat de koningin langs zou komen. “We hebben ze gezegd dat er een sponsor langs zou komen. Ze waren dan ook heel erg verrast.”

Maxima heeft tijdens het bezoek het hele huis bekeken en gesprekken gehad met de moeders. “Ze was heel erg geïnteresseerd, wilde weten hoe het is om met andere moeders in het Babyhuis te wonen, maar ook over het vervolgtraject wilde ze van alles weten.”

Het Babyhuis krijgt er dit en komend jaar nog twee vestigingen bij in Leiden En Rotterdam. “We zien dat we hier vol zitten en dat er meer kwetsbare vrouwen zijn die een baby krijgen en begeleiding nodig hebben. We hopen op deze manier nog veel meer uithuisplaatsingen te voorkomen.”&t=10s

Lees ook

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.