gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Koningin bezoekt Dordts Babyhuis

Koningin Maxima heeft dinsdagochtend een bezoek gebracht aan het Babyhuis aan de Brouwersdijk. Ze bleek zeer geïnteresseerd in het wel en wee van de vrouwen en de manier waarop het Babyhuis werkt.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het Babyhuis steunt vrouwen die tijdelijk niet voor hun kind kunnen zorgen. “Het gaat om vrouwen die net bevallen zijn of nog zwanger zijn,” vertelt Kitty Nusteling. “Ze komen hier vier maanden tot een half jaar wonen. We zorgen hier voor een veilige bevalling. Op deze manier worden veel uithuisplaatsingen voorkomen.

De moeders in het Babyhuis was niet verteld dat de koningin langs zou komen. “We hebben ze gezegd dat er een sponsor langs zou komen. Ze waren dan ook heel erg verrast.”

Maxima heeft tijdens het bezoek het hele huis bekeken en gesprekken gehad met de moeders. “Ze was heel erg geïnteresseerd, wilde weten hoe het is om met andere moeders in het Babyhuis te wonen, maar ook over het vervolgtraject wilde ze van alles weten.”

Het Babyhuis krijgt er dit en komend jaar nog twee vestigingen bij in Leiden En Rotterdam. “We zien dat we hier vol zitten en dat er meer kwetsbare vrouwen zijn die een baby krijgen en begeleiding nodig hebben. We hopen op deze manier nog veel meer uithuisplaatsingen te voorkomen.”&t=10s

Lees ook

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.