gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koningin bezoekt Dordts Babyhuis

Koningin Maxima heeft dinsdagochtend een bezoek gebracht aan het Babyhuis aan de Brouwersdijk. Ze bleek zeer geïnteresseerd in het wel en wee van de vrouwen en de manier waarop het Babyhuis werkt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het Babyhuis steunt vrouwen die tijdelijk niet voor hun kind kunnen zorgen. “Het gaat om vrouwen die net bevallen zijn of nog zwanger zijn,” vertelt Kitty Nusteling. “Ze komen hier vier maanden tot een half jaar wonen. We zorgen hier voor een veilige bevalling. Op deze manier worden veel uithuisplaatsingen voorkomen.

De moeders in het Babyhuis was niet verteld dat de koningin langs zou komen. “We hebben ze gezegd dat er een sponsor langs zou komen. Ze waren dan ook heel erg verrast.”

Maxima heeft tijdens het bezoek het hele huis bekeken en gesprekken gehad met de moeders. “Ze was heel erg geïnteresseerd, wilde weten hoe het is om met andere moeders in het Babyhuis te wonen, maar ook over het vervolgtraject wilde ze van alles weten.”

Het Babyhuis krijgt er dit en komend jaar nog twee vestigingen bij in Leiden En Rotterdam. “We zien dat we hier vol zitten en dat er meer kwetsbare vrouwen zijn die een baby krijgen en begeleiding nodig hebben. We hopen op deze manier nog veel meer uithuisplaatsingen te voorkomen.”&t=10s

Lees ook

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

archieffotopolitie

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.